Elektrotechnika - Warszawa

Elektrotechnika - Warszawa

Studia na kierunku elektrotechnika w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

23.06.2024

Elektrotechnika studia Warszawa 2024| woj. mazowieckie

Elektrotechnika w Warszawie to 3,5-letnie lub 4-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 8 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu między innymi elektronika. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu urządzeń elektrycznych czy fizyki.

Elektrotechnika - Warszawa
Studia na kierunku elektrotechnika w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Opis kierunku

Elektrotechnika to rozległe studia ścisłe, które pozwalają zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z pograniczna różnorodnych dyscyplin technicznych. Studenci poznawać będą między innymi zagadnienia związane z teorią materiałową, elektroniką, techniką mikroprocesową czy napędem elektrycznym. Zdobycie zaawansowanych kwalifikacji będzie możliwe jednak dopiero po otrzymaniu stabilnych podstaw z ogólnych dziedzin ścisłych. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak np.: technika cyfrowa, eksploatacja systemów elektroenergetycznych czy mechatronika i robotyka. Studenci poznają zagadnienia związane z m.in. teorią obwodów elektrycznych, trakcją i pojazdami elektrycznymi, a także elektromagnetyzmie.

Absolwenci elektrotechniki z powodzeniem odnajdują się na rynku pracy. Ich najczęstszym miejscem zatrudnienia jest sektor energetyczny i elektroniczny. Poza znalezieniem pracy w elektrowniach i elektrociepłowniach elektrotechnicy odnajdują się też w branży motoryzacyjnej, lotniczej i telekomunikacyjnej. Zatrudnienie znajdą również w budownictwie, po otrzymaniu odpowiednich uprawnień będą mogli pracować w charakterze inżyniera budowy — projektując instalacje oraz nadzorowanie ich prawidłowego funkcjonowania.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku elektrotechnika w Warszawie rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 28 sierpnia 2024 r. | Elektrotechnika Warszawa - terminy rekrutacji >

Studia na kierunku elektrotechnika w Warszawie można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

Gdzie studiować kierunek elektrotechnikę w Warszawie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku elektrotechnika możesz podjąć na 1 uczelni publicznejPolitechnice Warszawskiej (Wydział Elektryczny PW).

 

Kierunek elektrotechnika - uczelnie w Warszawie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektrotechnika w Warszawie

Jak zapewne się domyślasz, studia na kierunku elektrotechnika w Warszawie mają profil ścisły. W trakcie studiów będziesz rozwijać i poszerzać swoją wiedzę właśnie z tego zakresu, swoją naukę musisz rozpocząć jednak z podstawowym pakietem wiedzy. Dlatego też podczas rekrutacji na studia elektrotechniczne w Warszawie brane są pod uwagę bardzo konkretne przedmioty. Musisz doskonale przygotować się z matematyki, fizyki, czy informatyki. Warto, abyś poświęcił czas także na naukę dowolnie wybranego języka obcego nowożytnego, ponieważ od twojej sprawności językowej również może zależeć, czy znajdziesz się na liście osób przyjętych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku elektrotechnika w Warszawie

Studia na kierunku elektrotechnika w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku lub cztery lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku lub dwa lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Uczelnie w Warszawie - kierunek elektrotechnika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Elektryczny PW) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Studia w Warszawie od wielu lat kojarzą się z solidnym i renomowanym wykształceniem. Co roku do tego miasta przyjeżdża wielu absolwentów szkół średnich, którym zależy na aktywnym poszerzaniu wiedzy. Dlatego też uczelnie w Warszawie robią wszystko, by zapewnić swoim studentom jak najlepsze warunki dydaktyczne. Pasjonaci nauk ścisłych także znajdą tutaj coś dla siebie. Studia na kierunku elektrotechnika możesz bowiem rozpocząć na renomowanej Politechnice Warszawskiej. To uczelnia z długą tradycją dydaktyczną, która każdego roku kształci nowe pokolenia inżynierów i techników.

Kierunki studiów w Warszawie takie jak elektronika są przede wszystkim bardzo rozbudowane. Musisz mieć świadomość, że czeka cię intensywna nauka przedmiotów ścisłych – nie tylko fizyki, lecz także matematyki i informatyki. Dziś bowiem to te trzy potężne nauki ścisłe mają największy wpływ na kształt współczesnej elektrotechniki. Oprócz tego uczestniczyć będziesz w szeregu przedmiotów kierunkowych, które zagwarantują ci specjalistyczną wiedzę z zakresu chociażby obwodów elektrycznych, maszyn i napędów elektrycznych, czy przemian energii.

Plany nauczania na kierunkach takich jak elektrotechnika opracowywane są z bardzo dużą dokładnością. Przyszli inżynierowie muszą bowiem posiąść bardzo rozbudowaną wiedzę z zakresu różnych przedmiotów ścisłych. Swoją przygodę z tym kierunkiem zaczniesz od podstawowych zagadnień, dzięki którym zrozumienie dużo bardziej skomplikowanych procesów będzie po prostu łatwiejsze. Musisz mieć świadomość, że pierwsze semestry twojej nauki będą wypełniały przedmioty takie jak:

 • analiza matematyczna;
 • matematyka dyskretna;
 • narzędzia informatyczne w działalności inżynierskiej;
 • podstawowe działy fizyczne.

 

Studia w Warszawie na kierunku elektrotechnika muszą mieć przede wszystkim charakter kierunkowy. Oznacza to, że studenci zgłębiać będą zagadnienia, które ściśle związane są z profilem kształcenia. Warto podkreślić, że w charakter kierunków inżynieryjnych wpisane są przede wszystkim ćwiczenia praktyczne, tak by rozwijać na przyszłość najważniejsze kompetencje zawodowe. Pasjonaci elektrotechniki poznawać zatem będą:

 • maszyny i napędy elektryczne;
 • urządzenia i aparaty elektryczne;
 • projektowanie instalacji elektrycznych;
 • czy technikę świetlną.

 

Jak widzisz – program kształcenia na studiach elektronicznych jest wyjątkowo rozbudowany i może wydawać się przytłaczający. Jeżeli podejdziesz jednak do rozwijania swojej wiedzy z pasją, to możesz być pewien, że czekają cię inspirujące lata nauki, które w przyszłości przekują się w doskonałe wykształcenie.

 

Jakie są specjalności na elektrotechnice w Warszawie

Współczesne studia z elektrotechniki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Sprawdź specjalności na elektrotechnice w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku elektrotechnika w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku elektrotechnika w Warszawie

Studia na kierunku Elektrotechnika w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Sprawdź

Elektrotechnika w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier
Jaka praca po elektrotechnice

Jaka praca po elektrotechnice

Studia w Warszawie na kierunku elektrotechnika stanowią przede wszystkim gwarant renomowanego wykształcenia. To profil, dzięki któremu zdobędziesz nie tylko unikatową i specjalistyczną wiedzę, lecz przede wszystkim umiejętności, a to one są dziś doceniane najbardziej przez pracodawców na aktualnym rynku pracy. Wszechstronne wykształcenie specjalistów do spraw elektroniki sprawia, że odnajdą się oni w różnorodnych sektorach zawodowych. Dziś bowiem elektrotechnika zdominowała niemal cały przemysł. Możesz pracować na stanowisku specjalisty przykładowo w takich odmianach przemysłu jak:

 • motoryzacyjny;
 • lotniczy;
 • kosmiczny i astronomiczny;
 • telekomunikacyjny itd.

 

Twoja kariera zawodowa może rozwijać się także różnie w zależności od ukończonej specjalizacji, ponieważ to ona decyduje w dużej mierze o twoich wąskich umiejętnościach i kwalifikacjach. Jako abiturient kierunku elektrotechnika możesz ubiegać się także o pracę w:

 • elektrowniach;
 • elektrociepłowniach;
 • biurach projektujących instalacje elektryczne i elektrotechniczne;
 • firmach serwisowych;
 • inspektoratach związanych z produkcją i eksploatacją urządzeń elektronicznych;
 • jednostkach naukowo-badawczych;
 • biurach projektowych itd.

 

Studia elektrotechniczne są jedynie wstępem do rozwoju fascynującej kariery zawodowej, dzięki której możesz stać się prawdziwym odkrywcą. Pamiętaj, że uczelnie w Warszawie gwarantują ci międzynarodowy profil wykształcenia, co otwiera drogę do rozwoju zawodowego także poza granicami kraju.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów elektrotechnika?

Po ukończeniu studiów na kierunku Elektrotechnika i uzyskaniu tytułu inżyniera bądź magistra inżyniera, możesz zacząć poszukiwania, często swojej pierwszej pracy w zawodzie. Większość absolwentów kieruje się do firm z różnych dziedzin przemysły np. lotniczego, motoryzacyjnego czy telekomunikacyjnego. Mogą oni znaleźć zatrudnienie m.in. w elektrowniach, elektrociepłowniach, biurach projektowych, firmach serwisowych, inspektoratach, a także w biurach zajmujących się projektowaniem instalacji elektrotechnicznych. Część studentów decyduje się również na kontynuowanie nauki na studiach kolejnego stopnia lub na pozostanie na uczelni i podjęcie tam pracy. Do najczęściej obejmowanych stanowisk przez absolwentów Elektrotechniki możemy zaliczyć m.in. inżyniera elektronika, elektrotechnika, a także pracownika naukowo-badawczego. Czym zajmują się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki?

 

Elektrotechnik

Absolwenci kierunku studiów Elektrotechnika, mogą znaleźć zatrudnienie jako elektrotechnicy. Czym się zajmują? Odpowiadają oni m.in. za kontrolę oraz projektowanie instalacji elektrycznych. Elektrotechnicy dbają również o bezpieczeństwo instalacji, co jest niezwykle istotne, aby spełniała ona wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Mediana zarobków elektrotechnika wynosi około 6200 zł brutto miesięcznie.

 

Elektronik

Po ukończeniu studiów na kierunku Elektrotechnika absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie jako elektronicy. Czym się zajmują? Elektronik może zajmować się współpracą nad tworzeniem urządzeń elektrycznych, a także może zajmować się ich konserwacją lub naprawami. Może on również zajmować się kontrolą m.in. instalacji i urządzeń. Elektronicy odpowiadają również za pomiary np. napięcia. Do obowiązków można także zaliczyć prowadzenie dokumentacji. Mediana zarobków elektronika wynosi około 6200 zł brutto miesięcznie.

 

Pracownik naukowo-badawczy

Część absolwentów kierunku studiów elektrotechnika decyduje się na pozostanie na uczelni i kontynuowanie pracy naukowej na stanowisku pracownika naukowo-badawczego. Czym zajmują się na co dzień? Pracownik naukowo-badawczy zajmuje się głównie prowadzeniem zajęć dydaktycznych na uczelni dla studentów, a także prowadzi badania naukowe. Może on również tworzyć publikacje naukowe, które może prezentować np. na konferencjach naukowych Mediana zarobków pracownika naukowo-badawczego wynosi około 5370 zł brutto miesięcznie.

 

*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.

Jak wygląda rekrutacja na elektrotechnikę w Warszawie

Elektrotechnika - rekrutacja na uczelniach w Warszawie:

sprawdź rekrutacja na studia w Warszawie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Elektrotechnika Warszawa studia i stopnia

Elektrotechnika Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Elektrotechnika Warszawa studia stacjonarne

Elektrotechnika Warszawa studia niestacjonarne

Elektrotechnika w Warszawie

 • Elektrotechnika w Warszawie - studia niestacjonarne

  WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

  Uczelnie w Warszawie - studia niestacjonarne na kierunku elektrotechnika

  Politechnika Warszawska

  Politechnika Warszawska

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

Jakie opinie mają studia na kierunku elektrotechnika w Warszawie?

Studia na kierunku elektrotechnika wybierane są na ogół przez prawdziwych pasjonatów nauk fizycznych.

Zbyszek, student trzeciego roku, przekonuje:

Od małego pasjonowała mnie fizyka. Pochodzę z wielopokoleniowej rodziny inżynierów, więc pewne pasje i predyspozycje przechodzą genetycznie. Studia na kierunku elektrotechnika pozwalają na uczestniczenie w wielu projektach badawczych, dzięki których już w trakcie studiów mogę poszerzać swoje zawodowe portfolio.

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia