PRAWO I PODATKI W BIZNESIE studia – kierunek studiów
Studia na kierunku prawo i podatki w biznesie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).
Studia na kierunku prawo i podatki w biznesie realizują program o tematyce związanej z naukami prawnymi, ekonomią oraz finansami i rachunkowością. W ramach kształcenia dowiedzą się więcej na temat prawa cywilnego, handlowego i gospodarczego, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Co więcej poznają system i procedury podatkowe, a także nauczą się prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku prawo i podatki w biznesie najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, język polski, historia, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Po ukończeniu studiów można podjąć pracę w urzędach skarbowych, urzędach celnych, izbach administracji skarbowej, organach nadzoru i kontroli, firmach doradztwa podatkowego, fundacjach, czy organizacjach pozarządowych.
Kierunek prawo i podatki w biznesie można obecnie realizować na pierwszym stopniu kształcenia. Przed przystąpieniem do rekrutacji kandydaci powinni zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, obowiązującymi na danej uczelni wyższej.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku prawo i podatki w biznesie to:
historia,
język polski,
matematyka,
wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku prawo i podatki w biznesie na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Prawo i podatki w biznesie - jakie przedmioty zdawać na maturze
Podczas rekrutacji na kierunek prawo i podatki w biznesie na większości
uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne:
historia, język łaciński i kultura antyczna, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia
wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek prawo i podatki w biznesie na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku prawo i podatki w biznesie na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek prawo i podatki w biznesie na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO I PODATKI W BIZNESIE?
Prawo i podatki w biznesie to studia, które łączą w sobie zagadnienia z obszaru ekonomii, finansów oraz szeroko pojętego biznesu. Dzięki temu studenci podniosą swoje kwalifikacje i tym samym zwiększą szanse na zdobycie ciekawej i dobrze płatnej pracy zawodowej. Poza rozwijaniem wiedzy teoretycznej skupią się także na doskonaleniu umiejętności praktycznych, w czym pomoże im program nauczania oparty na zajęciach warsztatowych.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku prawo i podatki w biznesie możemy podzielić na:
Program nauczania na kierunku prawo i podatki w biznesie będzie oscylował wokół zagadnień związanych z naukami prawnymi, ekonomią oraz finansami i rachunkowością. Studenci zdobędą wszechstronną wiedzę na temat prawa handlowego, cywilnego, gospodarczego i finansowego oraz nauczą się zastosowania regulacji prawnych w praktyce.
W ramach kształcenia nauczą się ustalenia strategii rozwoju przedsiębiorstwa, dokonywania rozliczeń podatkowych oraz udzielania wsparcia finansowo-podatkowego. Co więcej, poznają polski system podatkowy i procedury podatkowe oraz administracyjne. Ważnym elementem studiów będzie doskonalenie umiejętności z obszaru ekonomicznych aspektów prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Studenci rozwiną także kompetencje językowe, tym samym zwiększając swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
Dalsza część artykułu pod reklamą
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO I PODATKI W BIZNESIE?
Studia na kierunku prawo i podatki w biznesie będą trwały trzy lata (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO I PODATKI W BIZNESIE?
Absolwenci kierunku prawo i podatki w biznesie znajdą zatrudnienie w wielu ciekawych i prężnie rozwijających się branżach. Przede wszystkim idealnie odnajdą się jako pracownicy biur rachunkowych, firm doradczych i konsultingowych. Równie ciekawą opcją może być zatrudnienie w urzędach i izbach skarbowych, urzędach celno-skarbowych, izbach administracji skarbowej oraz w organach nadzoru i kontroli, między innymi w Najwyższej Izbie Kontroli oraz w Regionalnych Izbach Obrachunkowych. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej lub praca w działach finansowych i księgowych firm i korporacji.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku prawo i podatki w biznesie:
urzędy i izby skarbowe
działy finansowe i księgowe
izby administracji skarbowej
urzędycelno-skarbowe
organy nadzoru i kontroli
biura rachunkowe
firmy doradcze i konsultingowe
Najwyższa Izba Kontroli
fundacje
stowarzyszenia
własna działalność gospodarcza
samorządowe organy podatkowe
instytucje krajowe i międzynarodowe
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach: