LAW IN BUSINESS MANAGEMENT

LAW IN BUSINESS MANAGEMENT

LAW IN BUSINESS MANAGEMENT studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dobie rozwoju gospodarki i powstawania nowych przedsiębiorstw wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie zarządzania biznesem i zasobami ludzkimi. Nic więc dziwnego, że studia związane z tą dziedziną, od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednak równie cenioną kompetencją jest znajomość prawa gospodarczego i umiejętność poprowadzenia działalności zgodnie z jego przepisami.

Jako odpowiedź na zapotrzebowania współczesnego rynku pracy powstał niezwykle innowacyjny i przyszłościowy kierunek law in business management, czyli prawo w zarządzaniu biznesem. Studia zakładają kształcenie w kilku kierunkach jednocześnie i skupiają się na przekazaniu wiedzy niezbędnej do zajmowania się biznesem. Jeśli więc jesteś osobą, która nie boi się nowych wyzwań i stawia sobie wysokie, to powinieneś rozważyć wybór tego kierunku.

Czego nauczysz się na kierunku law in business management?

W czasie studiów, zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Rozwiniesz swoją wiedzę na temat zarządzania przedsiębiorstwami i zasobami ludzkimi. Zapoznasz się także z aspektem finansowym w działalności gospodarczej oraz zdobędziesz informacje z zakresu ekonomii i nauczysz stosować je w praktyce.

Najwięcej czasu poświęcisz zagłębianiu się w meandry prawa gospodarczego. Dokładna znajomość tego zagadnienia umożliwi Ci stosować regulacje i przepisy prawne w biznesie. Program studiów zakłada wykształcenie praktycznych zdolności, dlatego też będziesz miał kontakt z realnymi przykładami przedsiębiorstw i ich problemami. Jak student wyposażony w wiedzę z zakresu prawa, ekonomii i zarządzania, postarasz się poddać każdy przypadek dogłębnej analizie i zaproponować najbardziej optymalne rozwiązanie. Tego typu symulacja, rozwinie twoje zdolności menadżerskie i przygotuje Cię do wykonywania pracy zawodowej.

Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wybitnych naukowców i praktyków w wielu dziedzinach, którzy podzielą się z tobą swoim wieloletnim doświadczeniem. Co więcej, trakcie studiów będziesz miał możliwość uczestnictwa w licznych konferencjach i kołach naukowych, na których uzyskasz nowe umiejętności i będziesz mógł rozwijać swoje pasje. Program kursu zakłada odbycie praktyk, które możesz zrealizować w licznych międzynarodowych przedsiębiorstwach, urzędach lub ambasadach. Dodatkowo, przez trzy lata trwania nauki, będziesz rozwijał swoje zdolności językowe i nauczysz się specjalistycznego języka angielskiego.

 

Jaka praca po tym kierunku?

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu prawa, ekonomii, finansów i zarządzania. Co więcej, będziesz biegle posługiwał się branżowym językiem angielskim. Tak szerokie kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w działach prawnych przedsiębiorstw.

Jako absolwent będziesz miał wszelkie kwalifikacje do pracy w środowisku międzynarodowym, na przykład w międzynarodowych korporacjach czy kancelariach prawniczych. Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w instytucjach finansowych i bankach lub agencjach rekrutacyjnych. Ponadto, po ukończeniu studiów licencjackich, będziesz kompleksowo przygotowany do kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia lub podyplomowych.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacyjnym na tego typu kierunki najczęściej są brane pod uwagę wyniki z egzaminu maturalnego z takich przedmiotów jak: język obcy, matematyka, historia, geografia lub WOS. W przypadku uczelni prywatnych będziesz musiał uiścić opłatę, której wysokość określona jest w regulaminie studiów.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LAW IN BUSINESS MANAGEMENT

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU LAW IN BUSINESS MANAGEMENT

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU LAW IN BUSINESS MANAGEMENT:

  • wiedza z zakresu ekonomii
  • wiedza z zakresu finansów
  • wiedza z zakresu prawa gospodarczego
  • znajomość specjalistycznego języka angielskiego
  • wiedza z zakresu zarządzania

  JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU LAW IN BUSINESS MANAGEMENT:

  • korporacje międzynarodowe
  • instytucje finansowe
  • banki
  • agencje rekrutacyjne
  • urzędy
  • ambasady
  • kancelarie prawnicze

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LAW IN BUSINESS MANAGEMENT

  Komentarze (0)