Administracja systemami bezpieczeństwa

Administracja systemami bezpieczeństwa

Dodaj do ulubionych

Administracja systemami bezpieczeństwa

Studia administracja systemami bezpieczeństwa to specjalność studiów licencjackich, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Administrowanie systemami bezpieczeństwa to kierunek, który aktywnie odpowiada na wyzwania współczesnego świata. Dziś coraz większe znaczenie odgrywa bowiem wiedza, jak skutecznie planować i organizować działania z funkcjonowaniem systemu bezpieczeństwa. Mogą zajmować się tym wyłącznie specjaliści, którzy biegle posługują się normami prawnymi oraz wiedzą, jak powinno wyglądać planowanie różnorodnych działań prewencyjnych – związanych nie tylko z zamachami, lecz także klęskami żywiołowymi czy… z pandemią!

Po zakończeniu nauki na studiach administrowanie systemami bezpieczeństwa można ubiegać się o zatrudnienie w służbach mundurowych lub instytucjach takich jak centra zarządzania kryzysowego. Czekać będzie również praca w różnorodnych organach administracji rządowej i samorządowej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku administracja systemami bezpieczeństwa: 

 • język polski,
 • język obcy,
 • przedmiot do wyboru. 

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ADMINISTRACJA SYSTEMAMI BEZPIECZEŃSTWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE ADMINISTRACJA SYSTEMAMI BEZPIECZEŃSTWA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego "Apeiron" w Krakowie

Jednostka prowadząca

Bezpieczeństwo wewnętrzne stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Administracja systemami bezpieczeństwa - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku administracja systemami bezpieczeństwa

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Administrację systemami bezpieczeństwa

Program studiów i przedmioty

Studia na specjalności Administracja systemami bezpieczeństwa to solidna dawka wiedzy w zakresie ochrony prawnej osób i mienia, a także funkcjonowania organów porządku publicznego. Co więcej, będziesz mieć okazję do zdobycia wiedzy o bezpieczeństwie w komunikacji, a także zarządzania działami i systemami administracyjnymi w razie sytuacji kryzysowych.

Studia oferują także zdobycie dodatkowych kwalifikacji w trakcie studiowania. Mowa tu o obozach specjalistycznych, np. strzelectwa czy jazdy na nartach. Administracja systemami bezpieczeństwa to zatem studia, które łączą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, ale także oferują szeroką gamę umiejętności praktycznych.

Administracja systemami bezpieczeństwa to oferta specjalności studiów licencjackich, a także magisterskich. Zajęcia prowadzą eksperci oraz wykwalifikowana kadra nauczycielska, która od lat pracuje w aparacie bezpieczeństwa.

Studia oferują ciekawe specjalizacje w zakresie terroryzmu, bezpieczeństwa społecznego i zwalczania przestępczości. Administracja systemami bezpieczeństwa to zatem ciekawe studia, które pozwolą Ci w przyszłości obrać wymarzoną ścieżkę kariery!

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • prawa administracyjnego, konstytucyjnego i cywilnego,
 • bezpieczeństwa społecznego,
 • psychologii sądowej,
 • bezpieczeństwa wewnętrznego państwa,
 • języka angielskiego na poziomie B2 zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

Jak wyglądają studia na kierunku administracja systemami bezpieczeństwa?

 

1. Tryb i typ studiów

Specjalność administracja systemami bezpieczeństwa można realizować w ramach studiów stacjonarnych. Powyższa forma kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób ambitnych, które chcą w pełni poświęcić się nauce i rozwijaniu swoich kwalifikacji zawodowych. W tym przypadku zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze uczelni.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek administracja systemami bezpieczeństwa będą mieli okazję rozwinąć specjalistyczną wiedzę z zakresu kryminalistyki, nauk prawnych i społecznych, nauk o państwie czy ekonomii. Ze względu na praktyczny wymiar studiów, większość zajęć będzie miało charakter warsztatowy, dzięki czemu zyskasz cenne umiejętności i przygotowanie zawodowe.

Jako student nauczysz się strzelania z broni palnej, technik interwencyjnych, musztry czy różnorodnych sztuk walki. Ponadto, w programie nauczania przewidziano realizacje licznych obozów specjalistycznych, na których będziesz mógł poznać techniki wspinaczki, jazdy na nartach czy nurkowania oraz zdobyć międzynarodowe certyfikaty potwierdzające twoje kwalifikacje.

Absolwenci będą mogli poszczycić się doskonała sprawnością fizyczną, znajomością różnych obszarów funkcjonowania państwa i prawa oraz kompetencjami z obszaru zarządzania i dowodzenia pracą innych ludzi, co niewątpliwie zaprocentuje w ich przyszłej karierze zawodowej.

 

Studia na specjalności administracja systemami bezpieczeństwa możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 

 • studia stacjonarne

 

2. Dla kogo ten kierunek

Administracja systemami bezpieczeństwa to specjalność dla osób, które szukają praktycznego kierunku w zakresie bezpieczeństwa. Są to studia, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu kadrowym służb mundurowych. Jeżeli zatem Twoim marzeniem jest zwalczanie terroryzmu, praca w zakresie bezpieczeństwa społecznego lub zwalczanie przestępczości to Administracja systemami bezpieczeństwa jest kierunkiem, który powinien być pierwszym krokiem do Twojej kariery!

Ile trwają studia ?

Studia na specjalności administracja systemami bezpieczeństwa trwają 3 lata (studia I stopnia).

Na realizacje specjalności administracja systemami bezpieczeństwa w ramach studiów pierwszego stopnia będziesz musiał musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata, który umożliwi Ci kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub rozpoczęcie kariery zawodowej.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Administracja systemami bezpieczeństwa

Absolwent specjalności Administracja i bezpieczeństwo systemów sieciowych znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • pracownik jednostki organizacyjnej służb państwowych,
 • pracownik sztabu kryzysowego,
 • pracownik administracji publicznej.

 

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRACJA SYSTEMAMI BEZPIECZEŃSTWA

Komentarze (0)