Administracja systemami bezpieczeństwa

Administracja systemami bezpieczeństwa

Administracja systemami bezpieczeństwa

 

Dla kogo ten kierunek

Administracja systemami bezpieczeństwa to studia dla osób, które szukają praktycznego kierunku w zakresie bezpieczeństwa. Są to studia, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu kadrowym służb mundurowych. Jeżeli zatem Twoim marzeniem jest zwalczanie terroryzmu, praca w zakresie bezpieczeństwa społecznego lub zwalczanie przestępczości to Administracja systemami bezpieczeństwa jest kierunkiem, który powinien być pierwszym krokiem do Twojej kariery!

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Administracja systemami bezpieczeństwa to solidna dawka wiedzy w zakresie ochrony prawnej osób i mienia, a także funkcjonowania organów porządku publicznego. Co więcej, będziesz mieć okazję do zdobycia wiedzy o bezpieczeństwie w komunikacji, a także zarządzania działami i systemami administracyjnymi w razie sytuacji kryzysowych. Studia oferują także zdobycie dodatkowych kwalifikacji w trakcie studiowania. Mowa tu o obozach specjalistycznych, np. strzelectwa czy jazdy na nartach. Administracja systemami bezpieczeństwa to zatem studia, które łączą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, ale także oferują szeroką gamę umiejętności praktycznych.

Administracja systemami bezpieczeństwa to oferta studiów licencjackich, a także magisterskich. Zajęcia prowadzą eksperci oraz wykwalifikowana kadra nauczycielska, która od lat pracuje w aparacie bezpieczeństwa. Studia oferują ciekawe specjalizacje w zakresie terroryzmu, bezpieczeństwa społecznego i zwalczania przestępczości. Administracja systemami bezpieczeństwa to zatem ciekawe studia, które pozwolą Ci w przyszłości obrać wymarzoną ścieżkę kariery!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku administracja i cyfryzacja, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy, przedmiot do wyboru. 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ADMINISTRACJA SYSTEMAMI BEZPIECZEŃSTWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ADMINISTRACJA SYSTEMAMI BEZPIECZEŃSTWA

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Nic nie znaleziono

    Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

    Typ studiów
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Administrację systemami bezpieczeństwa

    Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

    • prawa administracyjnego, konstytucyjnego i cywilnego,
    • bezpieczeństwa społecznego,
    • psychologii sądowej,
    • bezpieczeństwa wewnętrznego państwa,
    • języka angielskiego na poziomie B2 zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

    Jak wyglądają studia na kierunku administracja systemami bezpieczeństwa?

    Kierunek administracja systemami bezpieczeństwa można realizować w ramach studiów stacjonarnych. Powyższa forma kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób ambitnych, które chcą w pełni poświęcić się nauce i rozwijaniu swoich kwalifikacji zawodowych. W tym przypadku zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze uczelni.

    Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek administracja systemami bezpieczeństwa będą mieli okazję rozwinąć specjalistyczną wiedzę z zakresu kryminalistyki, nauk prawnych i społecznych, nauk o państwie czy ekonomii. Ze względu na praktyczny wymiar studiów, większość zajęć będzie miało charakter warsztatowy, dzięki czemu zyskasz cenne umiejętności i przygotowanie zawodowe. Jako student nauczysz się strzelania z broni palnej, technik interwencyjnych, musztry czy różnorodnych sztuk walki. Ponadto, w programie nauczania przewidziano realizacje licznych obozów specjalistycznych, na których będziesz mógł poznać techniki wspinaczki, jazdy na nartach czy nurkowania oraz zdobyć międzynarodowe certyfikaty potwierdzające twoje kwalifikacje.

    Absolwenci będą mogli poszczycić się doskonała sprawnością fizyczną, znajomością różnych obszarów funkcjonowania państwa i prawa oraz kompetencjami z obszaru zarządzania i dowodzenia pracą innych ludzi, co niewątpliwie zaprocentuje w ich przyszłej karierze zawodowej.

    Ile trwają studia ?

    Na realizacje kierunku administracja systemami bezpieczeństwa w ramach studiów pierwszego stopnia będziesz musiał musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata, który umożliwi Ci kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub rozpoczęcie kariery zawodowej.

    Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Administracja systemami bezpieczeństwa

    Absolwent kierunku Administracja i bezpieczeństwo systemów sieciowych znajdzie zatrudnienie w/jako:

    • pracownik jednostki organizacyjnej służb państwowych,
    • pracownik sztabu kryzysowego,
    • pracownik administracji publicznej.

     

    MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ADMINISTRACJA SYSTEMAMI BEZPIECZEŃSTWA

    Komentarze (0)