Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich: chemia, dobrostan zwierząt, podstawy ekologii, genetyka zwierząt, metabolomika.
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich? Przede wszystkim skupisz się na roli nauk podstawowych w poznaniu biologii zwierząt towarzyszących, amatorskich i dzikich oraz środowiska ich bytowania. W szczególności skupisz się na relacji człowiek-zwierzę oraz sposobach ochrony zwierząt z uwzględnieniem gatunków zagrożonych.
Co więcej, będziesz przygotowany do prowadzenia hodowli zwierząt towarzyszących (króliki, psy, koty), amatorskich (drobiu, ozdobnego, płazów, ryb akwariowych) i niektórych gatunków zwierząt dzikich, a także do prowadzenia doradztwa w tym zakresie. Będziesz posiadać też wiedzę o wykorzystaniu zwierząt w służbie, rekreacji i terapii. Jednym zdaniem – staniesz się ekspertem w sprawie opieki nad zwierzętami.
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
-
nauk przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem zoologii, zoopsychologii oraz zagadnień chowu i hodowli zwierząt towarzyszących i dzikich,
-
pielęgnacji zwierząt, oceny bioróżnorodności środowiska, zarządzania populacjami zwierząt
-
opracowywania i realizacji programów ochrony zwierząt dzikich,
-
systemów informatycznych w ocenie środowiska i hodowli zwierząt,
-
języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.