Mechatronika studia I stopnia - Warszawa

Mechatronika studia I stopnia - Warszawa

Mechatronika studia I stopnia - Warszawa

Studia I stopnia w Warszawie

mechatronika

Odkryj mechatronikę w Warszawie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Mechatronika studia I stopnia (inżynierskie) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Mechatronika w Warszawie to studia inżynierskie, magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechatronika studia I stopnia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek mechatronika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Jednostka prowadząca

Mechatronika stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie mechatronika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Jednostka prowadząca

Mechanika i budowa maszyn stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechatronika w Warszawie?

Musisz mieć świadomość, że na studia I stopnia na kierunku mechatronika dostają się wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. Jeśli chcesz być jednym z nich, to swoje przygotowania do procedury rekrutacyjnej musisz rozpocząć odpowiednio wcześnie.

Wśród przedmiotów, które będziesz zdawać na maturze, powinny znaleźć się: matematyka, fizyka, fizyka z astronomią i język obcy nowożytni. Pamiętaj, że liczba osób chętnych często przekracza liczbę przygotowanych miejsc, więc zadbaj o swoje jak najlepsze przygotowanie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechatronika w Warszawie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHATRONIKA?

Jak najlepiej zdefiniować mechatronikę? Jest to interdyscyplinarna dziedzina ścisła, która zajmuje się dodawaniem rozwiązań elektrycznych do istniejących już mechanizmów. Nawet jeżeli takie wytłumaczenie brzmi dla ciebie dość abstrakcyjnie, to musisz mieć świadomość, że jest to jedna z dziedzin, która zdominowała naszą egzystencję współczesności, a scenariusz z filmu Odyseja kosmiczna: 2001 stał się nasza codziennością.

To dzięki mechatronice może prężnie rozwijać się każda z branż przemysłowych, ponieważ w pełni elektryzujemy urządzenia i sprzęty, które towarzyszą nam w funkcjonowaniu. To ona sprawia, że nieustannie rozwija się chociażby przemysł medyczny, motoryzacyjny, chemiczny czy kosmonautyczny. Studia na kierunku mechatronika zadedykowane są zatem dla tych absolwentów szkół średnich, którzy oprócz zainteresowań przedmiotami ścisłymi czują także, że kryją w sobie naturę twórców i konstruktorów nowej, jeszcze bardziej zelektryzowanej rzeczywistości.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechatronika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie, jednolite)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechatronika w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i studiów jednolitych. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować.Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia stacjonarne czy zaoczne? Oto jest pytanie. Dziś uczelnie w Warszawie dają swoim studentom możliwość wyboru. Warto, żebyś podjął mądrą decyzję, zgodną z własnymi potrzebami. Pierwsza opcja ma formę regularnych spotkań w trakcie trwania tygodnia. Studenci kształcą się na bieżąco, ale przy takim kształceniu problematyczne może być rozwijanie równolegle chociażby kariery zawodowej. Osoby, którym zależy na większej swobodzie, mogą wybrać studia zaoczne, ponieważ zajęcia odbywają się podczas weekendowych zjazdów naukowych. Warto jednak pamiętać, że są to studia płatne, a wyrównywanie różnic programowych wiąże się z dużym nakładem pracy własnej.

 

W programie studiów na kierunku mechatronika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • algorytmy i struktury danych
 • analizę matematyczną
 • czy algebrę z geometrią

 

Te stabilne podstawy teoretyczne pozwolą na świadome zmierzenie się z niełatwymi treściami kierunkowymi. Można zaliczyć do nich chociażby:

 • podstawy konstrukcji maszyn
 • inżynierię materiałową
 • podstawy automatyzacji
 • informatykę w systemach pomiarowych
 • podstawy technik wytwarzania

 

Studia I stopnia sprawią także, że mechatronicy dysponują bowiem nie tylko rozbudowaną wiedzą, lecz przede wszystkim potrafią wykorzystać ją w praktyce podczas uczestniczenia w różnego rodzaju projektach. Nie tylko uczą się projektowania, konstruowania i projektowania mechanizmów. Nieustannie rozwijają też swoje kompetencje miękkie, związane z pracą w grupie, jednie owocne współdziałanie może sprawić, że dany pomysł osiągnie sukces podczas realizacji.

Ile trwają studia I stopnia na kierunku mechatronika w Warszawie?

Studia na kierunku Mechatronika w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).
Kierunki studiów takie jak mechatronika znajdują się w ofercie politechnik oraz uczelni technicznych. W praktyce oznacza to, że studia I stopnia stanowić będą początek twojej przygody z tym profilem dydaktycznym. Kształcić się będziesz na nich przez siedem semestrów, czyli trzy i pół roku. Będzie to czas zdobywania przez ciebie podstawowych kompetencji i kwalifikacji. Dzięki nim będziesz mógł rozpocząć także pierwsze, profesjonalne aktywności zawodowe. Nim jednak do tego dojdzie, będziesz musiał przystąpić do obrony swojej pierwszej pracy dyplomowej. Jeśli wypadnie ona pomyślnie, otrzymasz prestiżowy tytuł inżyniera.

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHATRONIKA?

To, jak będzie wyglądać twoja zawodowa przyszłość, w dużej mierze zależy od tego, jaki kierunek studiów wybierzesz. Możesz mieć pewność, że inwestycja w wykształcenie to najlepsza rzecz, jaką dla siebie zrobisz. Dlatego zadbaj o to, by zagwarantowało ci ono dobrą i stabilną pracę w zawodzie. Jedną z możliwości będzie wybór kierunku inżynieryjnego jakim jest mechatronika. Dziś bowiem pragniemy elektryfikować niemal każde urządzenie, pojawiające się w naszej codzienności.

Twoja wiedza i umiejętności sprawią, że odnajdziesz się w niemal każdej branży przemysłowej w zależności od swoich bardzo indywidualnych zainteresowań. Czekają na ciebie także wszelkie:

 • ośrodki testowe
 • instytucje projektowo-konstrukcyjne

 

Pamiętaj, że kierunki studiów takie jak mechatronika mają internacjonalny charakter, więc o swoją karierę będziesz mógł troszczyć się także na arenie międzynarodowej, co zwiększy znacząco zasięg twoich perspektyw rozwojowych.

 

Gdzie studiować na kierunku mechatronika w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek mechatronika w Warszawie

 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Politechnika Warszawska

 

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
Rozwiń

Komentarze (0)