Mechatronika studia II stopnia - Warszawa

Mechatronika studia II stopnia - Warszawa

Mechatronika studia II stopnia - Warszawa

Studia II stopnia w Warszawie

mechatronika

Odkryj mechatronika w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Mechatronika studia II stopnia (magisterskie) Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Mechatronika w Warszawie to studia inżynierskie, magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechatronika studia II stopnia - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek mechatronika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Jednostka prowadząca

Mechatronika stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie mechatronika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Jednostka prowadząca

Mechanika i budowa maszyn stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechatronika w Warszawie?

Studia II stopnia na kierunku mechatronika w Warszawie przeznaczone są dla osób, które już posiadają tytuł inżyniera. W praktyce oznacza to, że w procedurze rekrutacyjnej pod uwagę zostanie wzięta twoja średnia ocena ze studiów I stopnia.

Na miejsce na listach osób przyjętych mogą liczyć te osoby, które wykazały się najwyższą średnią. Nie zaniedbuj więc swojej nauki na żadnym etapie!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechatronika w Warszawie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHATRONIKA?

Dziś mechatronikę uznać możemy za prawdziwą naukę przyszłości, dzięki której mamy szansę nieustannie wpływać na jakość naszej rzeczywistości. Czym ona właściwie się zajmuje? W najprostszym rozumieniu – to dzięki niej do urządzeń mechanicznych dodawane są rozwiązania elektryczne. Współcześnie to niezwykle ważne, ponieważ tego typu rozwiązania mogą znacząco przyczynić się na rzecz rozwoju współczesnej ekologii. To właśnie mechatronicy pracują nad tym, by samochody elektryczne na dobre zagościły wśród konsumentów motoryzacyjnych.

Kierunki studiów takie jak mechatronika przeznaczone są dla prawdziwych umysłów ścisłych, którzy wierzą, że ich konstruktorska pasja odmieniać będzie rzeczywistość. Jeśli jesteś osobą, która uwielbia matematyczne łamigłówki, nie boisz się pracy zespołowej oraz interesują cię nowinki ze świata techniki, to ten profil kształcenia przyniesie ci ogrom satysfakcji.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechatronika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia i jednolite (inżynierskie, jednolite)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechatronika w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i studiów jednolitych. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia stacjonarne lub studia zaoczne – te dwa tryby kształcenia mogą wybrać studenci niemal wszystkich kierunków w Polsce. Dotyczy to także nauki na II stopniu w przypadku studiów mechatronicznych. Cieszą się one ogromną popularnością, dlatego też uczelnie w Warszawie robią wszystko, by ich oferty kształcenia były także atrakcyjne pod kątem formalnym. Pamiętaj jednak, że jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, to będziesz musiał liczyć się z uiszczaniem opłat za czesne.

Jeśli wybierasz studia II stopnia na kierunku mechatronika, musisz pamiętać o tym, by posiadać na swoim koncie co najmniej tytuł inżyniera. To dzięki temu będziesz mógł zrozumieć dużo bardziej skomplikowane i zaawansowane treści. Ich opanowanie zagwarantuje ci z kolei pełnię wykształcenia. Bazować będziesz dalej na podstawowych przedmiotach ścisłych takich jak matematyka, fizyka, czy informatyka. To one stanowią bowiem człon kształcenia na kierunku mechatronika. Dodatkowo wśród przedmiotów, które znalazły się w siatce programowej, odnajdziesz przykładowo:

 • zaawansowane systemy diagnostyki obiektów technicznych
 • matematyka – metody numeryczne
 • modelowanie systemów pomiarowych
 • nanometrologia

 

Pamiętaj, że kierunki studiów takie jak mechatronika powinny mieć przede wszystkim wymiar praktyczny. Tylko dzięki temu będziesz wiedział, jak najlepiej zająć się projektowaniem, konstruowaniem i programowaniem systemów urządzeń. Uczelnie w Warszawie zadbają zatem o to, byś miał zagwarantowany dostęp do praktyk i staży. Będziesz mógł także wybrać specjalizacje, dzięki którym twoje kompetencje nabiorą unikalnego charakteru. Zastanów się odpowiednio wcześnie, którą z nich wybrać, ponieważ to ona określi, jak wyglądać będzie twoja zawodowa przyszłość.

Ile trwają studia II stopnia na kierunku mechatronika w Warszawie?

Studia na kierunku Mechatronika w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Półtora roku, czyli trzy semestry – tak długo kształcić się będziesz na studiach magisterskich kierunku mechatronika. Pamiętaj, że wiadomości, które będziesz zdobywać, mają specjalistyczny charakter i mogą zapoznać się z nimi tylko te osoby, które mają już za sobą pierwszy etap kształcenia i posiadają tytuł zawodowy inżyniera. Studia II stopnia na kierunku mechatronika to także czas przygotowań do obrony najważniejszej pracy dyplomowej. Jeśli wszystko powiedzie się pomyślnie, to otrzymasz tytuł magistra, dzięki któremu będziesz mógł kompleksowo zadbać o rozwój kariery zawodowej.

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHATRONIKA?

Kierunki studiów we Warszawie takie jak mechatronika kształcą jedynie najlepszych specjalistów, którzy stanowią jedną z najbardziej atrakcyjnych grup zawodowych na rynku pracy. To osoby, które mogą dowolnie sterować swoją karierą w zależności od własnych upodobań. Mechatronicy odnajdą się w niemalże wszystkich gałęziach przemysłu:

 • spożywczym
 • metalurgicznym
 • lotniczym 

 

Wciąż potrzebni są bowiem specjaliści, którzy będą usprawniać maszyny produkcyjne, wprowadzać nowe technologie usprawniające.

Mechatronicy w swojej pracy przygotowani są do projektowania, programowania i konstruowania mechanizmów elektrycznych, dzięki którym wciąż będą mogły powstawać innowacyjne urządzenia, poprawiające jakość naszego życia. Abiturienci studiów we Warszawie mogą także zasilać skład instytucji badawczych, w których przeprowadzane są testy na zaprojektowanych rozwiązaniach mechatronicznych. Jak widzisz – studia na tym kierunku gwarantują przyszłościowy i fascynujący zawód, w którym będziesz mógł w pełni wykorzystywać swoją wiedzę i umiejętności.

Gdzie studiować na kierunku mechatronika (studia II stopnia) w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek mechatronika (studia II stopnia) w Warszawie

 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Politechnika Warszawska

 

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
Rozwiń

Komentarze (0)