Prawo własności intelektualnej i nowych mediów
Kraków
Pokaż
Dla kogo ten kierunek
Współcześnie prawo własności intelektualnej w dobie globalizacji i Internetu to niezwykle istotny aspekt prawa obejmujący prawa autorskie, patenty czy znaki towarowe. Wbrew pozorom nie jest to dział prosty, wymagający dużej wiedzy merytorycznej w tym zakresie. Dzięki studiom na kierunku Prawo własności intelektualnej i nowych mediów będziesz mógł dołączyć do grona ekspertów w tej dziedzinie! Jeżeli zatem chciałbyś zgłębić tajniki praw autorskich na współczesnym rynku polskim, ale także światowym to prawo własności intelektualnej i nowych mediów może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!
Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku prawo własności intelektualnej i nowych mediów: elementy prawa gospodarczego, historyczny rozwój prawa i doktryn politycznych, filozofia prawa i etyka, wprowadzenie do prawa cywilnego, prawo autorskie i prawa pokrewne.
Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawo własności intelektualnej i nowych mediów? Studia kształcą w zakresie ochrony, zarządzania oraz komercjalizacji własności intelektualnej. Obce nie będą Ci zagadnienia dotyczące prawa autorskiego, własności prasowej, Internetowej czy ochrony konkurencji, a także wiele przedmiotów z zakresu prawa, ekonomii oraz zarządzania. Dzięki tej wiedzy dowiesz się jak uniknąć naruszeń praw autorskich lub egzekwować prawa własności intelektualnej. Wszystko oparte będzie o dużą ilość zajęć praktycznych, co sprawi, że będziesz przygotowany do podjęcia ciekawego zawodu już po ukończeniu studiów. Studia są realizowane w ramach studiów licencjackich z możliwością kontynuacji studiów magisterskich na takich kierunkach jak: ekonomia czy zarządzanie. Jedno jest pewne, studia na kierunku prawo własności intelektualnej i nowych mediów nie pozwolą Ci się nudzić!
Żeby dostać się na studia na kierunku prawo własności intelektualnej i nowych mediów, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy, wiedza o społeczeństwie, język obcy, historia.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
O prawie autorskim coraz częściej mowa, zwłaszcza że świat jest pełen innowacji, mimo że wydaje się, że wszystko już było. Specjalistów, którzy odnajdą się w dziedzinie prawa własności intelektualnej bądź w prawie nowych mediów ciągle na rynku pracy brakuje. Kierunek prawo własności intelektualnej i nowych mediów możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Zajęcia na studiach dziennych odbywają się od poniedziałku do piątku, natomiast studia zaoczne są realizowane w trakcie zjazdów weekendowych.
Bogato skonstruowany program zajęć przewiduje kształcenie na takich przedmiotach jak na przykład: podstawy ekonomii z elementami zarządzania, wprowadzenie do prawa własności intelektualnej, prawo wzorów przemysłowych, zwalczanie nieuczciwej konkurencji, zastosowania informatyczne w dziedzinie własności intelektualnej, prawo nowych technologii a prawo autorskie. Unikatowy kierunek studiów umożliwia zdobycie wiedzy z obszaru prawa autorskiego, prawa mediów, prawa konkurencji, prawa własności przemysłowej. Zajęcia informatyczne bądź z zakresu zarządzania wzbogacają sylwetkę absolwenta. Przedmioty teoretyczne wsparte są praktycznym ujęciem, a zajęcia realizowane są przede wszystkim w formie wykładów, ćwiczeń, seminariów.
Prócz umiejętności technicznych odnoszących się w dużej mierze do korzystania z konkretnych oprogramowań informatycznych będziesz mógł/mogła rozwinąć predyspozycje kierownicze i komunikatywne, które ułatwią pracę z mediami, kontrahentami, a także ogólne działanie w zakresie prawa.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Oryginalny i niezwykle zajmujący kierunek prawo własności intelektualnej i nowych mediów możesz z powodzeniem realizować na pierwszym stopniu, to znaczy na studiach licencjackich. Trwają one trzy lata i gwarantują tytuł licencjata po zdaniu wszystkich egzaminów. Kolejnym etapem kształcenia są studia magisterskie, które możesz realizować na innych kierunkach uzupełniających, chociażby na administracji. Studia drugiego stopnia poszerzają wiedzę zdobywaną na studiach stopnia pierwszego.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Prawo własności intelektualnej i nowych mediów studia stacjonarne
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Prawo własności intelektualnej i nowych mediów studia I stopnia
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Prawo własności intelektualnej i nowych mediów
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia