Prawo własności intelektualnej i nowych mediów

Prawo własności intelektualnej i nowych mediów

Prawo własności intelektualnej i nowych mediów studia

Prawo własności intelektualnej i nowych mediów studia - kierunek studiów

Współcześnie prawo własności intelektualnej w dobie globalizacji i Internetu to niezwykle istotny aspekt prawa obejmujący prawa autorskie, patenty czy znaki towarowe. Wbrew pozorom nie jest to dział prosty, wymagający dużej wiedzy merytorycznej w tym zakresie. Dzięki studiom na kierunku Prawo własności intelektualnej i nowych mediów będziesz mógł dołączyć do grona ekspertów w tej dziedzinie! Jeżeli zatem chciałbyś zgłębić tajniki praw autorskich na współczesnym rynku polskim, ale także światowym to prawo własności intelektualnej i nowych mediów może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku prawo własności intelektualnej i nowych mediów? Studia kształcą w zakresie ochrony, zarządzania oraz komercjalizacji własności intelektualnej. Obce nie będą Ci zagadnienia dotyczące prawa autorskiego, własności prasowej, Internetowej czy ochrony konkurencji, a także wiele przedmiotów z zakresu prawa, ekonomii oraz zarządzania. Dzięki tej wiedzy dowiesz się jak uniknąć naruszeń praw autorskich lub egzekwować prawa własności intelektualnej. Wszystko oparte będzie o dużą ilość zajęć praktycznych, co sprawi, że będziesz przygotowany do podjęcia ciekawego zawodu już po ukończeniu studiów. Studia są realizowane w ramach studiów licencjackich z możliwością kontynuacji studiów magisterskich na takich kierunkach jak: ekonomia czy zarządzanie. Jedno jest pewne, studia na kierunku prawo własności intelektualnej i nowych mediów nie pozwolą Ci się nudzić!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując prawo własności intelektualnej i nowych mediów

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • problematyki prawa autorskiego,
 • prawa, zarządzania oraz ekonomii,
 • Internetu oraz nowych mediów, ochrony innowacyjnych rozwiązań technicznych, znaków towarowych, wzornictw przemysłowych,
 • zarządzania własnością intelektualną, w tym: interpretowania, stosowania, komercjalizacji i egzekwowania praw własności intelektualnej, transferu technologii,
 • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku prawo własności intelektualnej i nowych mediów

Absolwent kierunku prawo własności intelektualnej i nowych mediów znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik centrów transferu technologii,
 • pracownik redakcji prasowej,
 • pracownik agencji reklamowych,
 • pracownik firm internetowych,
 • pracownik firmy konsultingowej.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku prawo własności intelektualnej i nowych mediów, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy, WOS, historia, język obcy. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PRAWO WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ I NOWYCH MEDIÓW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Zobacz inne kierunki Prawnicze

   Typ studiów
   Województwo

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ I NOWYCH MEDIÓW

   Komentarze (0)