1. Typ i tryb studiów
Kierunek chemia kryminalistyczna i sądowa jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Studia na kierunku chemia kryminalistyczna i sądowa możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą kompleksową wiedzę z obszaru nauk chemicznych i prawnych.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku chemia kryminalistyczna i sądowa będziesz miał okazję zapoznać się z takimi zagadnieniami, jak toksykologia, kryminologia czy biotechnologia.
Ponadto, poznasz regulacje prawa karnego oraz dowodowego i nauczysz się ich zastosowania w praktyce.
W planie zajęć znajdzie się także wiele rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:
-
Analiza DNA w kryminalistyce
-
Podstawy kryminologii
-
Przedsiębiorczość innowacyjna
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na kierunku chemia kryminalistyczna i sądowa zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim poznasz zaawansowane metody stosowane w analizie kryminalistycznej oraz analizie DNA.
Program kształcenia zakłada również realizacje lektoratu z języka obcego, dzięki któremu rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową.
Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu.
4. Gdzie studiować chemię kryminalistyczną i sądową
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek chemia kryminalistyczna i sądowa:
5. Dla kogo ten kierunek
Popularność powieści i seriali kryminalnych na całym świecie generuje zainteresowanie młodych ludzi tematyką kryminalistyczną. Coraz więcej licealistów marzy o podzieleniu drogi zawodowej z ulubionymi detektywami, policjantami, czy biegłymi sądowymi, których poczynania śledzą codziennie na ekranach telewizorów.
Jednak branża kryminalistyczna w wielu aspektach może odbiegać od obrazu prezentowanego nam przez amerykańskich reżyserów. Analizowanie próbek często jest zajęciem żmudnym i, ku zawodowi badacza, nieprzynoszącym natychmiastowych, spektakularnych rezultatów.
Dla przyszłych studentów chcących powiązać swoją przyszłą drogę zawodową z szeroko rozumianą branżą kryminalistyczną powstały studia na kierunku chemia kryminalistyczna i sądowa.
Jeśli jesteś wytrwały i precyzyjny, od zawsze interesowałeś się kryminologią, z zapartym tchem śledziłeś każdą powieść Agaty Christie, a ponadto nie masz problemów z nauką przedmiotów przyrodniczych i ścisłych, studia na kierunku chemia kryminalistyczna i sądowa okażą się strzałem w dziesiątkę!