Kierunek bezpieczeństwo i prawo można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Pierwsza opcja będzie odpowiednia dla osób, które mogą w pełni poświęcić się nauce i uczęszczać na zajęcia od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast chciałbyś połączyć zdobywanie wykształcenia z innymi aktywnościami to wybierz studia zaoczne. W tym przypadku zjazdy odbywają się w wybrane weekendy semestru.
Program nauczania na kierunku bezpieczeństwo i prawo obejmuje kwestie związane z naukami prawnymi, społecznymi, politycznymi czy administracyjnymi. Studenci mają okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat rożnych dziedzin prawa oraz zastosowania ich przepisów i regulacji w praktyce, międzynarodowych stosunków politycznych i wojskowych oraz systemów bezpieczeństwa. W trakcie studiów będziesz musiał także dokonać wyboru specjalizacji, w ramach której chcesz kontynuować kształcenie. Aktualną ofertę specjalności znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.
Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Na licznych warsztatach, poznasz techniki zarządzania kryzysowego, a także nauczysz się korzystać z nowoczesnych technologii informatycznych, które wpłyną na efektywność twojej pracy. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.
1. Tryb i typ studiów
Studia na kierunku bepieczeństwo i prawo możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Dla kogo ten kierunek
W dobie globalizacji i wzmożonej współpracy międzynarodowej na różnych polach wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa narodowego i stabilnej sytuacji wewnętrznej. Jako odpowiedź na tendencje i potrzeby polskiego rynku pracy powstał przyszłościowy i interesujący kierunek bezpieczeństwo i prawo.
Jest on skierowany do wszystkich tych, których interesują zawiłe kwestie prawne i chcieliby zajmować się nimi zawodowo. Jeżeli więc masz analityczny umysł i potrafisz analizować przepisy prawa, szczególnie tego związanego z bezpieczeństwem to studia te będą dla ciebie idealnym wyborem. Weź udział w rekrutacji i daj sobie szansę na uzyskanie ciekawego i przyszłościowego zawodu, który będzie zgodny ze swoimi zainteresowaniami.
3. Gdzie studiować bezpieczeństwo i prawo
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek bezpieczeństwo i prawo: