1. Tryb studiów
Studia na kierunku zastosowania fizyki w biologii i medycynie, to stosunkowo nowa dyscyplina kształcenia wyższego. Dlatego też póki co kształcenie na tym kierunku zaadresowane jest do najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy chcieliby przyczynić się w przyszłości do tak dynamicznego rozwoju nauk medycznych.
Studia na tym kierunku będziesz mógł aktualnie podjąć w trybie stacjonarnym. Ma to wiele dobrych stron – aktywną możliwość konsultacji z wykładowcami, regularny tryb zajęć, brak opłat za czesne na uczelni państwowej.
Studia na kierunku Zastosowanie fizyki i biologii w medycynie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Musisz mieć świadomość, że twoje kształcenie na tym kierunku będzie mieć charakter interdyscyplinarny. W praktyce oznacza to, że czeka cię wiele różnorodnych zajęć z obszaru nauk:
-
fizycznych;
-
biologicznych;
-
chemicznych;
-
o zdrowiu.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku zastosowania fizyki w biologii i medycynie: chemia ogólna, fizyka, bioetyka dla biologów, biologia komórki, analiza sygnałów.
W siatce programowej zostały uwzględnione liczne wykłady. Najważniejsze będą jednak ćwiczenia praktyczne oraz zajęcia laboratoryjne, dzięki którym będziesz mógł świadomie przyczyniać się do rozwoju technologicznego nauk medycznych. W pakiet twoich umiejętności będą wchodzić przykładowo:
-
projektowanie, programowanie i obsługa skomplikowanej aparatury medycznej;
-
prowadzenie badań diagnostycznych;
-
wykonywanie eksperymentów poznawczych;
-
współpraca z innymi przedstawicielami nauk medycznych.
Pamiętaj, że tego typu kierunki studiów powinny być wybierane przez osoby, które nie boją się intelektualnych wyzwań.
3. Gdzie studiować Zastosowanie fizyki i biologii w medycynie
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zastosowanie fizyki biologii w medycynie: