Jazz i muzyka estradowa
Łódź
Pokaż
Specjalności na kierunku jazz i muzyka estradowa
Specjalności na kierunku jazz i muzyka estradowa
Specjalności na kierunku jazz i muzyka estradowa
Specjalności na kierunku jazz i muzyka estradowa
Ścieżki kształcenia na kierunku jazz i muzyka estradowa
Specjalności na kierunku jazz i muzyka estradowa
Studia na kierunku jazz i muzyka estradowa to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku jazz i muzyka estradowa | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku jazz i muzyka estradowa możesz podjąć na 10 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | jazz i muzyka estradowa - uczelnie >
Specjalności
Współczesne studia z jazzu i muzyki estradowej charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku jazz i muzyka estradowa: gitara jazzowa, instrumentalistyka jazzowa, instrumenty jazzowe, jazz i world music, klarnet, klarnet jazzowy, , kompozycja i aranżacja jazzowa
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku jazz i muzyka estradowa najczęściej podstawą kwalifikacji jest wynik egzaminu wstępnego.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Jazz i muzyka estradowa brane są pod uwagę wyniki egzaminów wstępnych.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku jazz i muzyka estradowa: harmonia jazzowa, instrumentoznawstwo z akustyką, podstawy aranżacji, czytanie partytur, improwizacja.
Aby zostać studentem kierunku Jazz i muzyka estradowa musisz najpierw przejść pozytwne egzamin wstępny. Na większości akademii sprawdzane są umiejętności wykonawcze w zakresie przedmiotu kierunkowego (śpiewu lub gry na wybranym instrumencie) oraz słuchu muzycznego. Studia przygotują Cię do do wykonawstwa estradowego i podejmowania twórczych inicjatyw w tej dyscyplinie.
Na program większości studiów składają się takie przedmioty podstawowe i kierunkowe jak: instrument/śpiew, kształcenie słuchu, harmonia klasyczna i jazzowa, historia muzyki, historia jazzu i pop music, propedeutyka instrumentacji i aranżacji czy zespoły big band. To na pewno studia, które łączą Twoje zainteresowania z przyszłościową ścieżką kształcenia.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Kierunek jazz i muzyka estradowa można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk artystycznych.
Studia na kierunku jazz i muzyka estradowa możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Jako student kierunku jazz i muzyka estradowa będziesz mógł korzystać z bogatej oferty zajęć i wykładów akademickich o tematyce związanej z naukami artystycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki i wokalistyki. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:
Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.
W czasie powyższych studiów artystycznych, zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się prawidłowej emisji głosu oraz prezentacji własnych dokonań artystycznych.
Ponadto rozwiniesz swoje kompetencje wokalne i instrumentalne. Studenci będą także uczęszczać na lektorat z języka obcego, dzięki któremu zwiększą swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
Szukasz kierunku, który pomoże Ci odkryć Twój niepowatrzalny artystyczny głos i przygotuje Cię do przyszłej kariery w przemyśle muzycznym? Marzysz o publicznych wstępach i chciałbyś rozwinąć swoje działania artystycznę na większą skalę? Dzięki studiom na kierunku Jazz i muzyka estradowa zrobisz krok ku swojej karierze muzycznej!
5. Gdzie studiować jazz i muzyka estradowa
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek jazz i muzyka estradowa:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku jazz i muzyka estradowa trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Studia pierwszego stopnia na kierunku jazz i muzyka estradowa będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jazz i muzyka estradowa to kierunek przygotowujący do prowadzenia działalności estradowej, pracy w placówkach kulturalnych, instytucjach kultury i mediach oraz do kontynuacji studiów.
Co więcej, będzie mógł zająć się profesjonalną obsługą akustyczną i nagraniową imprez kulturalnych, koncertów, festiwali i projektów artystycznych. Jeżeli zatem na scenie czujesz się jak ryba w wodzie to Jazz i muzyka estradowa będzie świetnym początkiem Twojej kariery muzycznej!
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Jazz i muzyka estradowa
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia
Z tego co wiem w Katowicach zlikwidowano jazz w trybie niestacjonarnym. Niestety.
Bydgoska Akademia Muzyczna jako jedyna w Polsce posiada w swojej ofercie specjalność - dyrygentura jazzowa, gdzie studenci kształcą się w zakresie dyrygowania, prowadzenia orkiestr jazzowych i chórów rozrywkowych.
Na kierunku jazz i muzyka estradowa można studiować nie tylko na specjalności instrumentalistka jazzowa, wokalistyka jazzowa, kompozycja i aranżacja, ale także i dyrygentura jazzowa, czyli tzw. prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej.