E-COMMERCE studia - kierunek studiów

Technologie informatyczne oraz wirtualna rzeczywistość zdominowały dzisiejszy świat. Współcześnie, internet ingeruje w prawie wszystkie aspekty naszego życia. Coraz więcej ludzi zawiera tam nowe znajomości, ogląda filmy, prenumeruje gazety czy nawet uczy się nowych języków. Jest to niewątpliwie najpotężniejsze medium masowe, z którego korzysta większość społeczeństwa.
Dzisiaj, niemal każda firma ma swoją stronę internetową i konto w mediach społecznościowych. Tego typu działalność wymaga jednak doskonałej znajomości tego środka przekazu i orientowania się w potrzebach klientów, dlatego też przedsiębiorstwa coraz chętniej zatrudniają specjalistów w tej dziedzinie. Jako odpowiedź na podobne potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy powstał anglojęzyczny kierunek e-commerce, skierowany do wszystkich, którzy chcieliby się zawodowo zająć handlem elektronicznym. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach informatycznych i zmyśle biznesowym, to powinieneś rozważyć wybór studiów e-commerce.
 
Czego nauczysz się na kierunku e-commerce?
 
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu e-commerce i wszystkich obszarów z nim związanych. Już na pierwszym roku studiów poznasz wszystkie niezbędne narzędzia i techniki potrzebne do tworzenia platform e-commerce. Dowiesz się więcej także na temat mediów społecznościowych oraz poznasz metody prowadzenia w nich działań promocyjnych.
Dodatkowo nauczysz się prowadzenia kampanii e-commerce i zarządzania ryzykiem. Jako student weźmiesz też udział w zajęciach przygotowujących Cię do współpracy z klientem oraz poznasz dokładny profil konsumentów korzystających z usług internetowych. Zdobycie tego typu wiedzy jest niezbędne do efektywnego zajmowania się działem e-commerce.
Po ukończeniu studiów będziesz miał wiedzę z zakresu aspektów finansowo-prawnych obowiązujących w świecie wirtualnym i nauczysz się wykorzystywać regulacje prawne w swoim życiu zawodowym. W trakcie kursu rozwiniesz także swoje umiejętności językowe i poznasz specjalistyczny język branżowy.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Jako absolwent kierunku e-commerce będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu handlu internetowego, wykorzystywania mediów społecznościowych w celach marketingowych oraz zarządzania kampaniami, realizowanymi w świecie wirtualnym. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.
Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie jako specjalista do spraw handlu i marketingu internetowego. Ponadto możesz pracować w działach marketingu i reklamy oraz w agencjach public-relations. Doskonała znajomość technologi informatycznych sprawi, że staniesz się specjalistą w branży elektronicznego biznesu. Co więcej, poznasz specjalistyczny język angielski, co otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku e-commerce powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: język obcy, matematyka, informatyka, fizyka, geografia lub WOS.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK E-COMMERCE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC NA KIERUNKU E-COMMERCE:

 • znajomość technik tworzenia platform e-commerce
 • zarządzanie projektami e-commerce
 • znajomość technologii internetowych
 • znajomość mediów społecznościowych
 • znajomość marketingu internetowego
 • umiejętność zarządzania ryzykiem
 • znajomość branżowego języka angielskiego

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU E-COMMERCE:

 • specjalista ds. e-commerce,
 • koordynator projektów e-commerce,
 • specjalista ds. marketingu internetowego
 • dyrektor sklepu internetowego
 • agencje reklamowe
 • działy marketingu
 • działy e-commerce dużych przedsiębiorstw
 • przedsiębiorstwa prowadzące handel za pośrednictwem Internetu i narzędzi elektronicznych
 • przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań e-commerce
 • własna firmy o profilu e-commerce 

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU E-COMMERCE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU E-COMMERCE

Komentarze (0)