E-COMMERCE studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Technologie informatyczne oraz wirtualna rzeczywistość zdominowały dzisiejszy świat. Współcześnie, internet ingeruje w prawie wszystkie aspekty naszego życia. Coraz więcej ludzi zawiera tam nowe znajomości, ogląda filmy, prenumeruje gazety czy nawet uczy się nowych języków. Jest to niewątpliwie najpotężniejsze medium masowe, z którego korzysta większość społeczeństwa.
Dzisiaj, niemal każda firma ma swoją stronę internetową i konto w mediach społecznościowych. Tego typu działalność wymaga jednak doskonałej znajomości tego środka przekazu i orientowania się w potrzebach klientów, dlatego też przedsiębiorstwa coraz chętniej zatrudniają specjalistów w tej dziedzinie. Jako odpowiedź na podobne potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy powstał anglojęzyczny kierunek e-commerce, skierowany do wszystkich, którzy chcieliby się zawodowo zająć handlem elektronicznym. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach informatycznych i zmyśle biznesowym, to powinieneś rozważyć wybór studiów e-commerce.
 
Czego nauczysz się na kierunku e-commerce?
 
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu e-commerce i wszystkich obszarów z nim związanych. Już na pierwszym roku studiów poznasz wszystkie niezbędne narzędzia i techniki potrzebne do tworzenia platform e-commerce. Dowiesz się więcej także na temat mediów społecznościowych oraz poznasz metody prowadzenia w nich działań promocyjnych.
Dodatkowo nauczysz się prowadzenia kampanii e-commerce i zarządzania ryzykiem. Jako student weźmiesz też udział w zajęciach przygotowujących Cię do współpracy z klientem oraz poznasz dokładny profil konsumentów korzystających z usług internetowych. Zdobycie tego typu wiedzy jest niezbędne do efektywnego zajmowania się działem e-commerce.
Po ukończeniu studiów będziesz miał wiedzę z zakresu aspektów finansowo-prawnych obowiązujących w świecie wirtualnym i nauczysz się wykorzystywać regulacje prawne w swoim życiu zawodowym. W trakcie kursu rozwiniesz także swoje umiejętności językowe i poznasz specjalistyczny język branżowy.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Jako absolwent kierunku e-commerce będziesz miał szeroką wiedzę z zakresu handlu internetowego, wykorzystywania mediów społecznościowych w celach marketingowych oraz zarządzania kampaniami, realizowanymi w świecie wirtualnym. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.
Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie jako specjalista do spraw handlu i marketingu internetowego. Ponadto możesz pracować w działach marketingu i reklamy oraz w agencjach public-relations. Doskonała znajomość technologi informatycznych sprawi, że staniesz się specjalistą w branży elektronicznego biznesu. Co więcej, poznasz specjalistyczny język angielski, co otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku e-commerce powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: język obcy, matematyka, informatyka, fizyka, geografia lub WOS.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK E-COMMERCE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Da Vinci

Collegium Da Vinci

Collegium Da Vinci

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Mediaworking  stopień: (I)  (II)

Specjalności na kierunku mediaworking

Specjalności na kierunku zarządzanie informacją

Specjalności na kierunku management

Specjalności na kierunku wzornictwo

Specjalności na kierunku zarządzanie

Specjalności na kierunku informatyka

Specjalności na kierunku menedżersko - prawny

Specjalności na kierunku zarządzanie - studia prowadzone metodą projektową

Specjalności na kierunku logistyka

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU E-COMMERCE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Informatyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC NA KIERUNKU E-COMMERCE:

 • znajomość technik tworzenia platform e-commerce
 • zarządzanie projektami e-commerce
 • znajomość technologii internetowych
 • znajomość mediów społecznościowych
 • znajomość marketingu internetowego
 • umiejętność zarządzania ryzykiem
 • znajomość branżowego języka angielskiego

Jak wyglądają studia na kierunku e-commerce?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek e-commerce dostępny jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku pierwszej opcji, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Natomiast na studiach zaocznych odbywają się zjazdy, realizowane w wybrane weekendy semestru, dlatego też będzie to odpowiedni wybór dla osób chcących pogodzić naukę z innymi, codziennymi aktywnościami.

Program kształcenia na kierunku e-commerce oscyluje głównie wokół nauk ekonomicznych, dzięki czemu studenci zdobędą wszechstronne wykształcenie z tego obszaru.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku e-commerce został w pełni dopasowany do realiów zmieniającego się świata. Studenci będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, informatycznych czy administracyjnych. W czasie studiów będziesz mógł uczęszczać na wiele rozwijających przedmiotów, takich jak:

 • business communication
 • business ethics
 • finance in e-commerce
 • digital law

Jako student dowiesz się więcej na temat handlu elektronicznego i wykorzystywania nowoczesnych narzędzi informatycznych w biznesie. Ponadto, poznasz zasady funkcjonowania przedsiębiorstw krajowych i międzynarodowych oraz nauczysz się zarządzania finansami, informacjami i zasobami ludzkimi, co z pewnością wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku e-commerce, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Jako student poznasz nowoczesne techniki marketingowe i nauczysz się wdrażać je w praktyce. Co więcej, zapoznasz się z zasadami funkcjonowania sklepów internetowych i dowiesz się w jaki sposób obsługiwać specjalistyczne platformy portali i sklepów online.

Wyspecjalizowana kadra akademicka podzieli się z tobą informacjami na temat administrowania systemami administracyjnymi, serwerami czy bazami danych. Jako że zajęcia odbywają się w języku angielskim, to rozwiniesz swoje zdolności językowe i poznasz specjalistyczną terminologię branżową.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

E-COMMERCE STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku e-commerce można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu kształcenia. W zależności od uczelni, studia pierwszego stopnia będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów lub trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po zakończeniu nauki otrzymasz tytuł licencjata lub magistra. W przypadku studiów drugiego stopnia, kształcenie trwa dwa lata, czyli cztery semestry i kończy się nadaniem tytuły magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

E-COMMERCE STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU E-COMMERCE:

 • specjalista ds. e-commerce,
 • koordynator projektów e-commerce,
 • specjalista ds. marketingu internetowego
 • dyrektor sklepu internetowego
 • agencje reklamowe
 • działy marketingu
 • działy e-commerce dużych przedsiębiorstw
 • przedsiębiorstwa prowadzące handel za pośrednictwem Internetu i narzędzi elektronicznych
 • przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań e-commerce
 • własna firmy o profilu e-commerce 

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU E-COMMERCE

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU E-COMMERCE

Komentarze (0)