Edukacja artystyczna studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Wyrażanie siebie poprzez sztukę było powszechne już w czasach prehistorycznych. Świadczą o tym między innymi liczne rysunki zdobiące ściany jaskiń zamieszkanych wówczas przez naszych praprzodków. Wtedy też powstawały pierwsze instrumenty muzyczne mające urozmaicać ludziom czas wolny, zagrzewać wojowników do walki, czy odstraszać dzikie zwierzęta. Podobno fale dźwiękowe o odpowiednim natężeniu są w stanie podnieść iloraz inteligencji słuchającego o kilka punktów, niestety tylko na czas odtwarzania utworu. Muzyka relaksacyjna jest nieocenioną pomocą w pracy z nadpobudliwymi dziećmi, a czytanie najmłodszym bajek o terapeutycznym zabarwieniu pomaga zrozumieć i zaakceptować towarzyszące im emocje, czyniąc ich w przyszłości bardziej odpornymi na niekorzystne bodźce zewnętrzne ludźmi. Studia na kierunku edukacja artystyczna zostały stworzone, aby poszerzyć grono pedagogiczne o osoby wyspecjalizowane w pomocy osobom potrzebującym i dzieciom poprzez umiejętność wykorzystywania sztuk pięknych. Jeśli bliscy od zawsze ci powtarzali, że podziwiają twoją ogromną empatię i wrażliwość, a wykonywane przez ciebie prace plastyczne zdobywały najwyższe noty od nauczycieli - studia na kierunku edukacja artystyczna są stworzone dla ciebie!

 

Program studiów i przedmioty

Czego nauczą cię studia na kierunku edukacja artystyczna? Wykorzystywania twojego terapeutycznego potencjału i zdolności artystycznych do niesienia pomocy innym oraz edukacji najmłodszych. Jako że większość zajęć przewidzianych w siatce studiów odbywa się w formie warsztatowej, będziesz przygotowany przez grono plastyków do tworzenia własnych dzieł plastycznych wysokiej jakości. Poznasz rozmaite metody pracy z materiałami plastycznymi począwszy od rysunku, poprzez trójwymiarowe makiety, na rzeźbach skończywszy. Specjalności, jakie możesz wybrać podczas studiów pozwalają na dopasowanie zajęć do zainteresowań. Jeśli fotografia jest bliższa twojemu sercu, zagłębisz tajniki wykonywania artystycznych zdjęć, grafiki oraz cyfrowych procesów graficznych pozwalających na ich efektywną obróbkę. Jeśli natomiast chciałbyś wdrażać tworzoną przez siebie sztukę do codziennego życia w formie mebli, czy innych przedmiotów domowego użytku, wybierzesz specjalność o nazwie sztuki użytkowe.

 

Praca po studiach

Gdzie zatrudnisz się jako absolwent studiów na kierunku edukacja artystyczna? Jeśli jesteś stereotypowym artystą ceniącym sobie niezależność, z powodzeniem otworzysz własną działalność gospodarczą oferującą szeroką i różnorodną gamę usług o charakterze artystycznym. Dzięki umiejętnościom z zakresu pedagogiki i edukacji poprzez sztukę staniesz się pracownikiem, którego chętnie zatrudnią szkoły, przedszkola, placówki terapeutyczne, domy dziecka, domy kultury, czy świetlice środowiskowe. Zatrudnienie znajdziesz także w muzeach i galeriach sztuki jako przewodnik - twoja teoretyczna wiedza z zakresu sztuki pięknej pozwoli ci zaciekawić opowiadanymi historiami grupy zwiedzających. Jeśli myślisz o zawodzie grafika komputerowego - nic nie będzie stało na przeszkodzie w realizacji tych marzeń. Wybór rozmaitych ścieżek, jakimi będziesz mógł podążać po ukończeniu studiów na kierunku edukacja artystyczna, jest praktycznie nieograniczona - podobnie jak twoja artystyczna wyobraźnia.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

W toku rekrutacji na studia na kierunku edukacja artystyczna w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język obcy, matematyka, biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie. Ponadto należy dostarczyć teczkę prac plastycznych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EDUKACJA ARTYSTYCZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

Specjalności na kierunku pedagogika

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Edukacja artystyczna  stopień: (I)

Specjalności na kierunku edukacja artystyczna

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU EDUKACJA ARTYSTYCZNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Artystyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku edukacja artystyczna

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • technik malarskich, rzeźbiarskich i graficznych
 • obsługi programów graficznych
 • historii sztuki
 • fotografii artystycznej
 • podstaw pedagogiki i edukacji poprzez sztukę

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EDUKACJA ARTYSTYCZNA STUDIA NIESTACJONARNE

EDUKACJA ARTYSTYCZNA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EDUKACJA ARTYSTYCZNA STUDIA I STOPNIA

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku edukacja artystyczna

Absolwent kierunku edukacja artystyczna znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • żłobkach, przedszkolach, szkołach
 • świetlicach środowiskowych
 • domach kultury
 • muzeach
 • firmach reklamowych
 • firmach zajmujących się wystrojem wnętrz

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EDUKACJA ARTYSTYCZNA

Komentarze (0)