ANGLISTYKA OD PODSTAW studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Angielski jest dzisiaj jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych języków na świecie. Jego znajomość jest umiejętnością niezwykle cenioną i pożądaną na współczesnym rynku pracy, a pracodawcy coraz częściej biorą ją pod uwagę w procesie rekrutacji. Nic więc dziwnego, że filologia angielska od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród przyszłych studentów. Jest to niewątpliwie przyszłościowy kierunek, dzięki któremu można zdobyć nie tylko stabilny zawód, ale przede wszystkim rozwinąć swoje zdolności językowe.
Jednak, najczęściej na tego typu studiach wymogiem jest dobra znajomość języka angielskiego, co może być przeszkodą dla wielu kandydatów. Jako odpowiedź na ich potrzeby powstał kierunek anglistyka od podstaw, który jak sama nazwa wskazuj, umożliwia rozpoczęcie nauki języka osobom początkującym. W programie studiów, oprócz zajęć doskonalących zdolności językowe, przewidziano także te związane z szeroko pojętą kulturą Wielkiej Brytanii. Jeżeli więc zawsze chciałeś biegle władać językiem angielskim i tym samym zapewnić sobie udaną przyszłość zawodową, to studia na kierunku anglistyka od podstaw, powinny być twoim wyborem!
 
Czego nauczysz się na kierunku anglistyka od podstaw?
 
W trakcie studiów, przede wszystkim skupisz się na intensywnej nauce języka angielskiego. Swoje zdolności językowe będziesz rozwijał podczas zajęć z praktycznej nauki języka, na których zdobędziesz umiejętności z zakresu gramatyki, rozumienia ze słuchu, pisania oraz czytania ze zrozumieniem. Będziesz rozwijał je podczas całego, trzyletniego kursu.
Gdy osiągniesz poziom zaawansowany, zagłębisz się w meandry gramatyki i historii języka angielskiego i pogłębisz swoją wiedzę językoznawczą. Kadra akademicka wprowadzi Cię w fascynujący świat kultury angielskiej. Dostaniesz szansę poznania najwybitniejszych dzieł literatury brytyjskiej i amerykańskiej oraz nauczysz się analizowania i interpretacji tekstów literackich. Ponadto, dowiesz się więcej o historii krajów anglojęzycznych oraz zapoznasz się z obyczajami tam panującymi. W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru ścieżki naukowej. Zadecydujesz pomiędzy specjalizacją nauczycielską, tłumaczeniową, a językiem w środowisku biznesowym.
Dzięki tak bogatej ofercie edukacyjnej będziesz mógł wybrać najbardziej optymalną i pasującą do twoich zainteresowań, specjalność. Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które odbędziesz w wybranym przez siebie miejscu.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Jako absolwent kierunku anglistyka od podstaw będziesz miał wiedzę z zakresu językoznawstwa oraz kultury, historii i literatury anglojęzycznej. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy we wszystkich instytucjach i przedsiębiorstwach, w których wymagana jest wiedza z tego obszaru lub zaawansowana znajomość angielskiego. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach.
Po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji możesz związać swoją przyszłość z oświatą, zostając nauczycielem w szkołach podstawowych i językowych. Ponadto, będziesz doskonale przygotowany do wykonywania pracy tłumacza. Równie ciekawą opcją jest współpraca z instytucjami kulturalnymi, które zajmują się promowaniem kultury brytyjskiej i amerykańskiej. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować nauką na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku anglistyka od podstaw powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: język polski, matematyka, historia, język obcy, WOS, geografia. Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANGLISTYKA OD PODSTAW

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ANGLISTYKA OD PODSTAW

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
    Województwo
    SORTOWANIE:

    Nic nie znaleziono

    Zobacz inne kierunki Filologiczne

    Typ studiów
    Województwo
    SORTOWANIE:

    WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC ANGLISTYKĘ OD PODSTAW:

    • wiedza językoznawcza
    • znajomość literatury, historii i kultury krajów anglojęzycznych
    • doskonała znajomość języka angielskiego
    • umiejętność tłumaczenia tekstów literackich i użytkowych
    • znajomość biznesowego języka angielskiego

    Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

    ANGLISTYKA OD PODSTAW STUDIA NIESTACJONARNE

    ANGLISTYKA OD PODSTAW STUDIA STACJONARNE

    Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

    ANGLISTYKA OD PODSTAW STUDIA I STOPNIA

    JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ANGLISTYKA OD PODSTAW:

    • szkoły
    • szkoły językowe
    • biura tłumaczeniowe
    • korporacje międzynarodowe
    • instytucje kultury
    • wydawnictwa

    MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANGLISTYKA OD PODSTAW

    Komentarze (0)