ANGLISTYKA OD PODSTAW

ANGLISTYKA OD PODSTAW

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
  Miejscowość
   Status uczelni
    Typ uczelni
     Więcej filtrów
     Poziom studiów
      Forma studiów
       Czas trwania

        Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania

        ANGLISTYKA OD PODSTAW studia - kierunek studiów

        Dla kogo ten kierunek

        Angielski jest dzisiaj jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych języków na świecie. Jego znajomość jest umiejętnością niezwykle cenioną i pożądaną na współczesnym rynku pracy, a pracodawcy coraz częściej biorą ją pod uwagę w procesie rekrutacji. Nic więc dziwnego, że filologia angielska od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród przyszłych studentów. Jest to niewątpliwie przyszłościowy kierunek, dzięki któremu można zdobyć nie tylko stabilny zawód, ale przede wszystkim rozwinąć swoje zdolności językowe.
        Jednak, najczęściej na tego typu studiach wymogiem jest dobra znajomość języka angielskiego, co może być przeszkodą dla wielu kandydatów. Jako odpowiedź na ich potrzeby powstał kierunek anglistyka od podstaw, który jak sama nazwa wskazuj, umożliwia rozpoczęcie nauki języka osobom początkującym. W programie studiów, oprócz zajęć doskonalących zdolności językowe, przewidziano także te związane z szeroko pojętą kulturą Wielkiej Brytanii. Jeżeli więc zawsze chciałeś biegle władać językiem angielskim i tym samym zapewnić sobie udaną przyszłość zawodową, to studia na kierunku anglistyka od podstaw, powinny być twoim wyborem!
         
        Czego nauczysz się na kierunku anglistyka od podstaw?
         
        W trakcie studiów, przede wszystkim skupisz się na intensywnej nauce języka angielskiego. Swoje zdolności językowe będziesz rozwijał podczas zajęć z praktycznej nauki języka, na których zdobędziesz umiejętności z zakresu gramatyki, rozumienia ze słuchu, pisania oraz czytania ze zrozumieniem. Będziesz rozwijał je podczas całego, trzyletniego kursu.
        Gdy osiągniesz poziom zaawansowany, zagłębisz się w meandry gramatyki i historii języka angielskiego i pogłębisz swoją wiedzę językoznawczą. Kadra akademicka wprowadzi Cię w fascynujący świat kultury angielskiej. Dostaniesz szansę poznania najwybitniejszych dzieł literatury brytyjskiej i amerykańskiej oraz nauczysz się analizowania i interpretacji tekstów literackich. Ponadto, dowiesz się więcej o historii krajów anglojęzycznych oraz zapoznasz się z obyczajami tam panującymi. W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru ścieżki naukowej. Zadecydujesz pomiędzy specjalizacją nauczycielską, tłumaczeniową, a językiem w środowisku biznesowym.
        Dzięki tak bogatej ofercie edukacyjnej będziesz mógł wybrać najbardziej optymalną i pasującą do twoich zainteresowań, specjalność. Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które odbędziesz w wybranym przez siebie miejscu.
         
        Jaka praca po tym kierunku?
         
        Jako absolwent kierunku anglistyka od podstaw będziesz miał wiedzę z zakresu językoznawstwa oraz kultury, historii i literatury anglojęzycznej. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy we wszystkich instytucjach i przedsiębiorstwach, w których wymagana jest wiedza z tego obszaru lub zaawansowana znajomość angielskiego. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach.
        Po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji możesz związać swoją przyszłość z oświatą, zostając nauczycielem w szkołach podstawowych i językowych. Ponadto, będziesz doskonale przygotowany do wykonywania pracy tłumacza. Równie ciekawą opcją jest współpraca z instytucjami kulturalnymi, które zajmują się promowaniem kultury brytyjskiej i amerykańskiej. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować nauką na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.
         

        JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

        Aby zostać studentem kierunku anglistyka od podstaw powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: język polski, matematyka, historia, język obcy, WOS, geografia. Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana.

        ANGLISTYKA OD PODSTAW - zasady rekrutacji

        • Terminy rekrutacji

        • Czas trwania

        • Przedmioty maturalne

        • Limity

        • Progi

        WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC ANGLISTYKĘ OD PODSTAW:

        • wiedza językoznawcza
        • znajomość literatury, historii i kultury krajów anglojęzycznych
        • doskonała znajomość języka angielskiego
        • umiejętność tłumaczenia tekstów literackich i użytkowych
        • znajomość biznesowego języka angielskiego

        Jak wyglądają studia na kierunku anglistyka od podstaw?

         

        1. Typ i tryb studiów

        Studia na kierunku anglistyka od podstaw są dostępne zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze uczelni. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru.

        Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół nauk filologicznych i humanistycznych.

         

        2. Program studiów i przedmioty

        Jako student kierunku anglistyka od podstaw będziesz miał okazję korzystać z bogatej oferty zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych, w której znajdą się między innymi następujące przedmioty:

        • praktyczna nauka i zastosowanie języka obcego
        • podstawy komunikacji w biznesie
        • teoria przekładu

        W czasie studiów, poznasz także zasady gramatyki języka angielskiego oraz nauczysz się stosowania ich w codziennej komunikacji. Ponadto, studenci będą mieli możliwość obcowania z najwybitniejszymi dziełami literatury anglojęzycznej, a także zapoznania się z kulturą i historią tego kręgu językowego. Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

         

        3. Nabywane umiejętności

        W czasie studiów na kierunku anglistyka od podstaw wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych. Zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz praktycznej nauce języka angielskiego i dowiesz się jak stosować go w mowie i piśmie. Ponadto, poznasz specjalistyczną terminologię biznesową i dowiesz się więcej o specyfice pracy tłumaczeniowej. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu.

        Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

        W zależności od uczelni, studia pierwszego stopnia na kierunku anglistyka od podstaw będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów lub cztery lata, czyli osiem semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

        JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ANGLISTYKA OD PODSTAW:

        • szkoły
        • szkoły językowe
        • biura tłumaczeniowe
        • korporacje międzynarodowe
        • instytucje kultury
        • wydawnictwa

        Zobacz inne kierunki filologiczne

        Filtrowanie
        Województwo
         Poziom studiów

         Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

         Filtrowanie
         Województwo
          Poziom studiów

          Miasta, które oferują studia na kierunku ANGLISTYKA OD PODSTAW

          Teraz najważniejsze

          matura 2024

          zmiany na maturze 2024

          arkusze maturalne

          wyniki matur 2023

          rekrutacja na studia

          studia

          kierunki studiów

          studia podyplomowe

           

          Ciekawe

           


          gdzie studiować

           

           

          Nadchodzące wydarzenia

          Komentarze (1)

          Grazia odpowiedz

          Czytam tu o studiach anglistyki od podstaw, po czym szukam uczelni i czytam "nie znaleziono", jak to, trochę to dziwne.