FILOLOGIA NORWESKA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach znajomość jak największej ilości języków obcych jest dużym atutem na krajowym, jak i zagranicznym rynku pracy. W dobie otwierania się na rynki międzynarodowe i podejmowania współpracy niemal na każdym polu, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów posiadających gruntowną i wszechstronną wiedzę na temat kultury, polityki oraz ogólnej sytuacji innych krajów. Nic więc dziwnego, że studia filologiczne od lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania językowe i kulturowe.

Jednym z bardziej interesujących i prestiżowych studiów z tego obszaru jest filologia norweska. Ich program skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych kulturą i obyczajami innych krajów chcących rozwijać się w tym kierunku. Jeżeli więc marzysz o tym aby poznać historię , tradycje i język tego wyjątkowego kraju to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten prestiżowy i perspektywiczny kierunek studiów.

 

Czego nauczysz się na kierunku filologia norweska?

Jako student tego niezwykle prestiżowego i zarazem interesującego kierunku studiów będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z zakresu różnorodnych nauk bezpośrednio powiązanych z filologią norweską. W ofercie kształcenia przewidziano wiele rozwijających zajęć i warsztatów praktycznych. Na zajęciach z praktycznej nauki języka, zdobędziesz umiejętności z zakresu gramatyki, rozumienia ze słuchu, pisania oraz czytania ze zrozumieniem.

Ponadto, zdobędziesz umiejętność pisania tekstów użytkowych w języku norweskim. W trakcie kursu, zaznajomisz się także z zagadnieniami z obszaru kultury języka i różnorodnych dziedzin gramatyki. Po uzyskaniu zadowalającego poziomu językowego, będziesz mógł uczestniczyć w wykładach i warsztatach oscylujących tematycznie wokół szeroko pojętej kultury norweskiej.

Wszyscy studenci będą mieli możliwość obcowania z najwybitniejszymi dziełami literatury norweskiej oraz poznania fascynującej historii Skandynawii. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich dzięki, którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tych perspektywicznych studiów będziesz miał wiedzę z zakresu języka, kultury, historii i literatury Norwegii. Uzyskane umiejętności kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atarkcyjną pracę w wielu prężnie rozwijających się branżach. Przede wszystkim będziesz miał wszystkie niezbędne kwalifikacje do podjęcia pracy w miejscach, w których wymagana jest znajomość języka norweskiego na wysokim poziomie.

Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w wydawnictwach zajmujących się przekładem literatury skandynawskiej. Co więcej, po zdobyciu odpowiedniego przygotowania pedagogicznego będziesz mógł rozpocząć karierę w edukacji. Jako absolwent filologii norweskiej możesz pracować w branży turystycznej, na stanowisku kierownika biura podróży lub przewodnika wycieczek zagranicznych. Zdobyte zdolności translatorskie, zapewnią Ci etat w biurach tłumaczeniowych. Równie ciekawą i przyszłościową opcją jest związanie się z różnorodnymi instytucjami kultury. Po zakończeniu nauki na studiach pierwszego stopnia, będziesz mógł kontynuować naukę na studiach magisterskich.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem filologii norweskiej powinieneś zdać maturę z: języka polskiego, języka obcego, historii lub WOS-u. Kierunek ten jest dostępny także na uczelniach prywatnych, w przypadku których trzeba opłacić czesne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA NORWESKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku filologia

Specjalności na kierunku filologia

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Filologia norweska  stopień: (I)

Specjalności na kierunku filologia norweska

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FILOLOGIA NORWESKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA NORWESKA:

 • Język norweski na poziomie zaawansowanym
 • Wiedza z zakresu literatury, kultury i historii Norwegii
 • Umiejętności dokonywania tłumaczeń
 • Wiedza językoznawcza
 • Znajomość biznesowego języka norweskiego
 • przygotowanie pedagogiczno-dydaktycznego
 • znajomość gramatyki języka norweskiego
 • znajomość kultury i historii języka norweskiego

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA NORWESKA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA NORWESKA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA NORWESKA:

 • Szkoły
 • Szkoły językowe
 • Biura tłumaczeniowe
 • instytucje kultury
 • przewodnik wycieczek
 • Media
 • wydawnictwa
 • kierownik lub właściciel biura podróży
 • firmy i instytucje międzynarodowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA NORWESKA

Komentarze (0)