Filologia angielska z językiem niemieckim

Filologia angielska z językiem niemieckim

Studia na kierunku filologia angielska z językiem niemieckim możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Filologia angielska z językiem niemieckim stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Filologia angielska z językiem niemieckim studia – kierunek studiów

Studia na kierunku filologia angielska z językiem niemieckim to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku filologia angielska z językiem niemieckim
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku filologia angielska z językiem niemieckim możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | filologia angielska z językiem niemieckim - uczelnie >

Opis kierunku

Filologia angielska z językiem niemieckim to studia stworzone z myślą o osobach, które chciałyby perfekcyjnie władać co najmniej dwoma językami obcymi. Zajęcia obfitują bowiem w ćwiczenia praktyczne poświęcone gramatyce, słownictwu czy stylistyce. Studia filologiczne cechuje jednak większa interdyscyplinarność.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku filologia angielska z językiem niemieckim najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język angielski, język niemiecki, język polski.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Osoby, które wybiorą filologię angielską z językiem niemieckim otrzymają również gruntowne wykształcenie z historii, literatury czy sztuki tych dwóch kręgów kulturowych. Dziś absolwenci filologii zatrudnienia mogą szukać w międzynarodowych korporacjach, sektorem związanym z oświatą, mediami, agencjami tłumaczeń i branżą wydawniczą. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie!

Co zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku filologia angielska z językiem niemieckim:

 • język angielski,
 • język niemiecki,
 • język polski.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia angielska z językiem niemieckim - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując filologię angielską z językiem niemieckim

Program studiów i przedmioty

Czego będziesz miał okazję się nauczyć w trakcie studiów na kierunku filologia angielska z językiem niemieckim? Poszerzysz posiadane już kompetencje o nowe zagadnienia z zakresu kultury i historii państw niemieckojęzycznych i angielskojęzycznych.

Biegłość posługiwania się obydwoma językami podskoczy dzięki studiom do poziomu B2, a nawet C1. Nauczysz się wytrwałości i doskonałej organizacji czasu – twoim zadaniem będzie przyswoić wiedzę z obszaru dwóch dziedzin językowych, które na innych studiach mogłyby z powodzeniem zostać podzielone na dwa osobne kierunki.

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • historii krajów niemieckojęzycznych
 • kultury Niemiec
 • podstaw translatoryki
 • słownictwa niemieckiego i struktur językowych niezbędnych do porozumiewania się językiem niemieckim na poziomie B2
 • metodologii nauczania języka obcego
 • historii literatury angielskiej i niemieckiej
 • tłumaczenia tekstów użytkowych i literackich napisanych w języku angielskim i niemieckim
 • podstaw językoznawstwa ogólnego

Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielska z językiem niemieckim?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek filologia angielska z językiem niemieckim można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia zaoczne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół zagadnień z zakresu nauk humanistycznych i filologicznych.

 

Studia na kierunku filologia angilska z językiem niemieckim możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student powyższego kierunku zdobędziesz wszechstronną wiedzę językoznawczą, kulturową i literaturoznawczą. Ponadto będziesz miał okazję zapoznać się z historią, literaturą oraz sztuką Wielkiej Brytanii oraz Niemiec.

W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • Gramatyka opisowa języka angielskiego
 • Historia literatury angielskiej
 • Praktyczna nauka języka niemieckiego

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku filologia angielska z językiem niemieckim zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.Przede wszystkim nauczysz się praktycznego wykorzystania języka angielskiego i niemieckiego.

Ponadto poznasz zasady gramatyki, w tym fonetyki, morfologii czy składni tych dwóch języków. Studenci rozwiną także kompetencje z obszaru tłumaczeń ustnych i pisemnych. Co więcej, dowiesz się w jaki sposób poddawać analizie i interpretacji wybrane teksty literatury niemieckiej i angielskiej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Angielski i niemiecki to języki obce, z którymi każdy z nas ma styczność od najmłodszych lat i właśnie wtedy może zweryfikować pojawiające się zainteresowanie tymi dziedzinami nauki albo jego brak.

Studia na kierunku filologia angielska z językiem niemieckim powstały w celu wykształcenia kadry filologów władających biegle dwoma  językami państw zachodu, znających od podszewki ich historię i kulturę.

Od dziecka marzyłeś o karierze filologa, a jeden język to dla ciebie zdecydowanie za mało? Chciałbyś posiąść umiejętność czytania Szekspira i Nietzschego w oryginale? Zawsze słyszałeś, że twoje predyspozycje do szybkiej i efektywnej nauki języków pozwolą ci w przyszłości podbić świat?

Twierdząca odpowiedź na jakiekolwiek z tych pytań może się okazać świetnym początkiem przygody ze studiami na kierunku filologia angielska z językiem niemieckim!

 

5. Gdzie studiować filologię angielską z językiem niemieckim

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska z językiem niemieckim:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku filologia angielska z językiem niemieckim trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku filologia angielska z językiem niemieckim będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia angielska z językiem niemieckim

Praca po studiach

Jakie zatrudnienie zdobędziesz jako absolwent studiów na kierunku filologia angielska z językiem niemieckim? Niosące za sobą wiele satysfakcji i możliwości używania ulubionych języków na co dzień.

Będziesz mógł spróbować swoich sił w karierze nauczycielskiej i stanąć przed nie lada wyzwaniem przekonania uczniów do tego, że język niemiecki wcale nie musi być najbardziej znienawidzonym przedmiotem w szkole.

Jeśli nie czujesz w sobie zapału do przekazywania wiedzy, nic nie szkodzi, bowiem otworzy się przed tobą furtka do zawodu tłumacza w prywatnych i publicznych agencjach tłumaczeniowych, a nawet twojej własnej, o ile masz w sobie smykałkę do biznesu.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na zawieranie zagranicznych kontaktów w celach biznesowych, z otwartymi ramionami przyjmą cię międzynarodowe przedsiębiorstwa. Umiejętności porozumiewania się w obcych językach zwiększają także szansę na lepsze zarobki i znalezienie zatrudnienia za granicą.

Absolwent kierunku filologia angielska z językiem niemieckim znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • firmach i organizacjach działających na rynkach anglo- i niemieckojęzycznych
 • firmach krajowych współpracujących z zagranicą
 • instytucjach kultury (muzea, domy kultury, świetlice środowiskowe)
 • agencjach tłumaczeniowych
 • szkołach językowych, szkołach publicznych i prywatnych
 • agencjach rządowych i administracji publicznej współpracujących z podmiotami zagranicznymi
 • sektorze turystycznym

Poziom i forma studiów

Zobacz inne kierunki filologiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku filologia angielska z językiem niemieckim

Miasta, które oferują studia na kierunku Filologia angielska z językiem niemieckim

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • Drzwi otwarte Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski

Komentarze (0)