STUDIA NAD KOREĄ studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Półwysep koreański po zakończeniu drugiej wojny światowej w 1945 roku został podzielony na dwa, odrębne państwa: Koreę Północną i Południową. Mimo wspólnej genezy i historii ciężko o dwa bardziej zróżnicowane kraje. Podczas gdy jeden z nich, Korea Południowa jest jednym z najbogatszych i najbardziej rozwiniętych gospodarczo narodów, w Korei Północnej panuje ustrój autorytarny,a sam kraj jest niezwykle biedny. Jednak oprócz tego, Półwysep Koreański ma bogaty dorobek kulturalny, ciekawą historię i wiele innych interesujących aspektów, zdecydowanie wartych poznania.

 

Współcześnie, w dobie globalizacji i otwierania się na międzynarodowe rynki pracy, znajomość innych kultur oraz ich specyfiki jest niezwykle istotna. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane przez dzisiejszy rynek pracy powstał niezwykle interesujący i unikatowy kierunek: studia nad Koreą, których program jest skierowany do osób o szerokich i niebanalnych zainteresowaniach, które chciałyby połączyć swoje pasje z pracą zawodową.

 

 

Czego nauczysz się na kierunku studia nad Koreą?

 

 

Jako że studia nad Koreą cechuje niezwykle złożony i interdyscyplinarny charakter, to jako student będziesz miał możliwość rozwijania się na kilku płaszczyznach jednocześnie. W trakcie kursu pogłębisz swoją wiedzę z obszaru kultury, sztuki i tradycji obszaru koreańskiego.

Ponadto, dowiesz się więcej na temat sytuacji politycznej, ekonomicznej tego kraju oraz zrozumiesz jakie relacje gospodarcze łączą go z innymi państwami. Co więcej, od pierwszego roku studiów będziesz uczestniczył w zajęciach z języka koreańskiego, który poznasz w stopniu ułatwiającym komunikacje.

Wszystkie wykłady i zajęcia praktyczne będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę akademicką, która podzieli się z tobą swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. W ofercie studiów przewidziano także interesujące i niezwykle rozwijające wyjazdy zagraniczne, dzięki którym pogłębisz swoją wiedzę o kulturze koreańskiej oraz rozwiniesz zdolności językowe.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Jako absolwent tego niezwykle perspektywicznego i unikatowego kierunku będziesz miał gruntowną i wielopłaszczyznową wiedzę z zakresu kultury, sztuki i gospodarki Półwyspu Koreańskiego. Zdobyte umiejętności i kwalifikacje sprawią, że idealnie odnajdziesz się w wielu zawodach zgodnych z twoim wykształceniem. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w różnorodnych instytucjach kulturalnych zajmujących się promowaniem kultury koreańskiej.

Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w firmach i korporacjach podejmujących współpracę z tym krajem. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z wydawnictwami, redakcjami czasopismami lub innymi mediami. Dodatkowo, znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, co niewątpliwie zwiększy twoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego niezwykle interesującego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, geografii, historii lub matematyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA NAD KOREĄ

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU STUDIA NAD KOREĄ

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NAD KOREĄ:

 • wiedza z zakresu historii Korei Północnej i Południowej
 • wiedza z zakresu kultury, polityki i gospodarki Korei Północnej i Południowej
 • znajomość języka koreańskiego
 • znajomość języka angielskiego
 • znajomość różnorodnych systemów religijnych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

STUDIA NAD KOREĄ STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

STUDIA NAD KOREĄ STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NAD KOREĄ:

 • sektor administracji publicznej
 • międzynarodowe korporacje
 • wydawnictwa
 • media
 • edukacja
 • szkoły językowe
 • instytucje kulturalne promujące kulturę koreańską
 • kariera na arenie międzynarodowej
 • branża turystyczna

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA NAD KOREĄ

Komentarze (0)