TŁUMACZENIA SPECJALISTYCZNE - STUDIA PODYPLOMOWE

TŁUMACZENIA SPECJALISTYCZNE - STUDIA PODYPLOMOWE

Dodaj do ulubionych

Tłumaczenia specjalistyczne - studia podyplomowe

Tłumacze są specjalistami, którzy znajdą zatrudnienie zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu profesje, powstały studia podyplomowe na kierunku tłumaczenia specjalistyczne, na które mogą kandydować absolwenci filologi angielskiej lub osoby znające język angielski na poziomie C1.

Celem studiów jest wykształcenie profesjonalnych tłumaczy z języka angielskiego na polski i odwrotnie. W tym celu studenci rozwiną swoje kompetencje językowe i nauczą się specjalistycznej terminologii prawniczej i ekonomicznej na poziomie zaawansowanym. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób dokonywać przekładu tekstów ogólnych i specjalistycznych oraz poznają zasady zastosowania narzędzi komputerowych w pracy tłumacza.

Program nauczania będzie poruszał kwestie związane z naukami filologicznymi, ze szczególnym uwzględnieniem językoznawstwa. W planie znajdą się głównie zajęcia o tematyce oscylującej wokół sztuki translatorskiej. Studenci nauczą się wykonywać przekład medyczny, naukowo-techniczny oraz rozwiną swój warsztat tłumacza specjalistycznego. Po ukończeniu studiów można przystąpić do egzaminu na tłumacza przysięgłego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TŁUMACZENIA SPECJALISTYCZNE - STUDIA PODYPLOMOWE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Komentarze (0)