Studia w języku ukraińskim

Studia w języku ukraińskim

Dodaj do ulubionych

Studia w języku ukraińskim studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Studia w języku ukraińskim to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku studia w języku ukraińskim
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności studia w języku ukraińskim możesz podjąć na 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | studia w języku ukraińskim - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na kierunku Studia w języku ukraińskim dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. technik i narzędzi sprzedaży, marketingu międzynarodowego czy budowania kontaktu z klientami.
 

Praca po studiach

Studia na kierunku Studia w języku ukraińskim dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w międzynarodowych przedsiębiorstwach handlowych, branży turystycznej czy jako tłumacze.

 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Rekrutacja na studia na kierunek Studia w języku ukraińskim wymaga od kandydatów zdanego egzaminu maturalnego. W regulaminie nie zostały jednak wskazane konkretne wymagane przedmioty maturalne. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego warto sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA W JĘZYKU UKRAIŃSKIM

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Studia w języku ukraińskim stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Studia w języku ukraińskim - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Studia w języku ukraińskim studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Studia w języku ukraińskim studia I stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku studia w języku ukraińskim

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Studia w języku ukraińskim:

Studia w języku ukraińskim umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. marketingu międzynarodowego, międzynarodowego prawa handlowego, budowania kontaktu z klientami czy specyfiki międzynarodowych rozliczeń finansowych. Program studiów zakłada również, że studenci zapoznają się z zasadami przygotowywania korespondencji handlowej czy zapoznają się ze znaczeniami różnic międzykulturowych w prowadzeniu międzynarodowego biznesu.

Studenci kierunku Studia w języku ukraińskim mogą też zdobyć umiejętności w zakresie np. profesjonalnego przygotowania dokumentacji handlowej, projektowania strategii marketingowej i strategii sprzedaży. Mogą również nauczyć się stosować w praktyce przepisy międzynarodowego prawa handlowego oraz budować i zarządzać relacjami z klientami.

Program studiów zakłada też, że studenci zdobędą przygotowanie do pracy w międzynarodowych korporacjach, przez zajęcia przygotowujące do wejścia na rynek pracy, projekty praktyczne czy wizyty studyjne w przedsiębiorstwach. Mogą też uczestniczyć w specjalistycznych zajęciach z rosyjskiego języka biznesowego oraz komunikacji międzykulturowej.

 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA W JĘZYKU UKRAIŃSKIM?

Studia w języku ukraińskim to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. zjawisko polityczno-ekonomicznych, marketingu międzynarodowego czy technik i narzędzi sprzedaży.

Kierunki studiów takie jak Studia w języku ukraińskim dają studentom możliwość zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i umiejętności praktycznych, np. poprzez zajęcia w formie warsztatów, treningów, symulacji czy gier biznesowych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Studia w języku ukraińskim możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA W JĘZYKU UKRAIŃSKIM?

Studia na kierunku Studia w języku ukraińskim trwają 3 lata (studia I stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU STUDIA W JĘZYKU UKRAIŃSKIM

Studia na kierunku Studia w języku ukraińskim oferowane przez uczelnie dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w międzynarodowym środowisku biznesowym, międzynarodowych przedsiębiorstwach handlowych, a także w branży turystycznej czy tłumacze.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Studia w języku ukraińskim:

 • międzynarodowe środowisko biznesowe,
 • międzynarodowe przedsiębiorstwa handlowe,
 • branża turystyczna,
 • tłumacz.

 

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA W JĘZYKU UKRAIŃSKIM

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
 • Dzień otwarty https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ7ajWFgpTEEcRrmc8imN_ct4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d4684-wsb-opole.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu