Lingwistyka dla biznesu studia - kierunek studiów

Obecnie pracodawcy wymagają nie tylko dyplomu ukończenia uczelni wyższej, ale przede wszystkim znajomości minimum jednego języka obcego. Często firmy borykają się z problemem dopasowania odpowiedniej osoby na dane stanowisko pracy. Wielu aplikującym brakuje umiejętności poszukiwanych na współczesnych rynku pracy. Lingwistyka dla biznesu to kierunek wychodzący naprzeciw zapotrzebowaniu pracodawców na pracowników posiadających wysokie kompetencje językowe oraz wiedzę z zakresu dziedzin ekonomii czy zarządzania. Jeżeli zatem szukasz praktycznego kierunku, dzięki któremu zdobędziesz wszechstronną wiedzę biznesową z naciskiem na naukę języków obcych to Lingwistyka dla biznesu może być kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Lingwistyka dla biznesu? Jest to kierunek oparty na dwóch, wspólnie realizowanych programach wydziałów filologii oraz zarządzania. Pozwoliło to na stworzenie kompleksowego programu studiów, a współpraca z dużymi firmami owocuje zapewnionymi praktykami dla każdego studenta. Jako student będziesz rozwijać swoje kompetencje w języku angielskim oraz wybranym języku obcym. Co więcej, poznasz tajniki finansów i rachunkowości, zarządzania oraz podstawy informatyki. Podczas studiów Twoimi przykładowymi przedmiotami będą: praktyczna nauka języka, języki specjalistyczne, komunikacja interkulturowa, nauka o komunikacji czy język IT. To wszystko sprawi, że staniesz się wykwalifikowanych pracownikiem mogącym znaleźć pracę w wielu ciekawych sektorach polskiej oraz zagranicznej gospodarki.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Lingwistyka dla biznesu? Będziesz mógł pracować jako pracownik administracyjny, biurowy w następujących działach firm: personalnym, logistycznym, obsługi klienta, organizacji i zarządzania w firmach o charakterze międzynarodowych, zróżnicowanych kulturowo. Co więcej, będziesz mógł pracować w biurach tłumaczeniowych jako tłumacz. Jeżeli zatem widzisz siebie w jednej z powyższych profesji to Lingwistyka dla Biznesu może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku lingwistyka dla biznesu, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język angielski, drugi język obcy, matematyka, WOS, geografia, informatyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK LINGWISTYKA DLA BIZNESU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Kierunek lingwistyka dla biznesu prowadzony jest przez:

Wydział Filologiczny

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne i Administracyjne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując lingwistykę dla biznesu

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • nauki o komunikacji, pragmatyki językowej, komunikacji interkulturowej, podstaw lingwistyki stosowanej,
  • nauki języków fachowych (specjalistycznych), na przykład: finansów, logistyki, biznesu, prawa,
  • przedmiotów dotyczących praktycznej nauki wybranego języka obcego,
  • przedmiotów z zakresu zarządzania/biznesu, np. podstawy zarządzania, wybranych aspektów prowadzenia biznesu czy rachunkowości oraz finansów,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku lingwistyka dla biznesu

Absolwent kierunku lingwistyka dla biznesu znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik administracyjny, biurowy w następujących działach firm: personalnym, logistycznym, obsługi klienta czy organizacji i zarządzania w firmach o charakterze międzynarodowych,
  • tłumacz,
  • pracownik firm marketingowych,
  • pracownik human resources
  • pracownik administracji państwowej.

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU LINGWISTYKA DLA BIZNESU

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU LINGWISTYKA DLA BIZNESU

Komentarze (0)