FILOLOGIA BIAŁORUSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

FILOLOGIA BIAŁORUSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Studia na kierunku filologia białoruska z językiem angielskim możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Filologia białoruska z językiem angielskim stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

FILOLOGIA BIAŁORUSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM studia – kierunek studiów

Studia na kierunku filologia białoruska z językiem angielskim to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku filologia białoruska z językiem angielskim
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku filologia białoruska z językiem angielskim możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | filologia białoruska z językiem angielskim - uczelnie >

Opis kierunku

Filologia białoruska z językiem angielskim to studia, dzięki którym można zadbać o rozwój kompetencji lingwistycznych z dwóch języków obcych. W siatce programowej znalazły się zarówno wykłady, jak i ćwiczenia praktyczne, dzięki którym można rozwinąć swoje umiejętności gramatyczne, poznać praktyczną stylistykę i znacząco poszerzyć słownictwo – nie tylko z języka białoruskiego, lecz także angielskiego.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku filologia białoruska z językiem angielskim najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język mniejszości etnicznej, język mniejszości narodowej, język obcy, język polski, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

A gdzie zatrudnienie znajdą absolwenci tej filologii? Możliwości jest wiele – czekać na nich będą międzynarodowe korporacje, które poszukują pracowników o wysoce rozwiniętych kompetencjach lingwistycznych. Część absolwentów zatrudnienie znajdzie w agencjach marketingowych, instytucjach dyplomatycznych, biurach tłumaczeń, wydawnictwach czy szkołach.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku filologia białoruska z językiem angielskim:

 • język mniejszości etnicznej,
 • język mniejszości narodowej,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

FILOLOGIA BIAŁORUSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA BIAŁORUSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku filologia białoruska z językiem angielskim?

Jako student tego interesującego i rozwijającego kierunku ugruntujesz i rozwiniesz swoją wiedzę kulturoznawczą, literaturoznawczą i językową, dzięki czemu zyskasz gruntowne i wielopłaszczyznowe wykształcenie.

W programie studiów przewidziano zajęcia z praktycznej nauki języka białoruskiego i angielskiego. Jako student zaznajomisz się z gramatyką i historią tych języków, a także nauczysz się zasad poprawnej komunikacji.

Ponadto, dowiesz się więcej na temat kultury, historii oraz sytuacji politycznej i gospodarczej Białorusi oraz zrozumiesz jakie relacje łączą ją z innymi państwami europejskimi

W trakcie studiów będziesz miał szansę obcować z najwybitniejszymi dziełami literackimi oraz kulturowymi tych obszarów i nauczysz się metod stosowanych przy analizie i interpretacji.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu, dzięki czemu zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • znajomość języka białoruskiego na poziomie C1
 • znajomość języka angielskiego na poziomie B2+
 • znajomość kultury białoruskiej
 • znajomość historii Białorusi
 • znajomość literatury i sztuki białoruskiej
 • znajomość stosunków łączących Białoruś z innymi państwami europejskimi
 • umiejętność analizy i interpretacji tekstów literackich
 • umiejętności translatorskie
 • umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy teoretycznej
 • kompetencje miękkie

Jak wyglądają studia na kierunku filologia białoruska z językiem angielskim?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek filologia białoruska z językiem angielskim jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku filologia białoruska z językiem angielskim możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk humanistycznych i filologicznych.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie powyższych studiów filologicznych zdobędziesz kompleksową wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą oraz humanistyczną. Ponadto będziesz miał okazję dowiedzieć się więcej na temat historii, kultury i literatury białoruskiej.

W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z tą tematyką, między innymi takich jak:

 • Wstęp do literaturoznawstwa
 • Wiedza o literaturze białoruskiej
 • Gramatyka opisowa języka białoruskiego II. Słowotwórstwo
 • Historia Białorusi do XIX-XX wieku

 

3. Nabywane umiejętności

Studia na kierunku filologia białoruska z językiem angielskim będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu wykształcisz szereg cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Jako student skupisz się na doskonaleniu zdolności językowych z obszaru języka białoruskiego, z którego osiągniesz poziom C2 oraz angielskiego, którego nauczysz się na poziomie C1.

Ponadto rozwiniesz zdolności z obszaru komunikacji i pisania w tych dwóch językach obcych. Studenci dowiedzą się także w jaki sposób analizować wybrane teksty literatury białoruskiej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Białoruś to kraj położony w Europie Wschodniej, jeden z naszych najbliższych sąsiadów. Kraj ten charakteryzuje się bogatą, lecz zarazem trudną historią, pięknymi krajobrazami i niezwykle interesującą tradycją i kulturą. Polska i Białoruś łączy wspólna historia, a współcześnie także stosunki gospodarcze. W związku tym nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w kulturze, historii czy języku tych terenów.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle innowacyjny i zarazem perspektywiczny kierunek, dopasowany do współczesnego polskiego i międzynarodowego rynku pracy. Filologia białoruska z językiem angielskim to studia skierowane do wszystkich osób lubiących poznawać nowe kultury i języki i chcących związać z tym swoją przyszłość zawodową. Jeżeli więc należysz do tego grona, to powinieneś wziąć udział w rekrutacji na ten interesujący kierunek!

 

5. Gdzie studiować filologię białoruską z językiem angielskim

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek filologia białoruska z językiem angielskim:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku filologia białoruska z językiem angielskim trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku filologia białoruska z językiem angielskim będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU FILOLOGIA BIAŁORUSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tych perspektywicznych i zarazem interesujących studiów licencjackich będziesz kompleksowo przygotowany do związania swojej przyszłości zawodowej z wieloma atrakcyjnymi branżami. Przede wszystkim, znajdziesz zatrudnienie we wszystkich instytucjach kultury, zajmujących się promowaniem dorobku kulturalnego i historycznego Białorusi.

Ponadto, po zdobyciu odpowiedniego przygotowania pedagogicznego możesz pracować w oświacie, na każdym szczeblu nauczania oraz w szkołach językowych. Równie ciekawym rozwiązaniem jest praca w dyplomacji, administracji publicznej czy organizacjach pozarządowych.

Co więcej, możesz zawodowo związać się z wydawnictwami, skupiającymi się na publikacji dzieł białoruskich czy redakcjami czasopism, a nawet mediami.

Doskonała znajomość języka białoruskiego i bardzo dobra angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zdobywać dalsze wykształcenie.

 

Absolwent znajdzie zatrudnienie w takich miejscach jak:

 • administracja publiczna
 • dyplomacja
 • oświata
 • szkoły językowe
 • biura tłumaczeniowe
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • media
 • branża turystyczna
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • organizacje pozarządowe
 • własna działalność gospodarcza
 • kariera międzynarodowa

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia białoruska z językiem angielskim studia stacjonarne

Zobacz inne kierunki filologiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku FILOLOGIA BIAŁORUSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

Komentarze (0)