IBEROZNAWSTWO studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Półwysep Iberyjski znajduje się w południowo-zachodniej części Europy i jest zamieszkany przez ponad 58 milionów ludzi. To właśnie na jego obszarze położone są dwa piękne i niezwykłe pod względem kulturowym kraje, Hiszpania i Portugalia. Miejsca te na całym świecie słyną z pięknej architektury, zapierających dech w piersiach widoków oraz niepowtarzalnej atmosfery. Od lat jest to popularny cel turystów z każdego zakątka Europy i świata, których przyciąga hiszpańska i portugalska kultura i niezwykle otwarci oraz życzliwi ludzie.
W związku z popularnością tych terenów i ich potencjałem, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów władających językiem hiszpańskim i portugalskim oraz znających historię, szeroko pojętą kulturę i obyczajowość tych krajów. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy powstały studia na kierunku iberystyka, które skierowane są do wszystkich tych, którzy chcą kształcić się w tym kierunku i zyskać niezwykle ciekawy i perspektywiczny zawód. Jeżeli należysz do grona tych osób to te studia będą dla ciebie idealnym wyborem!
 
Czego nauczysz się na kierunku iberoznawstwo?
 
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu różnych aspektów złożonej kultury krajów położnych na Półwyspie Iberyjskim. Jako student będziesz miał szansę zapoznać się z niezwykłą historią Hiszpanii i Portugalii i zrozumieć jaki wpływ miała ona na współczesność tych terenów. Co więcej, dowiesz się więcej na temat wyjątkowej architektury i sztuki hiszpańskiej i portugalskiej oraz będziesz obcował z literaturą, która na trwale zapisała się w kanonie kultury światowej.
Oprócz zajęć kulturoznawczych, w programie studiów przewidziano także przedmioty, na których nauczysz się języka hiszpańskiego. Po ukończeniu kursów uzyskasz poziom B2, który umożliwi Ci na swobodną komunikację. Podczas nauki będziesz musiał także dokonać wyboru specjalizacji, która będzie zgodna z twoimi zainteresowaniami i planami zawodowymi. Zadecydujesz pomiędzy ścieżką turystyczną a kulturoznawczą.
Uzyskaną wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które odbędziesz w instytucjach kulturalnych, naukowych lub w biurach podróży. Dzięki temu zdobędziesz cenne doświadczenie i zyskasz nowe , przydatne umiejętności.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku iberoznawstwo będziesz miał gruntowne wykształcenie z zakresu znajomości kultury, historii, literatury i sztuki Hiszpanii i Portugalii. Co więcej, poznasz język obcy na poziomie B2, który umożliwi Ci na swobodną komunikację z rodzimymi mieszkańcami Hiszpanii. Zdobyta wiedza i umiejętności umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach zatrudniających specjalistów z tej dziedziny.
Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w instytucjach kulturalnych, muzeach, galeriach sztuki i innych jednostkach, które promują kulturę Półwyspu Iberyjskiego. Ponadto, idealnie sprawdzisz się w zawodzie przewodnika i pilota wycieczek zagranicznych oraz jako pracownik biura podróży. Równie ciekawą opcją jest rozpoczęcie kariery w wydawnictwach i mediach. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i zdobywać dalsze wykształcenie kierunkowe.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego, historii oraz dowolnie wybranego przez siebie przedmiotu.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK IBEROZNAWSTWO

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku iberoznawstwo

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU IBEROZNAWSTWO

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU IBEROZNAWSTWO:

  • znajomość kultury, sztuki, architektury i historii Hiszpanii i Portugalii
  • znajomość języka hiszpańskiego na poziomie B2
  • znajomość języka portugalskiego na poziomie A1
  • umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

IBEROZNAWSTWO STUDIA NIESTACJONARNE

IBEROZNAWSTWO STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

IBEROZNAWSTWO STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU IBEROZNAWSTWO:

  • instytucje kulturalne (muzea, galerie sztuki, domy kultury)
  • wydawnictwa
  • media
  • biura podróży
  • placówki dyplomatyczne

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU IBEROZNAWSTWO

Komentarze (0)