Anglistyka studia – kierunek studiów

W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest jednym z podstawowych kryteriów branych pod uwagę przy rekrutacji, niezależnie od pracy jaką chcesz podjąć. Szczególnie ważna stała się znajomość języka angielskiego. Dzięki niemu możemy porozumieć się w wielu krajach, podjąć pracę w międzynarodowych korporacjach i być członkiem wielu fantastycznych projektów. Dlatego powinieneś rozważyć podjęcie studiów na kierunku Anglistyka tym bardziej, że dzięki nim możesz uzyskać również specjalność nauczycielską!

Co oferują studia na kierunku Anglistyka? W programie kształcenia znajdują się przedmioty z zakresu historii i kulturoznawstwa. Poznasz najsłynniejsze dzieła literatury amerykańskiej oraz będziesz miał możliwość omawiana literatury brytyjskiej z okresu średniowiecza i renesansu. W planie przewidziano również zajęcia z językoznawstwa m.in. fonetykę czy semantykę. Dodatkowo rozwiniesz umiejętności dydaktyczne co za tym idzie uczenie innych nie będzie stanowić dla Ciebie żadnego problemu!

Gdzie możesz podjąć pracę jako absolwent kierunku Anglistyka? Zatrudnienie znajdziesz w firmach posiadających w swojej ofercie szkolenia językowe. Możesz podjąć pracę jako nauczyciel i uczyć w szkole na I i II stopniu edukacji po uzyskaniu tytułu licencjata. Natomiast posiadanie tytułu magistra pozwala Ci pracować na wszystkich etapach edukacji szkolnej. Jakie miejsca zatrudnienia przewidziane są jeszcze dla absolwentów? Jeśli nie widzisz się w roli pedagoga możesz pracować jako tłumacz lub dziennikarz komentujący wydarzenia polityczne, kulturalne czy gospodarcze krajów anglojęzycznych. Zatem jeśli nie chcesz ograniczać się do jednej ścieżki zawodowej, wybierz studia na kierunku Anglistyka, które gwarantują Ci szerokie możliwości rozwoju zawodowego!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku Anglistyka, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, język angielski (nowa matura – wyłącznie poziom rozszerzony)

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANGLISTYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Anglistykę

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • specjalistycznej wiedzy dotyczącej historii, kultury i języka angielskiego
 • pedagogicznych, dydaktycznych oraz psychologicznych umiejętności pozwalających podjąć pracę nauczyciela w szkolenia
 • analizowania i rozumienia zjawisk zachodzących w krajach anglojęzycznych
 • znajomości języka angielskiego na poziomie C1 (studia pierwszego stopnia) lub C2 (studia drugiego stopnia) Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego
 • znajomości wybranego języka zachodnioeuropejskiego na poziomie B2 (studia pierwszego stopnia) lub B2+ (studia drugiego stopnia) Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Anglistyka

Absolwent kierunku Anglistyka znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • szkołach językowych
 • instytucjach Ministerstwa Edukacji Narodowej
 • firmach oferujących szkolenia językowe
 • doradca w międzynarodowych instytucjach
 • dziennikarz lub ekspert dotyczących spraw życia politycznego i społecznego w anglojęzycznych krajach
 • pracownik biura tłumaczeń

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU ANGLISTYKA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANGLISTYKA

Komentarze (0)