JĘZYKI OBCE W MEDIACH I BIZNESIE

JĘZYKI OBCE W MEDIACH I BIZNESIE

Dodaj do ulubionych

JĘZYKI OBCE W MEDIACH I BIZNESIE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku języki obce w mediach i biznesie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku języki obce w mediach i biznesie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności języki obce w mediach i biznesie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | języki obce w mediach i biznesie - uczelnie >

Opis kierunku

Studenci kierunku języki obce w mediach i biznesie skupią się na nauce trzech języków obcych oraz terminologii biznesowej. W ramach kształcenia zyskają umiejętność komunikacji biznesowej i komunikacji społecznej. Ponadto dowiedzą się w jaki sposób dokonywać specjalistycznych tłumaczeń i przekładów pisemnych. Studia przygotują ich także do pracy w nowych mediach, zarówno w kraju, jak i zagranicą.

 

Praca po studiach

Absolwenci znajdą pracę w szeroko pojętym biznesie, firmach i instytucjach międzynarodowych, mediach, redakcjach, wydawnictwach, czy w instytucjach kultury.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Studia filologiczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród maturzystów. Dlatego przed złożeniem aplikacji na kierunek języki obce w mediach i biznesie należy odpowiednio wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi na danej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYKI OBCE W MEDIACH I BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Nauk Stosowanych w Koninie

Języki obce w mediach i biznesie stopień: (I)  (II)
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

JĘZYKI OBCE W MEDIACH I BIZNESIE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Języki obce w mediach i biznesie studia niestacjonarne

Języki obce w mediach i biznesie studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Języki obce w mediach i biznesie studia I stopnia

Języki obce w mediach i biznesie studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku języki obce w mediach i biznesie

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYKI OBCE W MEDIACH I BIZNESIE?

Obecnie, znajomość języków obcych otwiera wiele zawodowych drzwi, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Poza angielskim warto nauczyć się dodatkowych języków, co z pewnością docenią pracodawcy na całym świecie. Osoby, które aplikują na kierunek języki obce w mediach i biznesie będą miały szansę nauczyć się trzech języków oraz rozwinąć wszechstronną wiedzę z obszaru różnych dyscyplin, a także zyskać cenne umiejętności praktyczne. Program nauczania zakłada realizację wiele ciekawych zajęć teoretycznych i warsztatów praktycznych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku języki obce w mediach i biznesie możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk społecznych, biznesowych i filologicznych. W planie znajdą się zajęcia z socjologii kultury i mediów, komunikacji społecznej, zarządzania i marketingu oraz z public relations i tworzenia informacji. Jednak studenci przede wszystkim skupią się na doskonaleniu umiejętności praktycznych.

W ramach kształcenia nauczą się trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego oraz poznają wybraną terminologię z obszaru nowych mediów i szeroko pojętego biznesu. Co więcej poznają zasady komunikowania biznesowego oraz wdrażania odpowiednich działań marketingowych, co z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej. Dowiedzą się także, w jaki sposób dokonywać tłumaczeń ustnych i przekładów pisemnych w obrębie trzech wybranych języków obcych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYKI OBCE W MEDIACH I BIZNESIE?

Studia na kierunku języki obce w mediach i biznesie będą trwały trzy lata (studia I stopnia) lub dwa lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU JĘZYKI OBCE W MEDIACH I BIZNESIE?

Po ukończeniu studiów na kierunku języki obce w mediach i biznesie można podjąć zatrudnienie w wielu prężnie rozwijających się branżach zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Absolwenci znajdą zatrudnienie w biznesie i w mediach. Równie ciekawą opcją może być praca w instytucjach kultury, wydawnictwach i w centrach i szkołach językowych. Co więcej absolwenci znajdą pracę w zawodzie lektora, pracownika linii lotniczych, dziennikarza, tłumacza czy przewodnika. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu związanym z uzyskanym wykształceniem.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku języki obce w mediach i biznesie:

 • instytucje kultury
 • media
 • biznes krajowy i międzynarodowy
 • centra i szkoły językowe
 • linie lotnicze
 • redakcje prasowe
 • wydawnictwa
 • biura tłumaczeniowe
 • własna działalność gospodarcza.

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYKI OBCE W MEDIACH I BIZNESIE

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
 • ul. Mieszka I 61 C,, 71-011 Szczecin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiaE5fdoIqkcRtavOUi3m7UI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/afcf7-collegium-balticum.jpg Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych
 • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
 • bud. C-13 PWr https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJmyg2eCroD0cRD9fIxQQ_-bg Politechnika Wrocławska
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych