English philology

English philology

Studia na kierunku english philology możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

English philology stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, online

Specjalności na kierunku english philology

Akademia Ateneum w Gdańsku

Akademia Ateneum w Gdańsku

English philology stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne
Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

English philology stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

English philology studia - kierunek studiów

Studia na kierunku English philology to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 4 lat (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku english philology
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku english philology rozpocznie się 15 marca 2024 r. i potrwa do 30 października 2024 r. | english philology - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku english philology możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online | english philology - uczelnie >

Opis kierunku

English philology to studia zadedykowane miłośnikom kultury, języka i literatury krajów anglosaskich. W trakcie kształcenia studenci nie tylko zadbają o rozwój swoich kompetencji lingwistycznych. Otrzymają oni bowiem wszechstronne wykształcenie humanistyczne. W kierunkowym programie kształcenia znalazły się przedmioty poświęcone zagadnieniom językoznawczym i literaturoznawczym.

 

Specjalności

Współczesne studia english philology charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku english philology: business english communication, business translation, international business.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku english philology najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język angielski, dowolny przedmiot.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Studenci zapoznają się również szczegółowo z historią oraz sztuką charakterystyczną dla kręgu anglosaskiego. Studia prowadzone w języku angielskim pozwolą również zadać, by umiejętności lingwistycznych przyszłych absolwentów były na jak najwyższym poziomie. Absolwenci english philology swoją karierę będą mogli rozwijać w sektorze związanym z oświatą, wydawnictwach czy biurach tłumaczeń.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku english philology:

 • język angielski,
 • dowolny przedmiot.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

English philology - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując English philology

Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku english philology: lexis, phonology, introduction to linguistics, morphology, conversations.

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim, zatem już od pierwszych minut studiowania uczysz się tego języka. Kolejnym atutem tych studiów jest szeroka gama specjalności do wyboru: angielski i kultura, angielski dla biznesu, angielski z hiszpańskim, chińskim lub czeskim.

Oprócz tego możesz także zdecydować się na specjalizację z zakresu tłumaczeń. Będąc studentem na kierunku English philology poznasz historię oraz kulturę krajów anglojęzycznych. Dzięki temu będzie potrafił analizować zjawiska zachodzące w społeczeństwie tych państw, a tym samym lepiej zrozumiesz mechanizmy ich powstawania.

 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • dysponowania wiadomościami z obszaru literatury oraz historii krajów anglojęzycznych
 • rozumienia zjawisk zachodzących w społeczeństwach państw anglojęzycznych
 • znajomości języka hiszpańskiego lub czeskiego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego
 • znajomości języka angielskiego na poziomie C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia językowego

Jak wyglądają studia na kierunku English philology?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek English philology można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował głównie wokół nauk humanistycznych i filologicznych.

 

Studia na kierunku English philology możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku English philology zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat kultury, literatury czy historii krajów anglojęzycznych. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z tą tematyką, między innymi takich jak:

 • Language skills: speaking and writing
 • Sociolinguistics of English-speaking countries
 • Elements of contrastive linguistics

Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku English philology zdobędziesz szereg istotnych umiejętności praktycznych. Najwięcej czasu poświęcisz praktycznej nauce języka angielskiego i tym samym rozwiniesz swoje zdolności z obszaru pisania i codziennej komunikacji.

Ponadto dowiesz się w jaki sposób dokonywać tłumaczenia tekstów polskich na język angielski i odwrotnie. Studenci nauczą się również specjalistycznej terminologii biznesowej i jej wykorzystania w praktyce.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Znajomość języków obcych zawsze jest mile widziana przez pracodawców. Szczególnie biegłe posługiwanie się językiem angielskim, który stał się językiem międzynarodowym. A gdzie można lepiej się go nauczyć, jak nie na studiach filologicznych, w trakcie których będziesz miał możliwość poznania historii, kultury i literatury danego kraju?

Jeśli pasjonuje Cię nauka języków obcych, a przy tym jesteś ciekawy świata i lubisz poznawać nowe rzeczy, koniecznie wpisz studia na kierunku English philology na listę swoich wyborów!

 

5. Gdzie studiować English philology

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek English philology:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku English philology trwają od 3 do 4 lat (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku English philology będą trwały trzy lub cztery lata. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku English philology

Praca po studiach

Gdzie możesz podjąć pracę po ukończeniu studiów filologicznych? Tak naprawdę zależy to od Twoich potrzeb i zainteresowań, ponieważ znając biegle język angielski oraz posiadając wiedzę z zakresu historii i kultury krajów anglojęzycznych posiadasz szerokie możliwości zawodowe.

Zatrudnienie znajdziesz w agencjach PR, agencjach reklamowych, biurach tłumaczeń czy międzynarodowych korporacjach. Po uzyskaniu dodatkowych kwalifikacji możesz uczyć w szkołach językowych. Oprócz tego zdobyta wiedza pozwoli Ci na znalezienie zatrudnienia w radiu, wydawnictwie lub innych środkach masowego przekazu.

Jeśli jesteś otwarty na nowe doświadczenia i lubisz korzystać z oferowanych szans to zdecyduj się na studia na kierunku English philology, ponieważ jest to jedna z tych okazji, których nie można przegapić!

 
Absolwent kierunku English philology znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik międzynarodowych korporacji
 • pracownik biura tłumaczeń
 • lektor w szkołach językowych
 • pracownik agencji reklamowych
 • pracownik agencji PR
 • pracownik mass mediów

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

English philology studia niestacjonarne

English philology studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

English philology studia I stopnia

English philology studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku english philology

Filtrowanie
Województwo
Miasto
Poziom studiów
Forma studiów

Zobacz inne kierunki filologiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

W jakich firmach możesz pracować po kierunku english philology

Miasta, które oferują studia na kierunku English philology

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)