FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA

FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA

Studia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Filologia angielska w zakresie nauczania języka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA studia – kierunek studiów

Studia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka rozpocznie się 6 czerwca 2024 r. i potrwa do 22 lipca 2024 r. | filologia angielska w zakresie nauczania języka - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | filologia angielska w zakresie nauczania języka - uczelnie >

Opis kierunku

Osoby, które aplikują na kierunek filologia angielska w zakresie nauczania języka będą miały możliwość rozwinięcia zdolności językowych i nauki języka angielskiego na poziomie zaawansowanym. Ponadto dowiedzą się więcej na temat historii, kultury oraz literatury krajów anglojęzycznych. W czasie kształcenia zyskają również odpowiednie przygotowanie pedagogiczne, niezbędne do wykonywania zawodu nauczyciela języka angielskiego.

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: historia, geografia, matematyka, język angielski, język polski, język łaciński i kultura antyczna.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 
Praca po studiach

Absolwenci znajdą zatrudnienie w szkołach, biurach tłumaczeń, wydawnictwach, redakcjach czasopism, biurach podróży oraz w całej branży turystycznej, a także wszędzie tam gdzie wymagana jest biegła znajomość angielskiego.

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Kierunek filologia angielska w zakresie nauczania języka można obecnie realizować na dwóch stopniach kształcenia. W obu przypadkach należy spełnić szereg wymagań rekrutacyjnych, postawionych przez uczelnię wyższą, na które realizowany jest dany kierunek.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka to:

 • geografia, historia, język angielski, język łaciński i kultura antyczna, język polski, matematyka

W przypadku studiów magisterskich konieczne jest przedstawienie dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA?

Studia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka łączą w sobie zagadnienia z obszaru nauk filologicznych i kulturoznawczych z naukami pedagogicznymi. Dzięki tak skonstruowanemu programowi nauczania, studenci będą mieli szansę zdobyć uprawnienia potrzebne do wykonywania zawodu nauczyciela języka angielskiego oraz pracy w wielu innych, prężnie rozwijających się branżach.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka możemy podzielić na:

1. Poziom:

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

W ramach kształcenia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka, studenci zdobędą wszechstronną wiedzę na temat historii, kultury oraz literatury krajów anglojęzycznych. Ponadto będą mieli szansę rozwinąć zdolności językowe i nauczyć się biegłego posługiwania językiem angielskim w mowie i piśmie. Studia przygotują ich także do wykonywania zawodu nauczyciela.

Podczas uczęszczania na liczne zajęcia i warsztaty zdobędą kwalifikacje z obszaru pedagogiki. Co więcej, nauczą się wykorzystywania nowoczesnych metod dydaktycznych, podczas prowadzenia zajęć z języka angielskiego. Osoby, które aplikują na powyższe studia dowiedzą się także, w jaki sposób analizować i interpretować wybrane teksty literatury anglojęzycznej.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA?

Studia na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA?

Absolwenci studiów filologicznych nie powinni mieć problemów ze znalezieniem ciekawej i dobrze płatnej pracy zawodowej. Przede wszystkim idealnie odnajdą się jako nauczyciele języka angielskiego w szkołach podstawowych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z biurami tłumaczeniowymi, wydawnictwami, czy mediami. Po ukończeniu studiów można również pracować w branży turystycznej, a także we wszystkich firmach i instytucjach, w których konieczna jest znajomość języka angielskiego, także w tych poza granicami kraju.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku filologia angielska w zakresie nauczania języka:

 • szkoła podstawowa
 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • media
 • biura tłumaczeniowe
 • własna działalność gospodarcza.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia angielska w zakresie nauczania języka studia stacjonarne

Zobacz inne kierunki filologiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku FILOLOGIA ANGIELSKA W ZAKRESIE NAUCZANIA JĘZYKA

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)