KOMUNIKACJA MIĘDZYKULTUROWA

KOMUNIKACJA MIĘDZYKULTUROWA

KOMUNIKACJA MIĘDZYKULTUROWA studia - kierunek studiów

Jesteś osobą, która zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna w dzisiejszym, dynamicznie rozwijającym się świecie jest znajomość innych kultur? Od zawsze interesowały Cię obyczaje i tradycje nawet najbardziej odległych państw? Marzysz tym aby rozwijać swoją karierę zawodową na arenie międzynarodowej?

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania, to kierunek komunikacja międzykulturowa jest właśnie dla Ciebie! Są to niezwykle nowatorskie studia, które powstały z potrzeby wykształcenia specjalistów od utrzymywania dobrych relacji z zagranicznymi kontrahentami w międzynarodowych korporacjach. Jeżeli chciałbyś aby twoja pasja do języków i ciągła potrzeba poszerzania swojej wiedzy o innych społeczeństwach stała się częścią twojej przyszłej pracy to nie wahaj się i aplikuj!


 

Czego nauczysz się na kierunku komunikacja międzykulturowa?

Przede wszystkim są to studia interdyscyplinarne, które łączą w sobie wiele elementów składających się na szeroko rozumianą komunikację międzykulturową. Dzięki temu, że program studiów zakłada kształcenie w zakresie wielu dziedzin, to absolwenci tego kierunku są kompleksowo przygotowani do pracy na wielu stanowiskach.

Zostając studentem komunikacji międzykulturowej rozwiniesz się na kilku płaszczyznach. Jednocześnie pogłębisz swoje umiejętności językowe, nauczysz się wykorzystywać nowoczesne technologie w pracy i zdobędziesz wiedzę o różnych kulturach. Podczas takich przedmiotów jak: teoria i historia kultury, filozofia kultury, czy aksjologia kultury nauczysz się więcej o szeroko rozumianym pojęciu kultury. Bardziej szczegółowe informacje w tym temacie zdobędziesz uczestnicząc w zajęciach o płci w kulturze lub w warsztatach o kulturowych funkcjach sztuki.

Dodatkowo, kadra akademicka przekaże Ci wiedzę w zakresie różnych religii świata: chrześcijaństwa, judaizmu czy islamu. W toku studiów przewidziane są również przedmioty oscylujące wokół etyki, filozofii i psychologii komunikacji. Ponadto na warsztatach o mediacji międzykulturowej dowiesz się jak wykorzystywać zdobyte wiadomości w praktyce, co na pewno zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym. Decydując się na wybór tego kierunku dostaniesz możliwość nauki dwóch języków obcych przez pierwsze dwa lata kursu, co jest niewątpliwą zaletą na rynku pracy.


 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tego przyszłościowego kierunku dostaniesz możliwość pracy w wielu dziedzinach. Jako absolwent będziesz miał wiedzę z zakresu komunikowania się w wielokulturowych społeczeństwach. Zostaniesz specjalistą od kształtowania relacji pomiędzy narodami i międzynarodowymi organizacjami.

Będziesz gotowy do podjęcia zatrudnienia w światowych korporacjach i firmach nastawionych na rozwój na arenie międzynarodowej. Znajdziesz pracę zarówno w sektorze administracyjnym, dyplomacji, jak i w działach marketingu i public relations. Doskonała znajomość dwóch języków obcych na poziomie zaawansowanym pozwoli Ci rozpocząć karierę także poza granicami kraju.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Komunikacja międzykulturowa to studia licencjackie, dlatego w procesie rekrutacji brane są pod uwagę wyniki uzyskane na maturze. Aby zostać studentem tego kierunku powinieneś, oprócz przedmiotów obowiązkowych, zdać dodatkowo maturę z: historii, WOS-u, języka obcego lub z informatyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KOMUNIKACJA MIĘDZYKULTUROWA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Kierunek komunikacja międzykulturowa prowadzony jest przez:

Wydział Socjologiczno-Historyczny UR

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Kierunek komunikacja międzykulturowa prowadzony jest przez:

Wydział Orientalistyczny UW

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC KOMUNIKACJĘ MIĘDZYKULTUROWĄ:

  • umiejętność komunikacji i mediacji międzykulturowej
  • umiejętność korzystania z nowoczesnych technologii
  • wiedzę o kulturze, religii i polityce wielu krajów
  • znajomość dwóch języków obcych.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU KOMUNIKACJA MIĘDZYKULTUROWA:

  • korporacje międzynarodowe
  • administracja europejska
  • instytucje zajmujące się imigrantami
  • dyplomacja
  • media i public relations

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOMUNIKACJA MIĘDZYKULTUROWA

Komentarze (0)