Dwujęzykowe studia dla tłumaczy

Dwujęzykowe studia dla tłumaczy

Studia na kierunku dwujęzykowe studia dla tłumaczy możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

  Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie

  Dwujęzykowe studia dla tłumaczy stopień: (I)
  forma: stacjonarne

  Dwujęzykowe studia dla tłumaczy studia - kierunek studiów

  Studia na kierunku dwujęzykowe studia dla tłumaczy to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

  Studia na kierunku dwujęzykowe studia dla tłumaczy
  Rok akademicki 2024/2025
  Forma studiów stacjonarne
  Poziom studiów studia I stopnia

  Uczelnie

  Studia na kierunku dwujęzykowe studia dla tłumaczy możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | dwujęzykowe studia dla tłumaczy - uczelnie >

  Opis kierunku

  Dwujęzykowe studia dla tłumaczy to studia zadedykowane poliglotom, którzy swoją karierę chcieliby związać ze sprawnym operowaniem językami obcymi. Studenci wybierają jeden język wiodący oraz dodatkowy, dzięki czemu będą mogli zadbać o wszechstronny rozwój kompetencji lingwistycznych. Studia mają charakter praktyczny i pozwalają na intensywną naukę sprawnej, ale też przede wszystkim poprawnej komunikacji.

   

  Praca po studiach

  W programie kształcenia nie zabraknie więc zajęć poświęconych gramatyce – zarówno tej historycznej, jak i współczesnej czy stylistyce. Po zakończeniu nauki absolwenci mogą pracować w charakterze tłumaczy. Czekać na nich będą biura tłumaczeń, a także wszelkie wydawnictwa. Interesującym rozwiązaniem jest także zawodowy rozwój w branży turystycznej, gdzie tłumacze odgrywają niebagatelną rolę.

  Jakie przedmioty zdawać na maturze?

  *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

   

  Dwujęzykowe studia dla tłumaczy - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Dwujęzykowe studia dla tłumaczy

  Program studiów i przedmioty

  Program studiów jest niezwykle elastyczny i możesz dopasować go do swoich potrzeb. Co to dokładnie oznacza? W ramach tego kierunku, wybierasz język obcy, który jest wiodącym językiem oraz dodatkowy, którego naukę możesz rozpocząć od podstaw.

  Wśród możliwości znajdziesz język angielski, niemiecki oraz rosyjski. Program studiów kładzie niezwykle duży nacisk na zdobywanie wiedzy w praktyce, zatem możesz się spodziewać dużej ilości zajęć w specjalistycznych pracowniach wykorzystujących najnowsze technologie i systemy komputerowe przeznaczone do nauki języków obcych.

  Oprócz tego zdobędziesz wiedzę w zakresie tłumaczeń turystycznych, specjalistycznych oraz poznasz historię i kulturę danych krajów. Dzięki temu staniesz się specjalistą w swojej dziedzinie!

   

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • tłumaczenia tekstów pisemnych, specjalistycznych lub literackich
  • dysponowania pogłębionymi wiadomościami z obszaru literatury, historii i kultury danych krajów
  • znajomości specjalistycznej terminologii oraz zagadnień związanych z fonetyką, gramatyką oraz pragmatyki języka obcego
  • funkcjonowania instytucji międzynarodowych, administracyjnych, politycznych i biur tłumaczeń
  • stosowania się do zasad prawa autorskiego
  • znajomości wiodącego języka obcego na poziomie C1 oraz drugiego języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

  JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DWUJĘZYKOWE STUDIA DLA TŁUMACZY?

  1. Tryb i typ studiów

  Studia na kierunku dwujęzykowe studia dla tłumaczy możemy podzielić na:

  1. Poziom:

   

  2. Forma:

   

  Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

  Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

  Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

   

  2. Dla kogo ten kierunek

  Szukasz innowacyjnego kierunku studiów, który zapewni Ci kompleksowe wykształcenie? Lubisz uczyć się języków obcych, poznawać historię i kulturę danego kraju? Zależy Ci na zdobyciu praktycznych umiejętności, dających Ci szerokie perspektywy zawodowe?

  Jeśli w głowie pojawiła Ci się chociaż raz twierdząca odpowiedź, to znak, że powinieneś zapoznać się z możliwościami jakie oferuje kierunek Dwujęzykowe studia dla tłumaczy!

   

  3. Gdzie studiować dwujęzykowe studia dla tłumaczy

  Popularne uczelnie na których można studiować kierunek dwujęzykowe studia dla tłumaczy:

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Dwujęzykowe studia dla tłumaczy

  Praca po studiach

  Gdzie możesz pracować jako absolwent kierunku Dwujęzykowe studia dla tłumaczy? Po zdobyciu dodatkowych uprawnień pedagogicznych, możesz znaleźć zatrudnienie w szkołach podstawowych lub językowych.

  Dodatkowo będziesz mógł starać się o pracę w biurach tłumaczeń oraz przedsiębiorstwach z branży turystycznej i biznesu. Zatrudnienie znajdziesz również w międzynarodowych organizacjach .

  Perspektywy zawodowe jakie oferują Ci te studia są niezwykle różnorodne, zatem jeśli nauka języków obcych nie sprawia Ci żadnych trudności, to kierunek Dwujęzykowe studia dla tłumaczy jest idealny dla Ciebie!

  Absolwent kierunku Dwujęzykowe studia dla tłumaczy znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • pracownik biur tłumaczeń
  • pracownik branży turystycznej
  • pracownik przedsiębiorstw z branży biznesu
  • nauczyciel w szkołach językowych
  • pracownik organizacji międzynarodowych
  • pracownik administracji publicznej

  Poziom i forma studiów

  Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

  Dwujęzykowe studia dla tłumaczy studia stacjonarne

  Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

  Dwujęzykowe studia dla tłumaczy studia I stopnia

  Zobacz inne kierunki humanistyczne

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

  Filtrowanie
  Województwo
  Poziom studiów

  W jakich firmach możesz pracować po kierunku dwujęzykowe studia dla tłumaczy

  Miasta, które oferują studia na kierunku Dwujęzykowe studia dla tłumaczy

  Teraz najważniejsze

  matura 2024

  zmiany na maturze 2024

  arkusze maturalne

  wyniki matur 2023

  rekrutacja na studia

  studia

  kierunki studiów

  studia podyplomowe

   

  Ciekawe

   


  gdzie studiować

   

   

  Nadchodzące wydarzenia

  • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
  • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
  • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
  • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
  • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

  Komentarze (0)