edytorstwo studia

Edytorstwo studia - kierunek studiów

Posługujesz się nienaganną polszczyzną i chciałbyś wykorzystać tę umiejętność w dalszym kształceniu oraz w życiu zawodowym? Jeżeli masz „oko” do błędów i nic nie umknie Twojej uwadze to nieodzowny znak, że Edytorstwo może okazać się świetnym wyborem studiów, a następnie możliwością podjęcia ciekawej ścieżki kariery!

Jaką wiedzę i umiejętności zdobędziesz w ramach kierunku Edytorstwo? Przede wszystkim skupisz się na szeroko pojętej literaturze i języku polskim. W ramach przedmiotów specjalistycznych poznasz tajniki sztuki edytowania różnych rodzajów tekstów, w tym publikacji elektronicznych. To na pewno kierunek, który łączy przyjemne z pożytecznym – został bowiem tak skonstruowany, aby przekazywać wiedzę zarówno teoretyczną w obrębie literatury, jak i praktyczną z zakresu edytorstwa.

Gdzie możesz starać się o zatrudnienie jako absolwent studiów na kierunku edytorstwo? Obecnie książki papierowe przeżywają swoisty renesans, a jednocześnie informacja cyfrowa ciągle się rozwija i znajduje nowe formy przekazu. Oznacza to, że osoby takie jak Ty będą poszukiwane przez pracodawców na rynku edytorskim. Książki tradycyjne czy elektroniczne, a także portale internetowe to obszary, w który będzie potrzebne Twoje profesjonalne „lekkie pióro”! Jeżeli zatem chciałbyś w przyszłości zarządzać publikacjami, zostać redaktorem wydawnictwa lub edytorem naukowym to będzie to znakomity kierunek dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując edytorstwo

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • nauk humanistycznych i gruntownej wiedzy z zakresu filologii polskiej pozwalającej rozumieć i badać zjawiska i procesy literackie, językowe i kulturowe przeszłości oraz współczesności,
  • technicznego opracowania oraz komputerowego składu tekstu,
  • samodzielnego rozwiązywania problemów zawodowych,
  • korekty, redakcji technicznej, praw autorskich oraz typografii,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku edytorstwo

Absolwent kierunku edytorstwo znajdzie zatrudnienie jako:
  • pracownik redakcji prasowej,
  • pracownik firmy marketingowej,
  • pracownik firmy zajmującej się e-edytorstwem,
  • redaktor portalu internetowego,
  • pracownik w szeroko pojętych nowych mediach.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na edytorstwo, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język polski, filozofia, historia, wiedza o społeczeństwie, historia muzyki, historia sztuki, język łaciński i kultura antyczna, język obcy nowożytny, matematyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku EDYTORSTWO

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Edytorstwo

EDYTORSTWO - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński

Kierunek edytorstwo prowadzony jest przez:

Wydział Polonistyki UJ

Popularne artykuły dla kierunku EDYTORSTWO w dziale uczelnia

Zobacz inne kierunki Humanistyczne

Komentarze (0)