Filologia angielska z pedagogiką

Filologia angielska z pedagogiką

Studia na kierunku filologia angielska z pedagogiką możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Filologia angielska z pedagogiką stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Oddział w Kaliszu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Oddział w Kaliszu

Filologia angielska z pedagogiką stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

Filologia angielska z pedagogiką

Studia na kierunku filologia angielska z pedagogiką to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku filologia angielska z pedagogiką
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku filologia angielska z pedagogiką możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) | filologia angielska z pedagogiką - uczelnie >

Opis kierunku

Filologia angielska z pedagogika to studia stworzone z myślą o osobach, które chciałyby swoją karierę zawodową w przyszłości związać z sektorem oświaty. Kierunek ten pozwala bowiem zdobyć nie tylko gruntowne wykształcenie filologiczne. Przed jego studentami zostaną bowiem odsłonięte tajniki bycia dobrym, efektywnym i mądrym nauczycielem, który jednocześnie świetnie włada językiem angielskim!

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku filologia angielska z pedagogiką najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język angielski, język polski.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

Po zakończeniu kształcenia absolwenci wiedzą więc, jakie metody i narzędzia wykorzystywać podczas nauczania języka angielskiego. Czekać na nich będzie praca w szkołach czy przedszkolach, a także niepublicznych placówkach, które zajmują się edukacją lingwistyczną osób w różnym wieku.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku filologia angilska z pedagogiką:

 • język angielski,
 • język polski.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia angielska z pedagogiką - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Filologię angielską z pedagogiką

Program studiów i przedmioty

Uczęszczając na zajęcia, oprócz praktycznej nauki języka angielskiego, otrzymasz niezbędną wiedzę z obszaru psychologii rozwojowej, wychowawczej, jak również zapoznasz się z podstawami pedagogiki.

Dodatkowo będziesz miał szansę prześledzić historię i proces kształtowania się kultury krajów anglojęzycznych. Dzięki tej wiedzy, łatwiej będzie Ci zrozumieć i interpretować współczesne zjawiska społeczno-kulturowe. Co jeszcze obejmuje program studiów? Nie zabraknie także czasu na poznanie największych dzieł literatury brytyjskiej oraz amerykańskiej.

 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • znajomości historii i kultury krajów anglojęzycznych
 • dysponowania wiadomościami z obszaru psychologii człowieka
 • gromadzenia, selekcjonowania oraz analizowania zebranych informacji
 • znajomości metodyki nauczania
 • znajomość języka angielskiego na poziomie C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego
 • znajomości drugiego języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielska z pedagogiką?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek filologia angielska z pedagogiką jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku filologia angielska z pedagogiką możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Program kształcenia na powyższym kierunku będzie oscylował wokół tematów związanych z naukami społecznymi i humanistycznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku filologia angielska z pedagogiką będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat kultury, historii czy literatury krajów anglojęzycznych.

Program nauczania zakłada także realizacje bloku pedagogicznego, dzięki któremu zyskasz przygotowanie do pracy w zawodzie nauczyciela. W siatce zajęć znajdzie się także wiele innych przedmiotów powiązanych z naukami filologicznymi i społecznymi. Oto wybrane z nich:

 • Dydaktyka języka angielskiego
 • Warsztat skutecznej nauki języka obcego
 • Dydaktyka ogólna
 • Psychologia rozwojowo-wychowawcza

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student powyższego kierunku zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz doskonaleniu swoich zdolności językowych oraz praktycznej nauce języka angielskiego.

Ponadto dowiesz się w jaki sposób analizować wybrane teksty literackie z kanonu literatury angielskiej i amerykańskiej. Studenci rozwiną również kompetencje pedagogiczne oraz dydaktyczne i tym samym nauczą się metod nauczania języka angielskiego jako obcego. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Zastanawiasz się nad podjęciem pracy jako nauczyciel, ale nie chcesz ograniczać swoich możliwości rozwoju? Chcesz studiować kierunek, dzięki któremu zdobędziesz przydatne umiejętności? W takim razie, powinieneś poznać bliższe szczegóły propozycji, czyli Filologi angielskiej z pedagogiką.

Czemu jest to świetna alternatywa dla Ciebie? Przede wszystkim studia te, przygotowują Cię do roli pedagoga, ale również zdobywasz przydatną umiejętność jaką jest biegła znajomość języków obcych, którą możesz wykorzystać w wielu obszarach zawodowych. Jeśli jesteś nimi zainteresowany, przeczytaj koniecznie poniższy opis!

 

5. Gdzie studiować filolofię angielską z pedagogiką

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska z pedagogiką:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku filologia angielska z pedagogiką trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia na kierunku filologia angielska z pedagogiką można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Filologia angielska z pedagogiką

Praca po studiach

Po ukończeniu studiów na kierunku Filologia angielska z pedagogiką masz wiele możliwości dróg rozwoju. Jako absolwent, dzięki przygotowaniu pedagogicznemu, możesz podjąć pracę jako nauczyciel języka angielskiego w szkołach podstawowych lub językowych.

Jeżeli chciałbyś spróbować swoich sił w innym obszarze, masz możliwość znalezienia zatrudnienia w instytucjach kulturalnych, czy w szeroko rozumianych środkach masowego przekazu. Inną alternatywą jest praca w międzynarodowych korporacjach lub firmach, które współpracują z zagranicznymi firmami .

Zatem jeśli nie lubisz ograniczać swoich dróg rozwoju to zdecydowanie powinieneś rozważyć możliwość podjęcia nauki na kierunku Filologia angielska z pedagogiką!

 
Absolwent kierunku Filologia angielska z pedagogiką znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • nauczyciel w szkołach językowych
 • nauczyciel języka angielskiego w szkole podstawowej
 • pracownik instytucji kulturalnych
 • pracownik międzynarodowych korporacji
 • pracownik mass mediów

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia angielska z pedagogiką studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia angielska z pedagogiką studia I stopnia

Zobacz inne kierunki filologiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku Filologia angielska z pedagogiką

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Komentarze (0)