Filologia angielsko-rosyjska

Filologia angielsko-rosyjska

Dodaj do ulubionych

Filologia angielsko rosyjska studia - kierunek studiów

Studia na kierunku filologia angielsko - rosyjska to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku filologia angielsko-rosyjska
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności filologia angielsko-rosyjska możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | filologia angielsko-rosyjska - uczelnie >

Opis kierunku

Filologia angielsko-rosyjska to studia stworzone z myślą o osobach, które cenią nie tylko Shakespeare’a czy Blake’a, lecz również Dostojewskiego lub Tołstoja! Jeśli uwielbiasz więc literaturę i sztukę tych dwóch kręgów, interesuje cię ich historia, a ponadto chcesz zadbać o rozwój kompetencji lingwistycznych, to właśnie ten kierunek spełni twoje wszystkie oczekiwania!

 

Praca po studiach

W trakcie trwania nauki będziesz uczestniczyć w szeregu zajęć praktycznych, które poświęcone będą gramatyce, praktycznej stylistyce czy poszerzaniu słownictwa. W trakcie ćwiczeń nauczysz się również płynnego posługiwania językiem angielskim oraz rosyjskim. Po zakończeniu nauki swoją karierę będziesz mógł związać z sektorem oświaty, branżą wydawniczą czy biurami tłumaczeń.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKO-ROSYJSKA

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach

Filologia angielsko-rosyjska stopień: (I)
tryb: stacjonarne

Filologia angielsko-rosyjska - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA ANGIELSKO-ROSYJSKA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA ANGIELSKO-ROSYJSKA STUDIA I STOPNIA

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielsko-rosyjska

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Filologię angielsko-rosyjską

Program studiów i przedmioty

Zanim dowiesz się jakie zagadnienia realizowane są w ramach studiów na kierunku Filologia angielsko-rosyjska, powinieneś zapoznać się ze specjalizacjami, które mają do wyboru studenci. Będziesz mógł zdecydować się na specjalność nauczycielską lub tłumaczeniową.

W związku z tym program studiów może się nieznacznie różnić. Jednak mimo to, możesz oczekiwać przedmiotów, które skupiają się na zapoznaniu studentów z historią, kulturą, jak również literaturą krajów anglojęzycznych oraz Rosji.

Oprócz tego plan obejmuje ogromną ilość zajęć, dzięki którym biegłe posługiwanie się obydwoma językami nie będzie stanowić dla Ciebie żadnego problemu.

Czego jeszcze możesz się spodziewać? W ramach specjalności nauczycielskiej duży nacisk został położony na zapoznanie się z problematyką nauczania oraz na zagadnienia z obszaru psychologii i pedagogiki. Natomiast druga specjalizacja skupia się na opanowaniu umiejętności tłumaczenia tekstów, zarówno tych publicystycznych, jak również specjalistycznych.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • znajomości historii oraz literatury krajów anglojęzycznych oraz Rosji
 • dysponowania wiadomościami dotyczącymi językoznawstwa oraz kulturoznawstwa wybranych obszarów językowych
 • rozumienia i interpretowania zjawisk gospodarczych, społecznych oraz kulturowych zachodzących w krajach anglojęzycznych oraz Rosji
 • tłumaczenia tekstów naukowych oraz publicystycznych
 • prowadzenia korespondencji oraz sporządzania pism urzędniczych
 • biegłej znajomości w piśmie oraz mowie języka angielskiego oraz rosyjskiego
 • znajomości metod nauczania

Jak wyglądają studia na kierunku filologia angielsko-rosyjska ?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek filologia angielsko-rosyjska można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia zaoczne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół zagadnień z zakresu nauk humanistycznych i filologicznych.

 

Studia na kierunku filologia angielsko - rosyjska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku filologia angielsko-rosyjska będziesz miał okazję korzystać z szerokiej oferty zajęć oraz wykładów akademickich, w której znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów o tematyce kulturoznawczej, filologicznej i językoznawczej. Oto wybrane z nich:

 • Historia i kultura obszaru anglojęzycznego
 • Praktyka pisania w języku angielskim
 • Język rosyjski w biznesie
 • Gramatyka opisowa języka rosyjskiego

Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku filologia angielsko-rosyjska wykształcisz cenne umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się praktycznego zastosowania języka angielskiego i rosyjskiego, a także poznasz specjalistyczną terminologię biznesową.

Co więcej, poznasz specjalistyczną terminologię biznesową, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Integralną część studiów będą stanowić praktyki zawodowe, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu pracy.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Jeśli jesteś ciekawy świata, pasjonujesz się poznawaniem kultury i języka innych krajów to studia na kierunku Filologia angielsko-rosyjska może okazać się dla Ciebie idealne. Dlaczego warto przyjrzeć się bliżej tej propozycji? Po pierwsze zdobędziesz umiejętność posługiwania się dwoma językami obcymi, które są niezwykle popularne na świecie.

Po drugie perspektywy zawodowe, jakie posiadają absolwenci tego kierunku mogą przyprawić o zawrót głowy nie jedną osobę. Zatem nie marnuj ani chwili dłużej i przeczytaj poniższy opis!

 

5. Gdzie studiować filologię angielsko - rosyjską

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielsko - rosyjska:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku filologia angielsko - rosyjska trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku filologia angielsko-rosyjska będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Filologia angielsko-rosyjska

Praca po studiach

A jak wyglądają perspektywy zawodowe dla absolwentów kierunku Filologia angielsko-rosyjska? Wybór ścieżki zawodowej, może być nie lada problemem dla nich, ponieważ znajomość języków obcych jest ceniona w wielu obszarach.

Po ukończeniu studiów nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w biurach tłumaczeń, szkołach językowych czy różnego rodzaju instytucjach publicznych. Inną alternatywa jest podjęcie pracy w wydawnictwach oraz szeroko rozumianych mass mediach.

Twoja wiedza i umiejętności przydadzą się także w międzynarodowych organizacjach i korporacjach. Nie sposób opisać wszystkie możliwe ścieżki rozwoju, ale jeśli satysfakcja zawodowa jest dla Ciebie ważna to zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę studia na kierunku Filologia angielsko-rosyjska, ponieważ jest to krok w stronę sukcesu!

Absolwent kierunku Filologia angielsko-rosyjska znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • nauczyciel w szkołach językowych
 • pracownik instytucji publicznych
 • pracownik międzynarodowych korporacji
 • pracownik mass mediów
 • pracownik wydawnictw
 • pracownik biura tłumaczeń
 • pracownik organizacji międzynarodowych
 • pracownik instytucji kulturalnych

 

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKO-ROSYJSKA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKO-ROSYJSKA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia