GAME STUDIES

GAME STUDIES

Studia na kierunku game studies możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Uniwersytet Opolski

Game studies stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

GAME STUDIES studia-kierunek studiów

Studia na kierunku game studies to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku game studies
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku game studies możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | game studies - uczelnie >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku game studies najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: j. angielski, j. polski.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku game studies:

 • język angielski,
 • język polski.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GAME STUDIES - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GAME STUDIES:

Czego nauczysz się na kierunku game studies?
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu dziedzin związanych bezpośrednio z grami planszowymi komputerowymi. Duży nacisk kładziony jest przede wszystkim na kształtowanie umiejętności praktycznych, dzięki czemu dowiesz się jak wygląda codzienna praca w tej branży i zdobędziesz cenne doświadczenie.
Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, na których nauczysz się analizowania i interpretowania gier jako tekstów kultury oraz poznasz specyfikę rynku wydawniczego, który zajmuje się tą dziedziną.
Ponadto, zdobędziesz kwalifikacje z zakresu tworzenia i projektowania gier. Będzie to możliwe dzięki warsztatom, na których zaznajomisz się z najważniejszymi językami programowania i dowiesz się, w jaki sposób wykorzystywać je w praktyce.
Co więcej, zagłębisz się w meandry grafiki komputerowej i tajniki desigu. W trakcie studiów dostaniesz możliwość uczęszczania na zajęcia fakultatywne oraz wzięcia udziału w licznych konferencjach naukowych, dzięki którym zdobędziesz dodatkowe kompetencje, które niewątpliwie zaprocentują w twojej przyszłej pracy zawodowej.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • znajomości języków programowania
 • umiejętności tworzenia grafiki komputerowej
 • znajomości rynku wydawniczego gier
 • umiejętności analizy i interpretacji gier jako tekstu kultury
 • znajomości tajników designu

Jak wyglądają studia na kierunku game studies?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek game studies jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

 

Studia na kierunku game studies możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Program kształcenia będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami informatycznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na powyższym kierunku zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu nauk kulturowych, humanistycznych oraz informatycznych.

Jako student będziesz mógł korzystać z szerokiej oferty zajęć oraz wykładów akademickich, w której znajdą się między innym następujące przedmioty:

 • historia gier
 • narratologia
 • rynek gier z elementami prawa autorskiego

Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Osoby, które aplikują na kierunek game studies wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim rozwiniesz kompetencje z obszaru programowania oraz grafiki komputerowej.

Ponadto, poznasz zaawansowane techniki tworzenia oraz wydawania gier komputerowych czy gier wideo. Studenci poznają także wybrane język obcy, co zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Pewnie jak każdy, od dziecka lubiłeś spędzać wolny czas grając w gry planszowe, a później w gry video. Jak zapewne doskonale wiesz, współcześnie, gry mają dużo większe znaczenie niż kiedyś. Miliony ludzi na całym świecie śledzi nowinki z tej dziedziny, fascynując się każdą zmianą, ulepszoną formą czy nową, ciekawą wersją gry.
Gracze traktują swoją pasję bardzo poważnie i często jest to ich pomysł na przyszłość. E-sport, czyli zawody w grach komputerowych, cieszy się dziś coraz większą popularnością i potrafi przynieść naprawdę duży zysk. Gry to istotny składnik współczesnej kultury, dlatego też warto zapoznać się z ich specyfiką.
Dzięki studiom na kierunku game studies, studenci mogą zapoznać się z rynkiem wydawniczym gier planszowych i elektronicznych oraz dowiedzieć się dużo więcej ciekawych rzeczy o tej branży. Jeżeli więc interesuje Cię ten fascynujący świat, to połącz swoje pasje z nauką i wybierz studia na kierunku game studies.
 
5. Gdzie studiować game studies

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek game studies:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku game studies trwają 3 lata (studia I stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku game studies będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. 

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU GAME STUDIES:

Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku game studies będziesz miał kompleksowe wykształcenie z zakresu tworzenia, projektowania, analizowania i wydawania gier planszowych oraz gier video. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z obszaru tych dziedzin.
Przede wszystkim, będziesz mógł zatrudnić się w wydawnictwach, które funkcjonują w tej branży. Zdolności z zakresu programowania oraz znajomość technik grafiki komputerowej, sprawią, że idealnie odnajdziesz się na stanowisku twórcy gier komputerowych.
Obecnie jest to niezwykle przyszłościowy i dochodowy zawód, a specjaliści z obszaru tej dyscypliny są doceniani na całym świecie. Jako absolwent, bez problemu znajdziesz zatrudnienie w agencjach reklamowych, działach marketingu i public relations. Ponadto, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.
 
Absolwent kierunku game studies znajdzie zatrudnienie jako/w takch miejscach jak:
 • wydawnictwa
 • działy marketingu
 • działy public relations
 • agencje reklamowe
 • twórca gier komputerowych
 • instytucje kultury
 • media

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Game studies studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Game studies studia I stopnia

Zobacz inne kierunki studia w języku obcym

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku GAME STUDIES

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)