GAME STUDIES studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Pewnie jak każdy, od dziecka lubiłeś spędzać wolny czas grając w gry planszowe, a później w gry video. Jak zapewne doskonale wiesz, współcześnie, gry mają dużo większe znaczenie niż kiedyś. Miliony ludzi na całym świecie śledzi nowinki z tej dziedziny, fascynując się każdą zmianą, ulepszoną formą czy nową, ciekawą wersją gry. Gracze traktują swoją pasję bardzo poważnie i często jest to ich pomysł na przyszłość.
E-sport, czyli zawody w grach komputerowych, cieszy się dziś coraz większą popularnością i potrafi przynieść naprawdę duży zysk. Gry to istotny składnik współczesnej kultury, dlatego też warto zapoznać się z ich specyfiką. Dzięki studiom na kierunku game studies, studenci mogą zapoznać się z rynkiem wydawniczym gier planszowych i elektronicznych oraz dowiedzieć się dużo więcej ciekawych rzeczy o tej branży. Jeżeli więc interesuje Cię ten fascynujący świat, to połącz swoje pasje z nauką i wybierz studia na kierunku game studies.
 
Czego nauczysz się na kierunku game studies?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu dziedzin związanych bezpośrednio z grami planszowymi komputerowymi. Duży nacisk kładziony jest przede wszystkim na kształtowanie umiejętności praktycznych, dzięki czemu dowiesz się jak wygląda codzienna praca w tej branży i zdobędziesz cenne doświadczenie.
Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, na których nauczysz się analizowania i interpretowania gier jako tekstów kultury oraz poznasz specyfikę rynku wydawniczego, który zajmuje się tą dziedziną. Ponadto, zdobędziesz kwalifikacje z zakresu tworzenia i projektowania gier. Będzie to możliwe dzięki warsztatom, na których zaznajomisz się z najważniejszymi językami programowania i dowiesz się, w jaki sposób wykorzystywać je w praktyce.
Co więcej, zagłębisz się w meandry grafiki komputerowej i tajniki desigu. W trakcie studiów dostaniesz możliwość uczęszczania na zajęcia fakultatywne oraz wzięcia udziału w licznych konferencjach naukowych, dzięki którym zdobędziesz dodatkowe kompetencje, które niewątpliwie zaprocentują w twojej przyszłej pracy zawodowej.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku game studies będziesz miał kompleksowe wykształcenie z zakresu tworzenia, projektowania, analizowania i wydawania gier planszowych oraz gier video. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z obszaru tych dziedzin. Przede wszystkim, będziesz mógł zatrudnić się w wydawnictwach, które funkcjonują w tej branży. Zdolności z zakresu programowania oraz znajomość technik grafiki komputerowej, sprawią, że idealnie odnajdziesz się na stanowisku twórcy gier komputerowych.
Obecnie jest to niezwykle przyszłościowy i dochodowy zawód, a specjaliści z obszaru tej dyscypliny są doceniani na całym świecie. Jako absolwent, bez problemu znajdziesz zatrudnienie w agencjach reklamowych, działach marketingu i public relations. Ponadto, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku game studies powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: język polski, język obcy nowożytny, historia, historia sztuki, wiedza o społeczeństwie, historia muzyki, wiedza o tańcu lub język łaciński i kultura antyczna.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GAME STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Game studies  stopień: (I)  (II)

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GAME STUDIES

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GAME STUDIES:

 • znajomość języków programowania
 • umiejętność tworzenia grafiki komputerowej
 • znajomość rynku wydawniczego gier
 • umiejętność analizy i interpretacji gier jako tekstu kultury
 • znajomość tajników designu

Jak wyglądają studia na kierunku game studies?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek game studies jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

Program kształcenia będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami informatycznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na powyższym kierunku zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu nauk kulturowych, humanistycznych oraz informatycznych. Jako student będziesz mógł korzystać z szerokiej oferty zajęć oraz wykładów akademickich, w której znajdą się między innym następujące przedmioty:

 • historia gier
 • narratologia
 • rynek gier z elementami prawa autorskiego

Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

 

3. Nabywane umiejętności

Osoby, które aplikują na kierunek game studies wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim rozwiniesz kompetencje z obszaru programowania oraz grafiki komputerowej. Ponadto, poznasz zaawansowane techniki tworzenia oraz wydawania gier komputerowych czy gier wideo. Studenci poznają także wybrane język obcy, co zwiększy ich szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GAME STUDIES STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia pierwszego stopnia na kierunku game studies będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GAME STUDIES STUDIA I STOPNIA

GAME STUDIES STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU GAME STUDIES:

 • wydawnictwa
 • działy marketingu
 • działy public relations
 • agencje reklamowe
 • twórca gier komputerowych
 • instytucje kultury
 • media

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GAME STUDIES

Komentarze (0)