GAME STUDIES studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Pewnie jak każdy, od dziecka lubiłeś spędzać wolny czas grając w gry planszowe, a później w gry video. Jak zapewne doskonale wiesz, współcześnie, gry mają dużo większe znaczenie niż kiedyś. Miliony ludzi na całym świecie śledzi nowinki z tej dziedziny, fascynując się każdą zmianą, ulepszoną formą czy nową, ciekawą wersją gry. Gracze traktują swoją pasję bardzo poważnie i często jest to ich pomysł na przyszłość.
E-sport, czyli zawody w grach komputerowych, cieszy się dziś coraz większą popularnością i potrafi przynieść naprawdę duży zysk. Gry to istotny składnik współczesnej kultury, dlatego też warto zapoznać się z ich specyfiką. Dzięki studiom na kierunku game studies, studenci mogą zapoznać się z rynkiem wydawniczym gier planszowych i elektronicznych oraz dowiedzieć się dużo więcej ciekawych rzeczy o tej branży. Jeżeli więc interesuje Cię ten fascynujący świat, to połącz swoje pasje z nauką i wybierz studia na kierunku game studies.
 
Czego nauczysz się na kierunku game studies?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów, zdobędziesz wiedzę z zakresu wielu dziedzin związanych bezpośrednio z grami planszowymi komputerowymi. Duży nacisk kładziony jest przede wszystkim na kształtowanie umiejętności praktycznych, dzięki czemu dowiesz się jak wygląda codzienna praca w tej branży i zdobędziesz cenne doświadczenie.
Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, na których nauczysz się analizowania i interpretowania gier jako tekstów kultury oraz poznasz specyfikę rynku wydawniczego, który zajmuje się tą dziedziną. Ponadto, zdobędziesz kwalifikacje z zakresu tworzenia i projektowania gier. Będzie to możliwe dzięki warsztatom, na których zaznajomisz się z najważniejszymi językami programowania i dowiesz się, w jaki sposób wykorzystywać je w praktyce.
Co więcej, zagłębisz się w meandry grafiki komputerowej i tajniki desigu. W trakcie studiów dostaniesz możliwość uczęszczania na zajęcia fakultatywne oraz wzięcia udziału w licznych konferencjach naukowych, dzięki którym zdobędziesz dodatkowe kompetencje, które niewątpliwie zaprocentują w twojej przyszłej pracy zawodowej.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku game studies będziesz miał kompleksowe wykształcenie z zakresu tworzenia, projektowania, analizowania i wydawania gier planszowych oraz gier video. Uzyskane kompetencje umożliwią Ci podjęcie pracy w wielu przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z obszaru tych dziedzin. Przede wszystkim, będziesz mógł zatrudnić się w wydawnictwach, które funkcjonują w tej branży. Zdolności z zakresu programowania oraz znajomość technik grafiki komputerowej, sprawią, że idealnie odnajdziesz się na stanowisku twórcy gier komputerowych.
Obecnie jest to niezwykle przyszłościowy i dochodowy zawód, a specjaliści z obszaru tej dyscypliny są doceniani na całym świecie. Jako absolwent, bez problemu znajdziesz zatrudnienie w agencjach reklamowych, działach marketingu i public relations. Ponadto, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku game studies powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów jak: język polski, język obcy nowożytny, historia, historia sztuki, wiedza o społeczeństwie, historia muzyki, wiedza o tańcu lub język łaciński i kultura antyczna.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GAME STUDIES

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Game studies  stopień: (I)  (II)

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GAME STUDIES

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Studia w języku obcym

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU GAME STUDIES:

 • znajomość języków programowania
 • umiejętność tworzenia grafiki komputerowej
 • znajomość rynku wydawniczego gier
 • umiejętność analizy i interpretacji gier jako tekstu kultury
 • znajomość tajników designu

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GAME STUDIES STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GAME STUDIES STUDIA I STOPNIA

GAME STUDIES STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU GAME STUDIES:

 • wydawnictwa
 • działy marketingu
 • działy public relations
 • agencje reklamowe
 • twórca gier komputerowych
 • instytucje kultury
 • media

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GAME STUDIES

Komentarze (0)