TWÓRCZE PISANIE studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Jesteś osobą o tak zwanym " lekkim piórze"? Bez problemu przychodzi Ci pisanie zarówno krótkich, jak i dużych form literackich? Twoją cechą charakterystyczną jest kreatywność oraz ponadprzeciętna wyobraźnia? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to zapewne ucieszy Cie fakt, że powstały studia idealnie dostosowane do twoich potrzeb i predyspozycji.
Twórcze pisanie to niezwykle innowacyjny i interesujący kierunek o bogatym programie nauczania, który daje szansę na ugruntowanie i poszerzenie swoich umiejętności pisarskich oraz zyskanie szansy na naprawdę atrakcyjną i interesującą pracę. Jeżeli więc zależy Ci na rozwijaniu swoich pasji oraz umiejętności i wykorzystaniu ich w swojej karierze zawodowej, to ogólnoakademickie studia na kierunku twórcze pisanie powinny być twoim wyborem!
 
 
Czego nauczysz się na kierunku twórcze pisanie?
Ze względu na interdyscyplinarny i niezwykle złożony charakter tego unikatowego kierunku będziesz miał szansę ugruntować swoją wiedzę z zakresu kilku aspektów powiązanych z szeroką dyscypliną, jaką jest twórcze pisanie. Jako student będziesz uczęszczał na zajęcia, które wprowadzą Cię w bogaty świat literaturoznawstwa i problematyki tej dziedziny naukowej.
W trakcie kursu dowiesz się więcej na temat konstrukcji literackiej, konkretnych gatunków i kreacji "ja" autorskiego. Ponadto, rozwiniesz swoje kompetencje edytorskie i nauczysz się poprawnej redakcji tekstów literackich i użytkowych. Oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także swoje zdolności praktyczne i zaznajomisz się zasadami interpretacji i analizy literatury oraz tworzenia własnych projektów literackich. Co więcej, zagłębisz się w meandry filozofii i antropologii oraz przejdziesz specjalne przygotowanie do zawodu dziennikarza, tłumacza lub krytyka literackiego. Dzięki tak bogatej ofercie kształcenia zyskasz wszechstronną wiedzę, która niewątpliwie pozytywnie wpłynie na twoje przyszłe, zawodowe życie.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Jako absolwent tego perspektywicznego i innowacyjnego kierunku będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z obszaru kilku, istotnych aspektów powiązanych z literaturoznawstwem oraz edycją i redakcją tekstów literackich i użytkowych. Uzyskane kompetencje i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu, dynamicznych i prężnie rozwijających się branżach.
Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w zawodzie dziennikarza prasowego, radiowego lub telewizyjnego. Ponadto, idealnie odnajdziesz się w różnorodnych organizacjach artystycznych i instytucjach kultury między inni jako rzecznik prasowy czy pracownik działu marketingu i reklamy. Równie ciekawą opcją może być praca redaktora, edytora tekstów literackich lub korektora w wydawnictwach i redakcjach prasowych. Co więcej,po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego innowacyjnego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, historii, WOS-u lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK TWÓRCZE PISANIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku filologia polska

Specjalności na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU TWÓRCZE PISANIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU TWÓRCZE PISANIE:

 • wiedza literaturoznawcza
 • znajomość różnych rodzajów i gatunków literackich
 • umiejętność tworzenia tekstów literackich i użytkowych
 • umiejętność redakcji i edycji tekstów
 • wiedza z zakresu filozofii i antropologii
 • umiejętność analizowania i interpretowania tekstów literackich
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

TWÓRCZE PISANIE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

TWÓRCZE PISANIE STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU TWÓRCZE PISANIE:

 • media
 • telewizja
 • redakcje prasowe
 • wydawnictwa literackie
 • organizacje kultury
 • instytucje literackie
 • rzecznik prasowy
 • działy marketingu i reklamy
 • działy PR
 • animator kultury
 • dramaturg

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU TWÓRCZE PISANIE

Komentarze (0)