JĘZYK ANGIELSKI W TURYSTYCE

JĘZYK ANGIELSKI W TURYSTYCE

JĘZYK ANGIELSKI W TURYSTYCE studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dobie globalizacji i wzmożonej współpracy międzynarodowej, znajomość języka angielskiego jest niezwykle cenioną umiejętnością na krajowym ryku pracy. Pracodawcy, coraz częściej wymagają od kandydatów komunikowania się w obcym języku, a im wyższy poziom językowy, tym większe szanse na zyskanie lepszej i bardziej perspektywicznej pracy. W związku z tendencjami panującymi na współczesnym rynku pracy, studia związane z filologią angielską, nieprzerwanie od wielu lat, cieszą się dużą popularnością wśród studentów.
Jednak w obliczu dużej konkurencji, uczelnie decydują się na wprowadzanie nowych, ciekawych kierunków. Jednym z nich jest język angielski w turystyce. Studia te skierowane są do wszystkich osób, które chcą rozwinąć swoje kompetencje językowe, a dodatkowo zdobyć wiedzę z zakresu branży turystycznej. Jeżeli więc jesteś osobą ambitną, która lubi uczyć się nowych rzeczy, a dodatkowo fascynują Cię podróże i poznawanie nowych miejsc i kultur to powinieneś wybrać studia na kierunku język angielski w turystyce.
 
Czego nauczysz się na kierunku język angielski w turystyce?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Przede wszystkim skupisz się na doskonaleniu swoich kompetencji językowych. Po trzech latach nauki powinieneś osiągnąć poziom C1, czyli bardzo zaawansowany. Przede wszystkim, skupisz się na zdobywaniu umiejętności praktycznego wykorzystania języka obcego.
Nauczysz się specjalistycznej terminologii z zakresu branży turystycznej, której znajomość jest niezbędna do rozpoczęcia kariery w tym obszarze. Ponadto, zyskasz wiedzę językoznawczą, na którą składa się poznanie zasad gramatycznych oraz historii języka angielskiego. W programie studiów przewidziano także blok zajęć dotyczących przemysłu turystycznego.
Zajęcia, które wchodzą w jego skład oscylują wokół podstaw turystyki i hotelarstwa, marketingu usług turystycznych, historii i kultury regionu polskiego oraz wielu innych zagadnień. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez naukowców oraz praktyków branży turystycznej, którzy podzielą się z tobą swoją wiedzą i doświadczeniem.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku język angielski w turystyce będziesz miał kompleksową wiedzę językoznawczą oraz wykształcenie turystyczne. Uzyskane kompetencje, przede wszystkim, umożliwią Ci podjęcie pracy w branży turystycznej. Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w hotelach, biurach podróży oraz agencjach turystycznych.
Co więcej, będziesz mógł pracować w urzędach oraz instytucjach kulturalnych. Po ukończeniu odpowiedniego przeszkolenia pedagogicznego będziesz mógł rozpocząć karierę w oświacie. Ponadto, zatrudnią Cię wszystkie firmy, w których wymagana jest zaawansowana znajomość języka angielskiego.
Doskonała znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, nawet poza granicami kraju. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia będziesz mógł kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku język angielski w turystyce powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język polski, język angielski, historia, geografia, WOS, matematyka, biologia. Ponadto wszyscy kandydaci muszą udokumentować swoją znajomość języka angielskiego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYK ANGIELSKI W TURYSTYCE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Jednostka prowadząca / profil kierunku

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU JĘZYK ANGIELSKI W TURYSTYCE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYK ANGIELSKI W TURYSTYCE:

 • wiedza językoznawcza
 • znajomość języka angielskiego na poziomie C1
 • znajomość podstaw turystyki i hotelarstwa
 • wiedza z zakresu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
 • wiedza z zakresu marketingu i usług turystycznych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania języka

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK ANGIELSKI W TURYSTYCE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK ANGIELSKI W TURYSTYCE STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYK ANGIELSKI W TURYSTYCE:

 • branża turystyczna
 • hotele i hostele
 • szkoły
 • szkoły językowe
 • instytucje kulturalne
 • pilot wycieczek
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • biura informacji turystycznej
 • urzędy

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYK ANGIELSKI W TURYSTYCE

Komentarze (0)