1. Typ i tryb studiów
Kierunek lingwistyka w komunikacji specjalistycznej jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Studia na kierunku lingwistyka w komunikacji specjalistycznej możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk filologicznych.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku lingwistyka w komunikacji specjalistycznej: lingwistyka tekstu specjalistycznego, PNJA w kontekstach instytucjonalnych, praktyczna nauka języka B w biznesie i administracji, analiza tekstów specjalistycznych, komunikacja w przedsiębiorstwie.
Jako student powyższego kierunku będziesz miał okazję rozwinąć swoją dotychczasową wiedzę z zakresu językoznawstwa, stosunków międzynarodowych, ekonomii czy biznesu. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
-
Zarządzanie terminologią
-
Specjalistyczny angielski w biznesie
-
Lingwistyka tekstu specjalistycznego
-
Kultury organizacyjne
3. Nabywane umiejętności
Osoby, które aplikują na kierunek lingwistyka w komunikacji specjalistycznej zdobędą szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystają w swojej przyszłej pracy zawodowej.
W czasie licznych warsztatów, przede wszystkim skupisz się na doskonaleniu swoich zdolności językowych z zakresu języka angielskiego oraz dodatkowego języka obcego.
Studenci poznają także specjalistyczną terminologię, powszechnie stosowaną w różnorodnych branżach. Dodatkowo rozwiniesz umiejętności pisania czy analizy tekstów specjalistycznych.
4. Dla kogo ten kierunek
Znajomość języków obcych jest niezwykle cenioną zdolnością na współczesnym rynku pracy. Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają kandydatów, którzy komunikują się w przynajmniej jednym językiem obcym.
Nic więc dziwnego, że studia filologiczne od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcieliby dogłębnie poznać język obcy oraz zdobyć szansę na międzynarodową karierę.
Jednak, klasyczne filologie często kształcą z zakresu języka ogólnego, którego najczęściej używa się w codziennych sytuacjach.
W świecie biznesowym, większe znaczenie ma znajomość języka specjalistycznego, którego możesz nauczyć się na niezwykle prestiżowych i innowacyjnych studiach: lingwistyka w komunikacji specjalistycznej.
Jest to przyszłościowy kierunek, nastawiony na kształtowanie praktycznych umiejętności językowych, które będziesz mógł wykorzystać w pracy w różnych sektorach biznesu.
Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach językowych, która chciałaby związać swoją przyszłość zawodową ze środowiskiem międzynarodowym, to powinieneś zdecydować się na studiowanie lingwistyki w komunikacji specjalistycznej.
5. Gdzie studiować Lingwistykę w komunikacji specjalistycznej
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Lingwistyka w komunikacji specjalistycznej: