JĘZYK ROSYJSKI W TŁUMACZENIACH SPECJALISTYCZNYCH

JĘZYK ROSYJSKI W TŁUMACZENIACH SPECJALISTYCZNYCH

JĘZYK ROSYJSKI W TŁUMACZENIACH SPECJALISTYCZNYCH studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

JĘZYK ROSYJSKI W TŁUMACZENIACH SPECJALISTYCZNYCH to nowo powstałe studia podyplomowe. Ich oferta skierowana jest do osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu języka rosyjskiego i zdobyć umiejętności z obszaru tłumaczenia specjalistycznego.

Jest to niezwykle przyszłościowy kierunek, który zapewnia zdobycie gruntownego wykształcenia w dziedzinie translatoryki. Jesteś osobą ambitną, która lubi stawiać sobie wysokie cele i dąży do samodoskonalenia? Doskonale znasz język rosyjski i bez problemu posługujesz się nim w mowie i piśmie? Chcesz zdobyć kwalifikacje niezbędne do wykonywania zawodu tłumacza? Jeżeli odpowiedziałeś na te pytania twierdząco, to te studia są właśnie dla Ciebie!


Czego nauczysz się na kierunku język rosyjski w tłumaczeniach specjalistycznych? 

Celem tych studiów jest wykształcenie specjalistów w dziedzinie specjalistycznych tłumaczeń polsko-rosyjskich i rosyjsko-polskich. Podczas tego dwuletniego, niezwykle intensywnego kursu rozwiniesz swoje kompetencje językowe i poznasz tajniki zawodu tłumacza.

Na zajęciach językowych poznasz specjalistyczne słownictwo rosyjskie z takich dziedzin jak: biznes, turystyka, ekonomia, handel, administracja, medycyna, prawo i medycyna. Dodatkowo pogłębisz swoją wiedzę z zakresu gramatyki i stylistyki rosyjskiej i polskiej. Nieustanne szlifowanie i doskonalenie swoich umiejętności w tym zakresie sprawi, że zdobędziesz podstawy do dalszej nauki podczas studiów. Na zajęciach poświęconych warsztatowi tłumacza poznasz tajniki i narzędzia wykorzystywane w tej pracy.

Dodatkowo nauczysz się specyfiki poszczególnych typów tłumaczeń, poznasz różnicę pomiędzy tłumaczeniem ustnym i pisemnym i dowiesz się jak prawidłowo je przeprowadzić. Ponadto, kadra akademicka przekaże Ci wiedzę z zakresu torii przekładu i komunikacji interkulturowej. Opanowanie wiedzy z zakresu tych dyscyplin jest niezbędne do podjęcia pracy tłumaczeniowej. W toku studiów poznasz także zasady prawidłowego prowadzenia specjalistycznej korespondencji administracyjnej i handlowej w języku rosyjskim, co będzie niewątpliwym atutem, który będziesz mógł wykorzystać w przyszłej pracy.


Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego kierunku będziesz posiadał gruntowne wykształcenie w dziedzinie języka rosyjskiego i specjalistycznego przekładu. Zdobędziesz zdolności komunikacyjne w dziedzinie: biznesu, administracji, handlu, prawa, medycyny, informatyki i techniki. Pozwoli Ci to na znalezienie zatrudnienia we wszystkich przedsiębiorstwach szukających do współpracy specjalistów z obszaru języka rosyjskiego.

Podczas studiów zostaniesz kompleksowo przygotowany do pisemnego przekładu tekstów specjalistycznych. Z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w biurach tłumaczeniowych, a także jako samodzielny tłumacz. Doskonała znajomość języka umożliwi Ci pracę w międzynarodowych korporacjach. Ze względu na rosnącą liczbę ludności napływowej ze wschodu, coraz więcej firm szuka osób płynnie władających językiem rosyjskim.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku język rosyjski w tłumaczeniach specjalistycznych musisz legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych. Ostatecznym kryterium będzie rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca twój poziom znajomości języka rosyjskiego, który nie może być niższy niż C1.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYK ROSYJSKI W TŁUMACZENIACH SPECJALISTYCZNYCH

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU JĘZYK ROSYJSKI W TŁUMACZENIACH SPECJALISTYCZNYCH

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC JĘZYK ROSYJSKI W TŁUMACZENIACH SPECJALISTYCZNYCH:

⦁ specjalistyczne słownictwo rosyjskie
⦁ warsztat zawodu tłumacza
⦁ język rosyjski na poziomie C2
⦁ wiedza z zakresu teorii przekładu i komunikacji międzykulturowej
⦁ umiejętność wykonywania tłumaczeń pisemnych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK ROSYJSKI W TŁUMACZENIACH SPECJALISTYCZNYCH STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK ROSYJSKI W TŁUMACZENIACH SPECJALISTYCZNYCH STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU JĘZYK ROSYJSKI W TŁUMACZENIACH SPECJALISTYCZNYCH:

⦁ biura tłumaczeniowe
⦁ samodzielny tłumacz
⦁ międzynarodowe korporacje
⦁ specjalista do spraw klienta zagranicznego
⦁ szkoły językowe

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU JĘZYK ROSYJSKI W TŁUMACZENIACH SPECJALISTYCZNYCH

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYK ROSYJSKI W TŁUMACZENIACH SPECJALISTYCZNYCH

Komentarze (0)