ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME

ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME

Dodaj do ulubionych

ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME studia - kierunek studiów

Studia na kierunku English philology - teacher training programme to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku english philology - teacher training programme
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności english philology - teacher training programme możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | english philology - teacher training programme - uczelnie >

Opis kierunku

English philology – teacher training programme to studia stworzone dla osób, które chciałyby rozwinąć swoje umiejętności związane z nauczaniem języka angielskiego. Studia same w sobie pozwolą na nieustanny rozwój kompetencji lingwistycznych. Osoby, które je wybiorą, poznają między innymi efektywne metody nauczania. Dowiedzą się, jak pracować z różnymi grupami wiekowymi oraz jak efektywnie dopasowywać do nich narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy nauczyciela.

 

Praca po studiach

Po zakończeniu edukacji absolwenci tego kierunku będą mogli rozwijać się zawodowo w sektorze oświaty. Czekać na nich będą szkoły oraz przedszkola w sektorze publicznym, a także prywatne placówki edukacyjne. Nauczyciele – po otrzymaniu odpowiednich uprawnień – będą mogli pracować z dziećmi, młodzieżą czy osobami dorosłymi.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku  English philology-teacher training programme będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto wszyscy kandydaci muszą znać język angielski w stopniu zaawansowanym. 
 
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

English philology - teacher training programme stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

English philology - teacher training programme studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku english philology - teacher training programme

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME:

Czego nauczysz się na kierunku  English philology-teacher training programme?
Program studiów, przede wszystkim zakłada kształcenie w zakresie językoznawstwa. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru gramatyki oraz historii języka angielskiego. Jednak, w szczególności skupisz się na zdobywaniu praktycznych umiejętności językowych.
Jako, że głównym celem tych innowacyjnych i przyszłościowych studiów jest przygotowanie studentów do wykonywania zawodu nauczyciela, będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru pedagogiki i dydaktyki.
Dzięki temu będziesz mógł uczyć języka angielskiego w szkołach każdego typu. Podczas kursu będziesz mógł skorzystać z programu wymiany studenckiej, która umożliwi Ci poznanie innych kultur i zwiększenie kompetencji językowych.
Oprócz zajęć językoznawczych, studenci zapoznają się z literaturą anglojęzyczną i nauczą się interpretować i analizować teksty literackie. Wszystkie ćwiczenia i wykłada prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę akademicką, która podzieli się z tobą swoją wiedzą i długoletnim doświadczeniem.
 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności takie jak:
 • wiedza językoznawcza
 • znajomość literatury anglojęzycznej
 • wiedza pedagogiczna
 • wiedza dydaktyczna
 • umiejętność komunikacji w języku angielskim
 • znajomość języka angielskiego na poziomie C2

Jak wyglądają studia na kierunku english philology-teacher training programme?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek english philology-teacher training programme można realizować tylko w trybie niestacjonarnym. W przypadku studiów niestacjonarnych zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół zagadnień związanych z naukami humanistycznymi i filologicznymi.

 

Studia na kierunku English philology - teacher training programme możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku english philology-teacher training programme zdobędziesz zaawansowaną wiedzę na temat nauk humanistycznych, kulturowych czy pedagogicznych, dzięki czemu zyskasz wszechstronne wykształcenie kierunkowe.

W planie zajęć znajdzie się wiele rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

 • School pedagogy
 • Developmental and educational psychology
 • Midterm teaching internship (secondary school)

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student powyższego kierunku studiów zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczysz się praktycznego użycia języka angielskiego w mowie i piśmie.

Ponadto rozwiniesz kompetencje z obszaru pedagogiki i dydaktyki, które wykorzystasz podczas prowadzenia zajęć na wszystkich szczeblach edukacji. Studenci nauczą się także prawidłowej emisji głosu.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Angielski znajduje się w czołówce najpopularniejszych języków świata. Komunikuje się nim ludność na wszystkich kontynentach, a z dnia na dzień przybywa chętnych, którzy chcą się go uczyć. Niemal każda szkoła językowa na świecie ma go w swojej ofercie nauczania. Nie ma w tym nić dziwnego, ponieważ znajomość tego języka jest przepustką do uzyskania przyszłościowej i stabilnej pracy.
W związku z tego typu tendencjami, panującymi na współczesnym rynku pracy studenci chętnie wybierają kierunki z zakresu filologii angielskiej. Kierunek English philology-teacher training programme oprócz kształcenia z zakresu językoznawstwa i literaturoznawstwa angielskiego, przygotowują do wykonywania zawodu nauczyciela. 
Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach językowych i chciałbyś przekazywać swoje pasje innym ludziom to powinieneś wybrać studia na kierunku  English philology-teacher training programme.
 
5. Gdzie studiować English philology - teacher training programme

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek English philolohy - teacher training programme:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku English philology - teacher training programme trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku english philology-teacher training programme będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME:

Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu studiów na kierunku English philology-teacher training programme będziesz miał kompleksową wiedzę językoznawczą i literaturoznawczą. Jednak, przede wszystkim zdobędziesz wykształcenie pedagogiczne, które umożliwi Ci podjęcie pracy w oświacie.
Jako absolwent będziesz mógł pracować w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach, jako nauczyciel języka angielskiego. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w szkołach językowych.
Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik przedsiębiorstw, w których wymagana jest biegła komunikacja w języku obcym. Z powodzeniem znajdziesz pracę w instytucjach kultury, które zajmują się promowaniem kultury angielskiej oraz w międzynarodowych firmach i korporacjach.
Równie ciekawą opcją jest podjęcie pracy w biurach tłumaczeniowych, wydawnictwach, a nawet w mediach. Dzięki doskonałej znajomości języka angielskiego będziesz mógł rozpocząć karierę międzynarodową, nawet poza granicami kraju. 

 

Absolwent kierunku English philology - teacher training programme znajdzie zatrudnienie w takich miejscach jak:
 • szkoły podstawowe
 • szkoły średnie
 • szkoły językowe
 • wydawnictwa
 • media
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • biura tłumaczeniowe

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME

Komentarze (0)