ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME

ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME

ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Angielski znajduje się w czołówce najpopularniejszych języków świata. Komunikuje się nim ludność na wszystkich kontynentach, a z dnia na dzień przybywa chętnych, którzy chcą się go uczyć. Niemal każda szkoła językowa na świecie ma go w swojej ofercie nauczania. Nie ma w tym nić dziwnego, ponieważ znajomość tego języka jest przepustką do uzyskania przyszłościowej i stabilnej pracy.
W związku z tego typu tendencjami, panującymi na współczesnym rynku pracy studenci chętnie wybierają kierunki z zakresu filologii angielskiej. Kierunek English philology-teacher training programme oprócz kształcenia z zakresu językoznawstwa i literaturoznawstwa angielskiego, przygotowują do wykonywania zawodu nauczyciela. Jeżeli więc jesteś osobą o dużych zdolnościach językowych i chciałbyś przekazywać swoje pasje innym ludziom to powinieneś wybrać studia na kierunku  English philology-teacher training programme.
 
Czego nauczysz się na kierunku  English philology-teacher training programme?
 
Program studiów, przede wszystkim zakłada kształcenie w zakresie językoznawstwa. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru gramatyki oraz historii języka angielskiego. Jednak, w szczególności skupisz się na zdobywaniu praktycznych umiejętności językowych.
Jako, że głównym celem tych innowacyjnych i przyszłościowych studiów jest przygotowanie studentów do wykonywania zawodu nauczyciela, będziesz uczestniczył w zajęciach z obszaru pedagogiki i dydaktyki. Dzięki temu będziesz mógł uczyć języka angielskiego w szkołach każdego typu. Podczas kursu będziesz mógł skorzystać z programu wymiany studenckiej, która umożliwi Ci poznanie innych kultur i zwiększenie kompetencji językowych.
Oprócz zajęć językoznawczych, studenci zapoznają się z literaturą anglojęzyczną i nauczą się interpretować i analizować teksty literackie. Wszystkie ćwiczenia i wykłada prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę akademicką, która podzieli się z tobą swoją wiedzą i długoletnim doświadczeniem.
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku English philology-teacher training programme będziesz miał kompleksową wiedzę językoznawczą i literaturoznawczą. Jednak, przede wszystkim zdobędziesz wykształcenie pedagogiczne, które umożliwi Ci podjęcie pracy w oświacie. Jako absolwent będziesz mógł pracować w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach, jako nauczyciel języka angielskiego. Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w szkołach językowych.
Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik przedsiębiorstw, w których wymagana jest biegła komunikacja w języku obcym. Z powodzeniem znajdziesz pracę w instytucjach kultury, które zajmują się promowaniem kultury angielskiej oraz w międzynarodowych firmach i korporacjach. Równie ciekawą opcją jest podjęcie pracy w biurach tłumaczeniowych, wydawnictwach, a nawet w mediach. Dzięki doskonałej znajomości języka angielskiego będziesz mógł rozpocząć karierę międzynarodową, nawet poza granicami kraju. 
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku  English philology-teacher training programme będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto wszyscy kandydaci muszą znać język angielski w stopniu zaawansowanym. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

Uniwersytet Opolski

Jednostka prowadząca / profil kierunku

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME:

 • wiedza językoznawcza
 • znajomość literatury anglojęzycznej
 • wiedza pedagogiczna
 • wiedza dydaktyczna
 • umiejętność komunikacji w języku angielskim
 • znajomość języka angielskiego na poziomie C2

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME:

 • szkoły podstawowe
 • szkoły średnie
 • szkoły językowe
 • wydawnictwa
 • media
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • biura tłumaczeniowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ENGLISH PHILOLOGY - TEACHER TRAINING PROGRAMME

Komentarze (0)