STUDIA NAD CHINAMI studia- kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Chiny to jedno z największych i najbardziej zaludnionych państw świata, a ich gospodarka jest pod względem wielkości zajmuje drugie miejsce, zaraz po Stanach Zjednoczonych. Dlatego też nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów znających specyfikę tego kraju, jego sytuację społeczną, polityczną i gospodarczą.

Jako odpowiedź na tego typu potrzeby stawiane przez współczesny świat i obecny rynek pracy, powstały niezwykle innowacyjne i unikatowe studia nad Chinami. Ich program skierowany jest do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach kulturowych, chcących zyskać nowe, cenne umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Jeżeli więc chciałbyś ugruntować oraz rozwinąć swoją wiedzę o kulturze, tradycjach czy literaturze Chin, to nie wahaj się i weź udział w rekrutacji na ten kierunek.

 

 

Czego nauczysz się podczas studiów nad Chinami?

 

 

Ze względu na interdyscyplinarny i niezwykle bogaty program studiów będziesz miał szansę nauczyć się wielu nowych rzeczy związanych z historią, kulturą oraz literaturą Chin. Jako student zagłębisz się także w tematykę związaną z różnorodnymi systemami religijnymi, w szczególności z buddyzmem.

W ofercie studiów przewidziano także wiele interesujących zajęć fakultatywnych, dzięki którym dowiesz się więcej na temat polityki, kulinariów czy potencjału turystycznego Dalekiego Wschodu. Ponadto, rozwiniesz swoją wiedzę dotyczącą ekonomii Chin oraz relacji gospodarczych z innymi narodami. Oprócz tego, będziesz miał okazję rozwinąć swoje zdolności językowe na lektoracie z języka chińskiego i angielskiego, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na twoją zawodową przyszłość.

Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Po ukończeniu tego niezwykle ciekawego i perspektywicznego kierunku będziesz miał gruntowną wiedzę kulturoznawczą, historyczną i literaturoznawczą dotyczącą Chin, a także zapoznasz się z polityką, ekonomią oraz gospodarką tych terenów. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu, prężnie rozwijających się branżach. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w instytucjach i firmach zajmujących się prowadzeniem współpracy z Chinami.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się w branży turystycznej, jako właściciel biura podróży lub przewodnik, pilot wycieczek zagranicznych. Równie ciekawą opcją może być związania swojej przyszłości ze specjalistycznymi wydawnictwami, redakcjami czasopism czy nowymi mediami. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego i chińskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami kraju. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, co zwiększy twoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego nowoczesnego i niezwykle unikatowego kierunku powinieneś zdać maturę z języka obcego nowożytnego, języka polskiego, matematyki, historii, WOS-u lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA NAD CHINAMI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU STUDIA NAD CHINAMI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NAD CHINAMI:

 • znajomość kultury Chin
 • znajomość literatury Chin
 • znajomość sytuacji gospodarczej i ekonomicznej Chin
 • znajomość języka chińskiego
 • znajomość języka angielskiego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

STUDIA NAD CHINAMI STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

STUDIA NAD CHINAMI STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NAD CHINAMI:

 • specjalistyczne wydawnictwa
 • media
 • redakcje czasopism
 • właściciel/kierownik biura podróży
 • przewodnik/pilot wycieczek
 • ośrodki kultury
 • międzynarodowe firmy i korporacje
 • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA NAD CHINAMI

Komentarze (0)