STUDIA POLSKO - UKRAIŃSKIE

STUDIA POLSKO - UKRAIŃSKIE

STUDIA POLSKO – UKRAIŃSKIE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Relacje polsko-ukraińskie od pewnego czasu uległy znacznemu zacieśnieniu. Na przestrzeni ostatnich lat, ze względu na konflikt zbrojny na terenach Ukrainy oraz złą sytuację gospodarczą tego kraju, coraz więcej obywateli decyduje się na emigrację do Polski i związanie z nią swojej zawodowej i prywatnej przyszłości. W związku z tą tendencją, powstaje wiele nowych miejsc pracy, a polscy przedsiębiorcy chętnie zatrudniają pracowników zza naszej wschodniej granicy.

To wszystko sprawiło, że obecnie nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru kultury oraz sytuacji gospodarczej i politycznej Ukrainy. Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstały studia polsko-ukraińskie, których program jest doskonale dopasowany do wymagań współczesnego rynku pracy. Jeżeli więc jesteś osobą, która lubi poznawać inne kultury, a do tego chcesz zdobyć ciekawą i perspektywiczną pracę, to studia na tym kierunku będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

 

Czego nauczysz się podczas studiów polsko-ukraińskich?

 

 

Ze względu na interdyscyplinarny program studiów, zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku, istotnych aspektów związanych z Ukrainą. W trakcie kursu, przede wszystkim dowiesz się więcej na temat obecnej sytuacji politycznej i gospodarczej naszych wschodnich sąsiadów oraz zrozumiesz jakie relacje łączą ich z innymi państwami świata. Ponadto, pogłębisz swoją wiedzę o kulturze, sztuce i literaturze tych terenów.

Jako student będziesz musiał dokonać wyboru konkretnej ścieżki naukowej, które różnią się językiem wykładowym: polskim lub ukraińskim. Bez względu na to, jaką specjalizacje wybierzesz w toku studiów przewidziano lektorat z języka ukraińskiego, na którym będziesz mógł rozwinąć swoje kompetencje językowe. Uzyskaną podczas nauki, wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne kwalifikacje zawodowe i doświadczenie.

 

 

Jaka praca po tym kierunku?

 

 

Po ukończeniu studiów polsko-ukraińskich będziesz miał wszechstronną wiedzę z obszaru kultury, sztuki czy polityki ukraińskiej. Uzyskane kompetencje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i przyszłościową pracę idealnie dopasowaną do twojego wykształcenia. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w instytucjach oraz firmach, odpowiadających za współpracę polsko-ukraińską. Co więcej, będziesz miał możliwość pracy w placówkach dyplomatycznych orz sektorach administracji publicznej.

Ponadto, idealnie sprawdzisz się jako pracownik wydawnictw, redakcji czasopism czy innych mediów. Jako absolwent będziesz mógł związać się z branżą turystyczną oraz pracować w instytucjach kultury, których celem jest promowanie sztuki oraz tradycji ukraińskich. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, co niewątpliwie zwiększy twoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego niezwykle interesującego i perspektywicznego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, geografii lub historii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA POLSKO - UKRAIŃSKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE STUDIA POLSKO - UKRAIŃSKIE JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU STUDIA POLSKO - UKRAIŃSKIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW POLSKO-UKRAIŃSKICH:

 • znajomość kultury Ukrainy
 • znajomość sztuki i literatury ukraińskiej
 • znajomość sytuacji gospodarczej, politycznej i ekonomicznej Ukrainy
 • znajomość języka ukraińskiego
 • znajomość relacji gospodarczych pomiędzy Ukrainą a innymi państwami

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW POLSKO-UKRAIŃSKICH:

 • wydawnictwa
 • redakcje czasopism
 • firmy i korporacje zajmujące się współpracą polsko-ukraińską
 • administracja publiczna
 • organizacje pozarządowe
 • instytucje i organizacje kulturalne
 • firmy i instytucje międzynarodowe
 • dyplomacja
 • własna działalność gospodarcza

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA POLSKO - UKRAIŃSKIE

Komentarze (0)