FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM studia -kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

W dzisiejszych czasach, znajomość jak największej liczby języków obcych, stała się niezwykle pożądaną przez pracodawców umiejętnością. Studenci mając to na uwadze, coraz częściej decydują się na wybór studiów filologicznych, których ukończenie zapewni im gruntowne wykształcenie z zakresu wybranego języka i umożliwi zdobycie przyszłościowej pracy. Wiele młodych ludzi, zapisuje się na dwa kierunki jednocześnie, chcąc poszerzyć swoje umiejętności z więcej niż jednego języka. Jednak studiowanie w takim trybie jest niezwykle wymagające i może nie być aż tak efektywne.
 
Dlatego też, jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał kierunek filologia hiszpańska z językiem angielskim, pozwalający rozwijać kompetencje z dwóch języków obcych. Jeżeli więc, marzysz o tym żeby biegle komunikować się w języku hiszpańskim i angielskim i tym samym zapewnić sobie udaną przyszłość zawodową, to studia na kierunku filologia hiszpańska z językiem angielskim powinny być twoim wyborem!
 
 
Czego nauczysz się na kierunku filologia hiszpańska z językiem angielskim?
 
Przede wszystkim, program studiów zakłada intensywną naukę dwóch języków: hiszpańskiego i angielskiego. Zostając studentem tego kierunku będziesz poznawał język hiszpański od podstaw lub od poziomu, który zdeklarujesz. Natomiast z języka angielskiego będziesz kształcił się w stopniu zaawansowanym. Ponadto, zdobędziesz wiedzę z zakresu szeroko pojętej kultury i historii Hiszpanii oraz Hispanoameryki.
 
Co więcej będziesz miał możliwość poznania najwybitniejszych dzieł literatury hiszpańskiej i iberoamerykańskiej oraz nauczysz się jak analizować i interpretować teksty kultury. Zaznajomisz się także z dydaktycznymi aspektami języka i nauczysz się jak przekazywać wiedzę innym. Dalsze przygotowanie pedagogiczne będziesz mógł zdobywać na studiach drugiego stopnia. W ramach trzyletniego kursu, poznasz także podstawowe zagadnienia związane z kulturą, historią i literaturą Stanów Zjednoczonych ze szczególnym naciskiem na aspekty latynoskie.
 
Na początku trzeciego roku będziesz musiał wybrać specjalizacje w ramach, której chcesz się dalej kształcić. Jeżeli zdecydujesz się na językoznawczo-traduktologiczną, pogłębisz swoją wiedzę z obszaru językoznawstwa hiszpańskiego i poznasz tajniki pracy tłumaczeniowej. Natomiast na ścieżce literaturoznawczo-kulturowej będziesz uczestniczył w zajęciach oscylujących wokół literatury, historii i kultury Hiszpanii i Hispanoameryki.  W ramach wybranej specjalności, pod opieką promotora napiszesz swoją pracę licencjacką.
 
 
Jaka praca po studiach?
 
Jako absolwent filologii hiszpańskiej z językiem angielskim będziesz, będziesz biegle władał językiem hiszpańskim i angielskim. Z powodzeniem znajdziesz pracę we wszystkich instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających specjalistów z tej dziedziny. Co więcej, zdobyte umiejętności z zakresu translatoryki umożliwią Ci podjęcie zatrudnienia w biurach tłumaczeniowych lub wydawnictwach, zajmujących się przekładem literatury hiszpańskiej i angielskiej. 
 
Ponadto, będziesz mógł pracować w instytucjach kulturalnych, zajmujących się promowaniem kultury obu tych krajów. Ciekawą opcją jest także możliwość rozpoczęcia pracy w branży turystycznej, chociażby jako pilot wycieczek lub przewodnik. Ukończenie studiów pierwszego stopnia, przygotuje Cię do kontynuowania nauki na studiach magisterskich.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku powinieneś zdać maturę z: języka angielskiego, języka hiszpańskiego, języka polskiego,  historii, WOS-u, lub historii sztuki. Od kandydatów wymagana jest znajomość  języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku filologia hiszpańska z językiem angielskim

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Studia I stopnia

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ STUDIUJĄC FILOLOGIĘ HISZPAŃSKĄ Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM:

  • znajomość języka angielskiego i hiszpańskiego na poziomie zaawansowanym
  • znajomość literatury, kultury i historii Hiszpanii i Iberoameryki
  • umiejętność dokonywania tłumaczeń
  • wiedza językoznawcza
  • znajomość kultury i literatury Stanów Zjednoczonych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO STUDIACH FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM:

  • biura tłumaczeniowe
  • branża turystyczna
  • wydawnictwa
  • korporacje międzynarodowe
  • instytucje kulturalne

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Komentarze (1)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam zaszczyt zostać Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula