HELWETOLOGIA - STUDIA SZWAJCARSKIE

HELWETOLOGIA - STUDIA SZWAJCARSKIE

Studia na kierunku helwetologia - studia szwajcarskie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Helwetologia - studia szwajcarskie stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

HELWETOLOGIA - STUDIA SZWAJCARSKIE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku helwetologia - studia szwajcarskie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku helwetologia - studia szwajcarskie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku helwetologia - studia szwajcarskie rozpocznie się 6 czerwca 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | helwetologia - studia szwajcarskie - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku helwetologia - studia szwajcarskie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | helwetologia - studia szwajcarskie - uczelnie >

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że helwetologia to studia drugiego stopnia, wszyscy studenci biorący udział w rekrutacji będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

HELWETOLOGIA - STUDIA SZWAJCARSKIE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU HELWETOLOGIA:

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku helwetologia?

Helwetologia to unikatowy i niezwykle interesujący kierunek, dzięki czemu jako student będziesz miał okazję zdobyć wielopłaszczyznową wiedzę z zakresu różnych aspektów powiązanych z kulturą, literaturą czy gospodarką szwajcarską.

W trakcie kursu pogłębisz swoje zdolności językowe zakresu jednego z obowiązujących tam języków urzędowych: włoskiego, niemieckiego lub francuskiego. Zapoznasz się z historią, gramatyką oraz nauczysz się ich praktycznego wykorzystywania. 

Oprócz wiedzy językoznawczej zdobędziesz także przygotowanie literaturoznawcze i kulturoznawcze. Podczas nauki będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia, na których dowiesz się więcej o historii, obyczajach i polityce Szwajcarii. Ponadto, zaznajomisz się najwybitniejszymi dziełami literackimi tych terenów i zyskasz umiejętność analizy i interpretacji tekstów kultury.

Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Co więcej, w ofercie kształcenia przewidziano liczne wyjazdy zagraniczne i wymiany studenckie, które mogą stać się okazją do obcowania z kulturą i językiem tego pięknego kraju, jakim jest Szwajcaria.

 
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • znajomości dwóch języków obcych na poziomie B2+ (włoski, francuski lub niemiecki)
 • znajomości kultury szwajcarskiej
 • znajomości literatury i sztuki szwajcarskiej
 • znajomości sytuacji politycznej i gospodarczej Szwajcarii
 • umiejętności praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • umiejętności analizy i interpretacji tekstów literackich
 • znajomości najnowszych badań dotyczących Szwajcarii

Jak wyglądają studia na kierunku helwetologia-studia szwajcarskie?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek helwetologia-studia szwajcarskie jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

 

Studia na kierunku helwetologia - studia szwajcarskie możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylować wokół zagadnień związanych z naukami humanistycznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Osoby, które aplikują na kierunek helwetologia-studia szwajcarskie będą miały okazję zdobyć kompleksową wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą oraz kulturową. Jako student poznasz niezwykle ciekawą historię oraz kulturę Szwajcarii. W siatce zajęć przewidziano także wiele interesujących przedmiotów, dzięki którym będziesz miał możliwość obcowania z literaturą i sztuką szwajcarską.

Ponadto dowiesz się więcej na temat polityki, ekonomii oraz stosunków międzynarodowych, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Aktualny program studiów znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni, na których realizowany jest powyższy kierunek.

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student kierunku helwetologia-studia szwajcarskie, przede wszystkim nauczysz się języka włoskiego, francuskiego lub niemieckiego oraz jego praktycznego wykorzystania w mowie i piśmie.

Ponadto dowiesz się w jaki sposób analizować i interpretować wybrane teksty literackie należące do kanonu literatury szwajcarskiej. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Helwetologia to unikatowe studia magisterskie, których program ukierunkowany jest na rozwijanie wiedzy z zakresu kultury, sztuki i obyczajów szwajcarskich. Szwajcaria to państwo położone w Europie Zachodniej, które graniczy aż z pięcioma państwami. Kraj ten słynie przede wszystkim z licznych jezior, górzystych terenów i pięknych, zapierających dech w piersiach krajobrazów.
Choć Szwajcaria jet państwem neutralnym, to jednak współpraca gospodarcza pomiędzy Polską, a tym krajem nieustannie się rozwija. Dlatego też warto orientować się w historii, kulturze czy sytuacji politycznej i gospodarczej Szwajcarii, a także biegle posługiwać się jej oficjalnymi językami urzędowymi.
Jeżeli więc chciałbyś zdobyć tego typu wiedzę i wykorzystać ją podczas swojej przyszłej kariery zawodowej, to studia na kierunku helwetologia będą dla Ciebie odpowiednim wyborem!
 
5. Gdzie studiować helwetologię - studia szwajcarskie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek helwetologia - stuia szwajcarskie:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku helwetologia - studia szwajcarskie trwają 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku helwetologia-studia szwajcarskie będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU HELWETOLOGIA:

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle interesujących, a zarazem perspektywicznych studiów będziesz posiadał gruntowną i wielopłaszczyznową wiedzę dotyczącą kultury, historii i literatury szwajcarskiej, a także kilku innych, istotnych aspektów powiązanych z tym krajem i narodem. Zdobyte podczas kursu kompetencje i umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu dynamicznych i prężnie rozwijających się branżach.

Jako absolwent możesz związać swoją przyszłość z branżą turystyczną, zarówno jako przewodnik lub pilot wycieczek, jak i właściciel biura podróży. Ponadto idealnie odnajdziesz się we wszelkich firmach, korporacjach i instytucjach współpracujących z tym krajem.

Równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się praca w różnorodnych instytucjach kulturalnych, zajmujących się promowaniem kultury i sztuki szwajcarskiej. Bardzo dobra znajomość przynajmniej dwóch języków obcych otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w polskich oddziałach światowych korporacji, jak i poza granicami naszego kraju.
 
Absolwent kierunku helwetologia - studia szwajcarskie znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • firmy współpracujące ze Szwajcarią
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • instytucje kultury
 • szkoły językowe
 • właściciel biura podróży
 • pilot, przewodnik wycieczek
 • wydawnictwa
 • media
 • redakcje czasopism

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Helwetologia - studia szwajcarskie studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Helwetologia - studia szwajcarskie studia II stopnia

Zobacz inne kierunki filologiczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki filologiczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku HELWETOLOGIA - STUDIA SZWAJCARSKIE

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)