HELWETOLOGIA - STUDIA SZWAJCARSKIE

HELWETOLOGIA - STUDIA SZWAJCARSKIE

HELWETOLOGIA - STUDIA SZWAJCARSKIE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Helwetologia to unikatowe studia magisterskie, których program ukierunkowany jest na rozwijanie wiedzy z zakresu kultury, sztuki i obyczajów szwajcarskich. Szwajcaria to państwo położone w Europie Zachodniej, które graniczy aż z pięcioma państwami. Kraj ten słynie przede wszystkim z licznych jezior, górzystych terenów i pięknych, zapierających dech w piersiach krajobrazów.
Choć Szwajcaria jet państwem neutralnym, to jednak współpraca gospodarcza pomiędzy Polską, a tym krajem nieustannie się rozwija. Dlatego też warto orientować się w historii, kulturze czy sytuacji politycznej i gospodarczej Szwajcarii, a także biegle posługiwać się jej oficjalnymi językami urzędowymi. Jeżeli więc chciałbyś zdobyć tego typu wiedzę i wykorzystać ją podczas swojej przyszłej kariery zawodowej, to studia na kierunku helwetologia będą dla Ciebie odpowiednim wyborem!
 
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku helwetologia?
Helwetologia to unikatowy i niezwykle interesujący kierunek, dzięki czemu jako student będziesz miał okazję zdobyć wielopłaszczyznową wiedzę z zakresu różnych aspektów powiązanych z kulturą, literaturą czy gospodarką szwajcarską. W trakcie kursu pogłębisz swoje zdolności językowe zakresu jednego z obowiązujących tam języków urzędowych: włoskiego, niemieckiego lub francuskiego. Zapoznasz się z historią, gramatyką oraz nauczysz się ich praktycznego wykorzystywania.
Oprócz wiedzy językoznawczej zdobędziesz także przygotowanie literaturoznawcze i kulturoznawcze. Podczas nauki będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle rozwijające zajęcia, na których dowiesz się więcej o historii, obyczajach i polityce Szwajcarii. Ponadto, zaznajomisz się najwybitniejszymi dziełami literackimi tych terenów i zyskasz umiejętność analizy i interpretacji tekstów kultury. Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Co więcej, w ofercie kształcenia przewidziano liczne wyjazdy zagraniczne i wymiany studenckie, które mogą stać się okazją do obcowania z kulturą i językiem tego pięknego kraju, jakim jest Szwajcaria.
 
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu tych niezwykle interesujących, a zarazem perspektywicznych studiów będziesz posiadał gruntowną i wielopłaszczyznową wiedzę dotyczącą kultury, historii i literatury szwajcarskiej, a także kilku innych, istotnych aspektów powiązanych z tym krajem i narodem. Zdobyte podczas kursu kompetencje i umiejętności praktyczne sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu dynamicznych i prężnie rozwijających się branżach.
Jako absolwent możesz związać swoją przyszłość z branżą turystyczną, zarówno jako przewodnik lub pilot wycieczek, jak i właściciel biura podróży. Ponadto idealnie odnajdziesz się we wszelkich firmach, korporacjach i instytucjach współpracujących z tym krajem. Równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się praca w różnorodnych instytucjach kulturalnych, zajmujących się promowaniem kultury i sztuki szwajcarskiej. Bardzo dobra znajomość przynajmniej dwóch języków obcych otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, zarówno w polskich oddziałach światowych korporacji, jak i poza granicami naszego kraju.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Jako że helwetologia to studia drugiego stopnia, wszyscy studenci biorący udział w rekrutacji będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych dyscyplin naukowych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK HELWETOLOGIA - STUDIA SZWAJCARSKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU HELWETOLOGIA - STUDIA SZWAJCARSKIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU HELWETOLOGIA:

 • znajomość dwóch języków obcych na poziomie B2+ (włoski, francuski lub niemiecki)
 • znajomość kultury szwajcarskiej
 • znajomość literatury i sztuki szwajcarskiej
 • znajomość sytuacji politycznej i gospodarczej Szwajcarii
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy
 • umiejętność analizy i interpretacji tekstów literackich
 • znajomość najnowszych badań dotyczących Szwajcarii

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

HELWETOLOGIA - STUDIA SZWAJCARSKIE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

HELWETOLOGIA - STUDIA SZWAJCARSKIE STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU HELWETOLOGIA:

 • firmy współpracujące ze Szwajcarią
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • instytucje kultury
 • szkoły językowe
 • pilot, przewodnik wycieczek
 • właściciel biura podróży
 • wydawnictwa
 • media
 • redakcje czasopism

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU HELWETOLOGIA - STUDIA SZWAJCARSKIE

Komentarze (0)