KOREANISTYKA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Półwysep Koreański jest obecnie ewenementem w skali światowej, ponieważ po zakończeniu drugiej wojny światowej w 1945 roku nastąpił w nim rozłam i podzielił się na dwa odrębne państwa: rozwiniętą Koreę Południową i autorytarną Korę Północną. Niezwykła różnorodność i historia tych państw wzbudza zainteresowanie na całym świecie, a bogaty dorobek kulturowy tego regionu przyciąga badaczy kultury, ale także ludzi prywatnych, którzy chcą wzbogacić swoją wiedzę i poznać specyfikę tych ponadprzeciętnych miejsc. Ponadto, globalizacja i podejmowanie współpracy międzynarodowej wymusza nijako potrzebę orientowania się w obyczajach, tradycjach i kulturze innych narodów.

Nijako odpowiedzią na tego typu potrzeby stawiane przez współczesny rynek pracy są niezwykle nowatorskie i zarazem perspektywiczne studia na kierunku koreanistyka. Ich program skierowany jest do osób, które chcą nauczyć się języka koreańskiego oraz rozwinąć swoją wiedzę na temat tego kraju. Jeżeli więc jesteś osobą, która chce zdobyć nowe wiadomości o nieznanej dotąd kulturze oraz przekonać się, że studia mogą być niezwykłą przygodą, to koniecznie weź udział w rekrutacji na te przyszłościowe studia!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku koreanistyka?

Jako student tego niezwykle prestiżowego i interesującego kierunku studiów będziesz miał okazję rozwijać się na kilku polach jednocześnie i zdobyć wiedzę z zakresu historii, kultury oraz polityki obszaru koreańskiego. Ponadto, w ofercie kształcenia przewidziano także zajęcia językowe, dzięki którym nauczysz się biegle komunikować w języku koreańskim oraz zyskasz cenne umiejętności tłumaczeniowe, co niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym.

Ponadto, wszyscy studenci, w trakcie kursu, dowiedzą się więcej na temat sytuacji politycznej, ekonomicznej tego kraju oraz zrozumiesz jakie relacje gospodarcze łączą go z innymi państwami. Uzyskaną wiedzę z powadzeniem wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych perspektywicznych i zarazem nowatorskich studiów będziesz miał wszechstronne wykształcenia i gruntowną wiedzę z zakresu kultury, historii i polityki Korei Południowej. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę. Przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w różnorodnych instytucjach kulturalnych zajmujących się promowaniem kultury koreańskiej.

Co więcej, znajdziesz zatrudnienie w firmach i korporacjach podejmujących współpracę z tym krajem. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z wydawnictwami, redakcjami czasopismami lub innymi mediami. Doskonała znajomość języka koreańskiego umożliwi Ci zatrudnienie na stanowisku tłumacza lub, po ukończeniu odpowiedniego przygotowania pedagogicznego, w zawodzie nauczyciela. Jako absolwent możesz także rozważyć rozpoczęcie karery międzynarodowej. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych, zyskać cenne wykształcenie i tym samym nowe, interesujące perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego niezwykle interesującego kierunku powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, geografii, historii lub matematyki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KOREANISTYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE KOREANISTYKA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Specjalności na kierunku orientalistyka

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KOREANISTYKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU KOREANISTYKA:

 • wiedza z zakresu historii Korei Północnej i Południowej
 • wiedza z zakresu kultury, polityki i gospodarki Korei Północnej i Południowej
 • znajomość języka koreańskiego
 • znajomość języka angielskiego
 • umiejętność pisania tekstów użytkowych w języku koreańskim
 • znajomość różnorodnych systemów religijnych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej
 • przygotowanie pedagogiczne i dydaktyczne
 • umiejętności tłumaczenia z języka koreańskiego na polski i z polskiego na koreański

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

KOREANISTYKA STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KOREANISTYKA STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU KOREANISTYKA:

 • sektor administracji publicznej
 • specjalistyczne wydawnictwa
 • media
 • edukacja
 • szkoły językowe
 • instytucje kulturalne promujące kulturę koreańską
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • branża turystyczna
 • tłumacz

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOREANISTYKA

Komentarze (0)