POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE

POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE

POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie to unikalny i niezwykle interesujący kierunek skierowany do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach kulturowych i zdolnościach językowych. Ich interdyscyplinarny program oscyluje wokół różnorodnych zagadnień związanych z kulturą, historią i językiem Polski i Niemiec, dzięki czemu każdy student odnajdzie w nich coś idealnie dopasowanego do swoich pasji.

Chciałbyś ugruntować swoją wiedzę kulturoznawczą, dowiedzieć się więcej o literaturze i języku polskim oraz niemieckim? Jesteś osobą o szerokich horyzontach i wielu różnorodnych zainteresowaniach, a do tego chciałbyś zdobyć stabilny i perspektywiczny zawód, to studia na kierunku polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

Czego nauczysz się na kierunku polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie?

W trakcie trzyletniego kursu zdobędziesz gruntowną i wszechstronną wiedzę związaną z kulturą, językiem i literaturą Polski oraz Niemiec. Jako student będziesz uczęszczał na liczne zajęcia praktyczne i wykłady, dzięki którym rozwiniesz swoje kompetencje i zyskasz cenne kwalifikacje zawodowe.

Dowiesz się więcej na temat poszczególnych zagadnień gramatycznych z obszaru języka niemieckiego i polskiego oraz poznasz ich historię. Wykształcisz także swoje zdolności praktycznego wykorzystania języka w piśmie i komunikacji. Ponadto, zaznajomisz się z kulturą obu państw i poznasz najwybitniejsze dzieła literackie z tych kręgów kulturowych.

Co więcej, nauczysz się technik i metod wykorzystywanych w zawodzie tłumacza i sam zagłębisz się w jego specyfikę. W ofercie studiów przewidziano także lektorat z wybranego języka obcego dzięki czemu zyskasz cenne zdolności językowe i zwiększysz szansę na międzynarodową karierę. Inną, niewątpliwa zaletą tego kierunku jest możliwość wyjazdów zagranicznych i wymian studenckich, które pozwalają poznać inne kultury i zagraniczne rynki pracy.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych studiów będziesz miał wszechstronną wiedzę i wykształcenie językoznawcze, kulturoznawcze i literaturoznawcze, dzięki czemu zyskasz szansę na zdobycie atrakcyjnej i ciekawej pracy w swoim zawodzie. Jako absolwent kierunku polsko-niemieckich studiów kulturowych i translatorskich, przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do objęcia stanowiska tłumacza w biurach translatorskich lub jako samodzielny pracownik.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się w różnorodnych instytucjach kulturalnych, zajmujących się promowaniem kultury polskiej i niemieckiej. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z branżą turystyczną, jako pilot i przewodnik wycieczek zagranicznych i krajowych. Doskonała znajomość języka niemieckiego i dodatkowego języka obcego umożliwi Ci rozpoczęcie kariery na arenie międzynarodowej. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie kierunkowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

W procesie rekrutacji na ten kierunek pod uwagę będą brane wyniki matury z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i dodatkowego wybranego przedmiotu. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą znać język niemiecki na poziomie B1.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE:

 • wiedza kulturowa
 • znajomość gramatyki języka polskiego i niemieckiego
 • znajomość literatury polskiej i niemieckiej
 • znajomość języka niemieckiego na poziomie C1
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność dokonywania tłumaczeń
 • znajomość języka mediów

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE:

 • instytucje kultury
 • media
 • wydawnictwa
 • biura tłumaczeniowe
 • tłumacz
 • własna działalność gospodarcza
 • administracja publiczna
 • międzynarodowe firmy i instytucje

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU POLSKO - NIEMIECKIE STUDIA KULTUROWE I TRANSLATORSKIE

Komentarze (0)