1. Typ i tryb studiów
Osoby, które aplikują na kierunek polsko - niemieckie studia kulturowe i translatorskie zdobędą wszechstronne wykształcenie humanistyczne.
Studia na kierunku Polsko - Niemieckie studia kulturowe i translatorskie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie: elementy teorii kultury, wprowadzenie do teorii literatury, realioznawstwo, komunikacja interkulturowa i realioznawstwo, kultura języka polskiego.
Ze względu program nauczania na kierunku polsko - niemieckie studia kulturowe i translatorskie zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk językoznawczych, kulturowych oraz literaturoznawczych. Jako student będziesz miał okazję poznać historię, kulturę oraz literaturę polską i niemiecką. W planie zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższym zakresem tematycznym. Oto wybrane z nich:
-
Wprowadzenie do językoznawstwa
-
Wprowadzenie do teorii literatury
-
Przekład tekstów o tematyce turystycznej
-
Zagadnienia współczesnego kulturoznawstwa
3. Nabywane umiejętności
Dzięki praktycznemu wymiarowi studiów na powyższym kierunku, zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczysz się dokonywać tłumaczenia ustne i pisemne w obrębie języka polskiego i niemieckiego.
Studenci rozwiną także zdolność komunikacji w języku niemieckim oraz poznają specjalistyczną terminologię biznesową oraz kulturową. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, dzięki którym zyskasz niezwykle istotne doświadczenie zawodowe.
4. Dla kogo ten kierunek
Polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie to unikalny i niezwykle interesujący kierunek skierowany do wszystkich osób o szerokich zainteresowaniach kulturowych i zdolnościach językowych.
Ich interdyscyplinarny program oscyluje wokół różnorodnych zagadnień związanych z kulturą, historią i językiem Polski i Niemiec, dzięki czemu każdy student odnajdzie w nich coś idealnie dopasowanego do swoich pasji.
Chciałbyś ugruntować swoją wiedzę kulturoznawczą, dowiedzieć się więcej o literaturze i języku polskim oraz niemieckim? Jesteś osobą o szerokich horyzontach i wielu różnorodnych zainteresowaniach, a do tego chciałbyś zdobyć stabilny i perspektywiczny zawód, to studia na kierunku polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie będą dla ciebie odpowiednim wyborem.
5. Gdzie studiować Polsko - Niemieckie studia kulturowe i translatorskie
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek Polsko - Niemieckie studia kulturowe i translatorskie: