Filologia polska - studia online

Filologia polska - studia online

Filologia polska - studia online - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Rozwój współczesnej gospodarki nastawionej na współpracę międzynarodową wymusza na pracownikach znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Coraz częściej można spotkać oferty pracy wymagające od potencjalnych kandydatów perfekcyjnej znajomości nie tylko angielskiego, uchodzącego za najbardziej uniwersalny język świata, ale także opanowania przynajmniej w stopniu podstawowym jednego z mniej popularnych języków, podczas gdy umiejętność używania poprawnej polszczyzny nie jest nawet sprawdzana. Czy to oznacza, że nasza narodowa mowa zaczęła odchodzić do lamusa? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wypowiedzi przeciętnych użytkowników sieciowych na różnego rodzaju internetowych forach mogłyby sugerować, że spora część społeczeństwa nigdy nie miała do czynienia ze słownikiem ortograficznym, natomiast zainteresowanie podjęciem studiów filologicznych wciąż cieszy się dużą popularnością wśród młodych ludzi - naprzeciw nim wychodzą studia na kierunku filologia polska - studia online. Są to studia interdyscyplinarne, łączące zagadnienia typowo filologiczne z podstawami działalności publicznej, dziennikarskiej i medialnej, przez co przygotowanie absolwentów do podjęcia bardziej zróżnicowanych zawodów jest dużo większe. Czujesz dumę z tego, że władasz językiem uchodzącym za najtrudniejszy na świecie? Ciekawi cię dobytek literacki polskich artystów, o których nie słyszałeś na lekcjach polskiego? Chciałbyś wiązać swoją przyszłość z codziennym obcowaniem z tym pięknym rodzajem mowy? Jeśli tak, to studia na kierunku filologia polska - studia online są dla ciebie stworzone! 

 

Program studiów i przedmioty

Jaką wiedzę wyniesiesz po studiach na kierunku filologia polska - studia online? Rozwijającą kreatywność i kompetencje, które pozwolą ci w innowacyjny sposób interpretować i kreować rzeczywistość kulturową. Poszerzysz znajomość polskiego dorobku kulturowego o dzieła literackie, o których prawdopodobnie nigdy wcześniej nie słyszałeś. Studia w trybie online wymuszą na tobie naukę samodyscypliny i organizowania sobie czasu w efektywny sposób. Liczne prace pisemne, jakie będziesz musiał wykonać na zaliczenia przedmiotów zapewnią ci tak zwane "lekkie pióro". Ponadto studia zwiększą twoje kompetencje interpersonalne o umiejętność pracy w grupie oraz argumentowania swojego stanowiska z jednoczesnym poszanowaniem odmienności zdania rozmówców.

 

Praca po studiach

Jakie zatrudnienie zapewnią ci studia na kierunku filologia polska - studia online? Zdobyte w toku studiów umiejętności pozwolą ci na wpływanie na emocje ludzkie słowem pisanym - świetnie sprawdzisz się na stanowiskach redaktorskich, dziennikarskich, czy wydawniczych. Będziesz mógł podzielić się ugruntowaną wiedzą z najmłodszymi podczas etatu na posadzie nauczyciela. Umiejętność pisania z zachowaniem odpowiedniej składni gramatycznej i ortografii zapewni ci pracę copywritera tworzącego teksty o dowolnej tematyce.

WAŻNE TEMATY

Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji?

Aby dostać się na kierunek filologia polska - studia online na Akademii Ekonomiczno - Humanistycznej w Łodzi należy posiadać świadectwo dojrzałości upoważniające do podjęcia studiów wyższych oraz uiścić opłatę semestralną.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK FILOLOGIA POLSKA - STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU FILOLOGIA POLSKA - STUDIA ONLINE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując filologię polską - studia online

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizowania i interpretowania polskich dzieł literackich
 • poprawnego posługiwania się polszczyzną zarówno w mowie jak i piśmie
 • planowania i prowadzenia kampanii promocyjno-marketingowych
 • kreowania rynku obiegu informacji z wykorzystaniem nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej
 • zarządzania informacjami w serwisach i portalach internetowych
 • doskonałej organizacji czasu
 • tworzenia tekstów reklamowych

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku filologia polska - studia online

Absolwent kierunku filologia polska - studia online znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • nauczyciel języka polskiego
 • copywriter
 • pracownik wydawnictw tradycyjnych oraz elektronicznych
 • twórca tekstów reklamowych
 • animator kultury komunikacji w portalach społecznościowych
 • rzecznik prasowy

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA POLSKA - STUDIA ONLINE

Komentarze (0)