ANGEWANDTE GERMANISTIK studia-kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Język niemiecki znajduje się w ofercie każdej szkoły językowej w Europie. Jest on niezwykle popularny, a z roku na rok uczy się go coraz więcej osób. Jednak aby biegle posługiwać się tym fascynującym językiem, trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu aby zaznajomić się ze wszystkimi aspektami, składającymi się na wiedzę z zakresu językoznawstwa.
Gramatyka, akcent, praktyczne wykorzystanie języka w komunikacji to wiedza i umiejętności, które można zdobyć tylko na specjalistycznych studiach filologicznych. Przykładem tego typu kierunku jest angewandte germanistik. Studia te skierowane są do wszystkich absolwentów studiów germanistycznych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę filologiczną i oraz kulturową i literaturoznawczą. Jeżeli więc jesteś osobą ambitna i chcesz zdobyć nowe umiejętności to powinieneś rozważyć wybór tego kierunku.
 
Czego nauczysz się na kierunku  angewandte germanistik?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Zaznajomisz się z językiem, kulturą i historią Niemiec. Program studiów, przede wszystkim skupia się na kształtowaniu umiejętności praktycznych i przygotowaniu studentów do wykonywania konkretnego zawodu: tłumacza, opiekuna klienta niemieckojęzycznego lub nauczyciela.
W zależności od tego, jaką decyzję podejmiesz siatka siatka przedmiotów będzie wyglądać inaczej. Ponadto, w trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. Jeżeli zdecydujesz się na moduł z zakresu języków specjalistycznych, komunikacji i mediów dowiesz się więcej na temat specyfiki języka niemieckiego, używanego w mediach i reklamie.
Natomiast blok zajęciowy z zakresu lingwistyki, translatoryki i komunikacji interkulturowej przygotuje Cię do wykonywania zawodu tłumacza specjalistycznych tekstów. Podczas realizacji kursu dostaniesz możliwość uczestniczenia w wymianach zagranicznych, konferencjach naukowych oraz praktykach zawodowych, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie. 
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku  angewandte germanistik będziesz miał wiedzę na temat kultury terenów niemieckojęzycznych i specjalistycznej lingwistyki. Jako absolwent będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających pracowników biegle władających językiem niemieckim. Znajdziesz zatrudnienie w biurach tłumaczeniowych oraz jako niezależny tłumacz specjalistycznych tekstów niemieckich.
Jeżeli dodatkowo ukończysz odpowiednie przeszkolenie psychologiczno-pedagogiczne będziesz mógł otrzymać pracę w oświacie. Idealnie sprawdzisz się jako pracownik międzynarodowych firm i korporacji, także w kontakcie z klientami niemieckojęzycznymi. Znajomość języka niemieckiego na poziomie C2 sprawi, że będziesz mógł rozpocząć karierę światową. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i skupić się na pracy naukowej.
 

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku  angewandte germanistik w procesie rekrutacji musisz przedstawić dyplom ukończenia filologii germańskiej. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą wykazać się znajomością języka niemieckiego na poziomie C1.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANGEWANDTE GERMANISTIK

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ANGEWANDTE GERMANISTIK

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ANGEWANDTE GERMANISTIK:

 • znajomość gramatyki języka niemieckiego
 • umiejętność tłumaczenia tekstów specjalistycznego
 • znajomość języka niemieckiego na poziomie C2
 • znajomość realiów i kultury kręgów niemieckojęzycznych
 • znajomość historii Niemiec
 • umiejętność analizowania i interpretowania tekstów specjalistycznych

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ANGEWANDTE GERMANISTIK STUDIA NIESTACJONARNE

ANGEWANDTE GERMANISTIK STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ANGEWANDTE GERMANISTIK STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ANGEWANDTE GERMANISTIK:

 • media
 • wydawnictwa specjalistyczne
 • biura tłumaczeniowe
 • szkoły
 • szkoły językowe
 • międzynarodowe korporacje
 • kariera międzynarodowa

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANGEWANDTE GERMANISTIK

Komentarze (0)