Dodaj do ulubionych

ANGEWANDTE GERMANISTIK studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Język niemiecki znajduje się w ofercie każdej szkoły językowej w Europie. Jest on niezwykle popularny, a z roku na rok uczy się go coraz więcej osób. Jednak aby biegle posługiwać się tym fascynującym językiem, trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu aby zaznajomić się ze wszystkimi aspektami, składającymi się na wiedzę z zakresu językoznawstwa.
Gramatyka, akcent, praktyczne wykorzystanie języka w komunikacji to wiedza i umiejętności, które można zdobyć tylko na specjalistycznych studiach filologicznych. Przykładem tego typu kierunku jest angewandte germanistik. Studia te skierowane są do wszystkich absolwentów studiów germanistycznych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę filologiczną i oraz kulturową i literaturoznawczą. Jeżeli więc jesteś osobą ambitna i chcesz zdobyć nowe umiejętności to powinieneś rozważyć wybór tego kierunku.
 
Czego nauczysz się na kierunku  angewandte germanistik?
 
Ze względu na interdyscyplinarny charakter studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin. Zaznajomisz się z językiem, kulturą i historią Niemiec. Program studiów, przede wszystkim skupia się na kształtowaniu umiejętności praktycznych i przygotowaniu studentów do wykonywania konkretnego zawodu: tłumacza, opiekuna klienta niemieckojęzycznego lub nauczyciela.
W zależności od tego, jaką decyzję podejmiesz siatka siatka przedmiotów będzie wyglądać inaczej. Ponadto, w trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najlepiej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. Jeżeli zdecydujesz się na moduł z zakresu języków specjalistycznych, komunikacji i mediów dowiesz się więcej na temat specyfiki języka niemieckiego, używanego w mediach i reklamie.
Natomiast blok zajęciowy z zakresu lingwistyki, translatoryki i komunikacji interkulturowej przygotuje Cię do wykonywania zawodu tłumacza specjalistycznych tekstów. Podczas realizacji kursu dostaniesz możliwość uczestniczenia w wymianach zagranicznych, konferencjach naukowych oraz praktykach zawodowych, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie. 
 
Jaka praca po tym kierunku?
 
Po ukończeniu studiów na kierunku  angewandte germanistik będziesz miał wiedzę na temat kultury terenów niemieckojęzycznych i specjalistycznej lingwistyki. Jako absolwent będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w wielu instytucjach i przedsiębiorstwach, zatrudniających pracowników biegle władających językiem niemieckim. Znajdziesz zatrudnienie w biurach tłumaczeniowych oraz jako niezależny tłumacz specjalistycznych tekstów niemieckich.
Jeżeli dodatkowo ukończysz odpowiednie przeszkolenie psychologiczno-pedagogiczne będziesz mógł otrzymać pracę w oświacie. Idealnie sprawdzisz się jako pracownik międzynarodowych firm i korporacji, także w kontakcie z klientami niemieckojęzycznymi. Znajomość języka niemieckiego na poziomie C2 sprawi, że będziesz mógł rozpocząć karierę światową. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i skupić się na pracy naukowej.
 

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku  angewandte germanistik w procesie rekrutacji musisz przedstawić dyplom ukończenia filologii germańskiej. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą wykazać się znajomością języka niemieckiego na poziomie C1.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ANGEWANDTE GERMANISTIK

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   ANGEWANDTE GERMANISTIK - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku angewandte germanistik

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ANGEWANDTE GERMANISTIK:

   • znajomość gramatyki języka niemieckiego
   • umiejętność tłumaczenia tekstów specjalistycznego
   • znajomość języka niemieckiego na poziomie C2
   • znajomość realiów i kultury kręgów niemieckojęzycznych
   • znajomość historii Niemiec
   • umiejętność analizowania i interpretowania tekstów specjalistycznych

   Jak wyglądają studia na kierunku angewandte germanistik?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Studia na kierunku angewandte germanistik są dostępne zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze uczelni. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia niestacjonarne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru.

   Osoby, które zdecydują się aplikować na powyższe studia zdobędą wszechstronną wiedzę filologiczną i humanistyczną.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku angewandte germanistik będziesz miał okazję uczęszczać na wiele ciekawych i rozwijających zajęć oraz wykładów akademickich. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

   • język mediów
   • kulturowe aspekty nauki języków
   • techniczny kurs języka niemieckiego

   W czasie studiów poznasz także najwybitniejsze dzieła literatury niemieckiej oraz nauczysz się analizować i interpretować wybrane teksty literackie. Ponadto, dowiesz się więcej na temat kultury, obyczajów i historii Niemiec, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na kierunku angewandte germanistik wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczysz się komunikacji w języku niemieckim oraz praktycznego zastosowania zasad gramatycznych. Ponadto, dowiesz się jak pisać niemieckojęzyczne teksty użytkowe, a także poznasz specyfikę pracy tłumaczeniowej. Program kształcenie zakłada również realizacje lektoratu z dodatkowego języka obcego, na którym rozwiniesz swoje zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia drugiego stopnia na kierunku angewandte germanistik trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ANGEWANDTE GERMANISTIK:

   • media
   • wydawnictwa specjalistyczne
   • biura tłumaczeniowe
   • szkoły
   • szkoły językowe
   • międzynarodowe korporacje
   • kariera międzynarodowa

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANGEWANDTE GERMANISTIK

   Komentarze (0)