Współcześnie, w związku ze wzmożonym rozwojem gospodarczym i przemysłowym oraz pojawianiem się nowych przedsiębiorstw z zakresu różnorodnych dziedzin, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w skomplikowanych przepisach prawnych oraz posiadających umiejętności z obszaru zarządzania i pokrewnych dyscyplin.
Odpowiedzią na tego typu potrzeby są liczne kierunki studiów, których tematyka oscyluje wokół kwestii powiązanych z prowadzeniem i nadzorowaniem biznesu. Idealnym przykładem takiego kierunku jest zarządzanie prawo w biznesie, którego program skierowany jest do ambitnych i zorientowanych na wysokie cele osób, które chciałyby związać swoją przyszłość z branżą menadżerską.
Jeżeli więc masz duże zdolności przywódcze oraz sprecyzowane plany zawodowe, to koniecznie weź udział w rekrutacji na te niezwykle perspektywiczne studia!
1. Typ i tryb studiów
Interdyscyplinarny kierunek zarządzanie i prawo w biznesie pozwala połączyć wiadomości odnoszące się do prawnych aspektów obrotu gospodarczego z umiejętnościami menedżerskimi. Studia tego typu możesz realizować w dwóch wariatach. Jeśli wolisz studiować w tygodniu i chcesz szczegółowo zgłębić temat, wybierz studia dzienne (stacjonarne). Jeśli jednak masz zobowiązania zawodowe lub prywatne, możesz wybrać kształcenie weekendowe na studiach niestacjonarnych.
Studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie: wstęp do wiedzy o państwie i prawie, statystyka opisowa, zachowania organizacyjne, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie systemami informacji.
Wśród wybranych przedmiotów, które znajdziesz w programie kształcenia, są między innymi: podstawy zarządzania, rachunkowość finansowa, podatki i prawo podatkowe, wstęp do wiedzy o państwie i prawie, prawo cywilne, podatki i prawo podatkowe.
Studenci uczą się także biznesowego języka angielskiego. Kierunek przewiduje odbycie trzymiesięcznych praktyk zawodowych, które są obowiązkowe dla każdego, kto zdecyduje się kształcić w ramach zarządzania i prawa w biznesie, przynajmniej na studiach stacjonarnych.
3. Nabywane umiejętności
W trakcie całego procesu kształcenia będziesz weryfikował istotę ekonomii i prawa dla kształtujących się przedsiębiorstw. Ważne jest umiejętne wykorzystanie tych dwóch kategorii w podejmowanych decyzjach i działaniach. Studenci zdobywają wykształcenie techniczne, zapoznają się z potrzebnymi oprogramowaniami komputerowymi.
Mogą także prowadzić własne przedsiębiorstwo, co wiąże się z doskonaleniem predyspozycji kierowniczych i komunikatywnych. Zarządzanie i biznes to kwestie, które siłą rzeczy wiążą się z ludźmi, a więc poprawna komunikacja czy chęć pracy w zespole są tutaj wskazane.
4. Gdzie studiować zarządzanie i prawo w biznesie
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek zarządzanie i prawo w biznesie: