American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy

American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy

Dodaj do ulubionych

American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy studia - kierunek studiów

Studia na kierunku American and Canadian Studies for Intercultural Communications and Diplomacy to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Studia mają przede wszystkim praktyczny charakter. Podczas ich trwania studenci rozwijają swoje kompetencje lingwistyczne i szlifują ich wykorzystywanie. Nauka gramatyki i słownictwa to jednak jeden z filarów nauczania. Drugim jest wyposażenie studentów w wiedzę o historii, kulturze, społeczeństwie i ekonomii Stanów Zjednoczonych czy Kanady.

Przyszli amerykaniści będą potrafili połączyć praktyczne umiejętności językowe z konkretną wiedzą o najważniejszych procesach dyplomatycznych. Umożliwi to pracę między innymi w placówkach dyplomatycznych czy firmach w sektorze prywatnym ukierunkowanych na aktywną współpracę z zagranicznymi jednostkami.

 

Jakie są wymagania rekrutacyjne?

Przy rekrutacji na kierunek American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach brani są pod uwagę kandydaci, którzy uzyskali dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku filologia angielska lub na kierunku filologia, specjalność: angielska oraz kandydaci, którzy uzyskali dyplom ukończenia studiów pierwszego lub drugiego stopnia i posiadają dokument potwierdzający zaawansowany poziom znajomości języka angielskiego.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK AMERICAN AND CANADIAN STUDIES FOR INTERCULTURAL COMMUNICATIONS AND DIPLOMACY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku american and canadian studies for intercultural communications and diplomacy

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy

   Program studiów i przedmioty

   Jaką wiedzę ugruntujesz po studiach na kierunku American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy? Wykładowcy biegle władający językiem angielskim przedstawią ci historię Ameryki od zamierzchłych czasów prehistorycznych aż do współczesności. Dowiesz się o ustroju panującym w Ameryce oraz jakie zmiany gospodarcze były powodowane przez zmiany postanowień politycznych rządzących i konflikty zbrojne Amerykanów.

   Ponadto zagłębisz tajniki skutecznej komunikacji międzykulturowej, dowiesz się, jak codzienne zachowania ludzi względem siebie różnią się w zależności od kultury wynikającej z ich pochodzenia. Poznasz także najwybitniejsze dzieła literackie Amerykanów, zauważysz ich wpływy na mnóstwo innych dzieł współczesnej kultury.

    

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

   • historii Ameryki
   • gramatyki i leksyki języka angielskiego
   • używania amerykańskiej odmiany języka angielskiego w codziennych konwersacjach
   • podstaw międzynarodowej dyplomacji i procesów dyplomatycznych
   • prawa międzynarodowego
   • komunikacji międzykulturowej

   Jak wyglądają studia na kierunku American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy?

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku.

    

   Studia na kierunku American and Canadian Studies for Intercultural Communications and Diplomacy możemy podzielić na:

   1. Typ:

   • Studia II stopnia (magisterskie)

    

   2. Tryb:

    

   • studia stacjonarne

    

   Jeżeli zdecydujesz się aplikować na powyższe studia zdobędziesz wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk filologicznych, politycznych i prawniczych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy będziesz miał okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat kultury, historii i sytuacji gospodarczej Ameryki Północnej i Kanady. W czasie licznych zajęć i warsztatów poznasz regulacje prawa międzynarodowego oraz nauczysz się ich stosowania w swojej przyszłej praktyce zawodowej. Ponadto, zagłębisz się w tematykę dotyczącą światowych relacji gospodarczych i politycznych. Aktualny program studiów znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na kierunku American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, zdobędziesz kompetencje z obszaru dyplomacji i komunikacji językowej. Jako że zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz swoje zdolności językowe, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   Na pewno niejednokrotnie zetknąłeś się ze stwierdzeniem, że amerykańskie społeczeństwo od lat tworzy historię mającą wpływ na całą resztę świata, który wręcz kopiuje obowiązujące na kontynencie trendy. Kultura amerykańska przesiąka do tradycji ludzi z całego świata w tak wielkim stopniu, że zapominają oni o swoim własnym dorobku kulturowym i historycznym.

   Przemysły filmowe i muzyczne rozprzestrzeniają stworzone przez siebie dzieła z wielkim powodzeniem na cały świat. Miliony ludzi marzą o zdobyciu amerykańskiej wizy i przeniesieniu się na kontynent na stałe. Co sprawiło, że Ameryka stała się filarem rozwoju społecznego i kulturalnego reszty świata, a obowiązujące trendy kopiowane są zanim zdobędą uznanie?

   Jeśli chciałbyś zrozumieć, jakie wydarzenia historyczne i gospodarcze wpłynęły na tak zauważalną dominację Ameryki nad resztą świata, a ponadto interesujesz się polityką, literaturą i biegle władasz językiem angielskim, śmiało możesz aplikować na studia na kierunku American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy.

    

   5. Gdzie studiować American and Canadian Studies for Intercultural Communications and Diplomacy

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek American and Canadian Studies for Intercultural Communications and Diplomacy:

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia na kierunku American and Canadian Studies for Intercultural Communications and Diplomacy trwają 2 lata (studia II stopnia).

   Kierunek American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy można realizować tylko na drugim stopniu kształcenia. W tym przypadku, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie uzyskasz tytuł magistra.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy?

   Praca po studiach

   Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy? Wszędzie, gdzie wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego, a posiadanie wiedzy z zakresu polityki i dyplomacji będzie dodatkowym atutem.

   Z powodzeniem zatrudnisz się w sektorach administracji publicznej, w firmach prowadzących działalność międzynarodową związaną z handlem, podejmiesz zawód związany z dyplomacją średniego szczebla, a także w jednostkach samorządu terytorialnego. Dzięki perfekcyjnej znajomości języka będziesz mógł zostać tłumaczem.

    

   Absolwent kierunku American and Canadian studies for intercultural communications and diplomacy znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • tłumacz
   • jednostkach administracyji publicznej
   • dyplomacji średniego szczebla
   • jednostkach samorządu terytorialnego
   • pracownik firm prowadzących działalność międzynarodową.

   Zobacz inne kierunki Filologiczne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU AMERICAN AND CANADIAN STUDIES FOR INTERCULTURAL COMMUNICATIONS AND DIPLOMACY

   Komentarze (0)