JĘZYK FRANCUSKI STOSOWANY Z HISZPAŃSKIM

JĘZYK FRANCUSKI STOSOWANY Z HISZPAŃSKIM

JĘZYK FRANCUSKI STOSOWANY Z HISZPAŃSKIM studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Język francuski i hiszpański to, obok języka angielskiego, jedne z najbardziej popularnych i najczęściej używanych języków na świecie. Należą one do tej samej rodziny języków indoeuropejskich, dzięki czemu występuję między nimi pewne podobieństwa, które wpływają na szybkość i większy komfort nauki. Niewątpliwie, umiejętność płynnego porozumiewania się jak największą liczbą języków obcych jest dużą zaletą na współczesnym rynku pracy.

W dobie wzmożonej współpracy międzynarodowej pracodawcy, coraz częściej wymagają od pracowników podstawowej znajomości angielskiego, a zdolności komunikacyjne z zakresu innych języków są dodatkowym atutem i kartą przetargową do wymarzonej pracy. Nic więc dziwnego, że w obliczu podobnych tendencji, studia filologiczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Ciekawą opcją są kierunki, które umożliwiają zdobycie wiedzy z zakresu dwóch języków obcych. Jednym z nich jest język francuski stosowany z hiszpańskim, na którym nie tylko zdobędziesz wysoki poziom językowy, lecz dowiesz się więcej o kulturze i literaturze Francji i Hiszpanii.

Czego nauczysz się na kierunku język francuski stosowany z hiszpańskim?

W trakcie studiów, przede wszystkim skupisz się na kształtowaniu swoich zdolności językowych. Dzięki licznym zajęciom kładącym nacisk na praktyczne wykorzystanie obcej mowy w piśmie, mowie czy rozumieniu ze słuchu, po ukończeniu studiów osiągniesz zaawansowany poziom znajomości języka francuskiego i hiszpańskiego.

Jednak zdolności komunikacyjne, mimo że bardzo istotne, nie będą wszystkim, czego zdołasz nauczyć się podczas tego trzyletniego kursu. Kadra akademicka przybliży Ci także kulturę i historię Francji i Hiszpanii. Jako student będziesz miał szansę poznać najwybitniejsze dzieła tamtejszej literatury i sztuki. Dokładny program studiów zależy od tego, jakiego wyboru specjalizacji dokonasz.

W ofercie znajduje się blok językoznawczy, kulturoznawczy i nauk społecznych. Każdy z nich oscyluje wokół innych tematów i skupia się na doskonaleniu rożnych kompetencji i umiejętności., dzięki czemu będziesz mógł podjąć decyzję zgodną ze swoimi zainteresowaniami i planami zawodowymi.

Jaka praca po tym kierunku?

Po ukończeniu studiów na kierunku język francuski stosowany z hiszpańskim osiągniesz zaawansowany poziom językowy i zdobędziesz umiejętności komunikacyjne. Ponadto, staniesz się specjalistą od kultury, literatury i historii Francji i Hiszpanii. Uzyskane kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy we wszystkich przedsiębiorstwach i instytucjach, zatrudniających specjalistów z tych dziedzin. Po odbyciu odpowiedniego kursu pedagogicznego, z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w szkołach językowych i podstawowych.

Ponadto, będziesz mógł pracować w instytucjach kulturalnych, mediach czy wydawnictwach. Doskonała znajomość dwóch języków obcych sprawi, że twoją kandydaturę rozważą wszystkie międzynarodowe korporacje. Co więcej, możesz także rozpocząć karierę zagraniczną. Po zakończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie, tym samym poszerzając swoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tego kierunku powinieneś zdać maturę z takich przedmiotów, jak: język polski, język obcy nowożytny, historia, WOS lub geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK JĘZYK FRANCUSKI STOSOWANY Z HISZPAŃSKIM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU JĘZYK FRANCUSKI STOSOWANY Z HISZPAŃSKIM

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYK FRANCUSKI STOSOWANY Z HISZPAŃSKIM:

 • praktyczne wykorzystanie języka francuskiego i hiszpańskiego
 • wiedza językoznawcza
 • znajomość kultury hiszpańskiej i francuskiej
 • znajomość literatury hiszpańskiej i francuskiej
 • umiejętności tłumaczeniowe

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK FRANCUSKI STOSOWANY Z HISZPAŃSKIM STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

JĘZYK FRANCUSKI STOSOWANY Z HISZPAŃSKIM STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU JĘZYK FRANCUSKI STOSOWANY Z HISZPAŃSKIM:

 • szkoły językowe
 • szkoły
 • biura tłumaczeniowe
 • międzynarodowe korporacje
 • media
 • wydawnictwa
 • branża turystyczna
 • instytucje kulturalne

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU JĘZYK FRANCUSKI STOSOWANY Z HISZPAŃSKIM

Komentarze (0)